Problem z PHILIPS 32PFL5322

ZAKRZA

New member
Witam ma ten sam telewizor i buja jasnoscia z wszystkich zródeł. Czy to wada fabryczna. Proszę kogoś kto wie o co w tym chodzi,bo nie wiem czy oddawaćdo serwisu.:(
 

jaix

New member
Witam, własnie niedawno kupiłem ten telewizor i zauważyłem, że rogi ekranu gdy jest czarny obraz są dużo jaśniejsze, widać jasne poświaty, czy w waszych TV też tak jest, bo mnie to strasznie denerwuje, czy jest to normalne , czy reklamować to?
Pozdrawiam.
 

hbr

New member
jaix napisał:
Witam, własnie niedawno kupiłem ten telewizor i zauważyłem, że rogi ekranu gdy jest czarny obraz są dużo jaśniejsze, widać jasne poświaty, czy w waszych TV też tak jest, bo mnie to strasznie denerwuje, czy jest to normalne , czy reklamować to?
Pozdrawiam.

Też mam jasnosc na rogach :/
 

jaix

New member
No to pewnie te telewizory tak mają, tylko ciekawe czy wszystkie? Może jest możliwość reklamowania tego, chyba nie powinno tak być. Kurde jak oglądałem go w sklepie to nie zauważyłem tego, chyba dlatego, że było jasno.
 

Robertus64

New member
Bez reklam
Tak więc oddałem swego 5322 do serwisu z uwagami na fatalnie podświetloną matrycę , rozjasnione rogi i bujanie jasnością na synnale SD - okazało się że to norma , skoro to norma to pojechał do mojej Ciotki której to nie przeszkadza a ja przesiadłem się na JVC A80 i jest super.Równo pdświetlona matryca i nie buja kontrastem.
 

kalina

New member
Robertus64 napisał:
Tak więc oddałem swego 5322 do serwisu z uwagami na fatalnie podświetloną matrycę , rozjasnione rogi i bujanie jasnością na synnale SD - okazało się że to norma , skoro to norma to pojechał do mojej Ciotki której to nie przeszkadza a ja przesiadłem się na JVC A80 i jest super.Równo pdświetlona matryca i nie buja kontrastem.

Czyli, że co? Że nie naprawią tego, bo ten model tak ma??
No to kurde chyba można im wyjechać z mękojmi i niezgodnością towaru z umwą sprzedarzy (Ustawa z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu Cywilnego (DzU 2002 Nr141, poz.1176))
Oh, jakbym chciał, żeby mi się chciało zawalczyć o nowy tv...
 

parafka

New member
Na przekór losowi kupiłem tego Philipsa za niespałna 2300 w MM.
Na razie jest podłączony do kablówki z trochę słabym sygnałem.
Po pierwszym włączeniu i autoinstalacji obraz tragiczny.
Musiałem powyłączać wszelkie ulepszacze i pozmniejszać kontrasty i ostrość bo ziarno na słabym sygnale było nie do oglądania.
Teraz jest w miarę dobrze.
Jasne rogi:
U mnie po regulacjach jest to zauważalne tylko w nocy podczas przełączania kanałów. Normalnie rozjaśnień nie widać.
Bujanie jasnością:
Także nie jest zauważalne. Ja to potrafię wychwycić ale żona nie.
Może to zasługa moich ustawień bo ja preferuję obraz gładki
i nie podsycany sztucznymi barwami i kontrastami. Wszelkie ulepszacze mam wyłączone.
Zauważyłem, że ActiwControl zmniejsza liczbę odcieni szarości.
Teraz zastanawiam się nad wyborem dostawcy sygnału HD. :roll:
Achaa.....
Głośniki w tym TV są tragiczne.
Taki Rubin 714 i 202 to mercedesy przy tym Philipsie.
Muszę pomyśleć nad zgrabnym 2.0 Układy 5.1 już mi przeszły.

A mam jeszcze pytanie bo instrukcja o tym nie pisze.
Po naciśnięciu w trybie TV dolnego, lewego przycisku na pilocie wyświetli nam się "status".
U góry jest symbol antenki (jak w komórkach) i mam
wyświetlaną antenkę, małą kreseczkę pod antenką i jedną dużą kreskę.
Czy to reprezentuje siłę sygnału? Ile jest max kreseczek?
:niewiem:
 

jaix

New member
Odnośnie "antenki" to wychodzi na to, że jest to coś w rodzaju siły lub jakości sygnału, tam gdzie jest lepszy obraz mam trzy lun cztery kreski, na słabszych kanałech jedna. Ja ogólnie z tego TV jestem zadowolony, dźwięk i tak przeważnie idzie przez domowe kino, tylko te jasne rogi ekranu doprowadzają mnie do szału, u mnie też żona czy inni widzowie tego nie widzą. Mój tato ma Panasonica w podobnej i cenie i matryca jest podświetlona idealnie równo. Chyba zadam pytanie w serwisie czy nie można tego zareklamować.
 

ZAKRZA

New member
Nie jest tak żle. Fakt matryca ma swoje jasniejsze rogi ,ale czy to az tak bardzo przeszkadza a po podlaczeniu do N przez Hdmi nie ma zadnego bujania jasnoscia!!!!:krol:
 

mwalczak90

New member
odp

ja tam juz raz go reklamowalem bo bujal jasnoscia i mi stwierdzili wade monitora i mam go i znowu zaczyna sie tak dzic wic bede go znowu wysylal ui napisze z ta ustawa jak kolega wyrzej panowie tak kurcze nie powinno byc i tyle i radze wam odsylajcie bo jest w nich jakas wada z ta jasnoscia cos z monitorami:hmm::hmm::hmm::confused::confused::(:krol:
 

ZAKRZA

New member
Witam ! masz zapewne racje,że coś do końca nie jest tak z tymi monitorami w tych telewizorach. Ale i Ty i ja daliśmy się nabrać,bo w sklepie widać tego nie było. Ja jak miałem Polsat to szlag mnie trafiał. Bujało strasznie i nie można było nic oglądać. Po podlaczeniu do N problem ustał i mam właczona funkcje activ control na dodatek. Też bym go wysyłał na reklamacje ,ale moim zdaniem szkoda czasu i pieniędzy ,bo żęby cos osiagnać to TV musiał by być cały czas w serwisie. Mam pytanie do obecnych na forum którzy też borykają sie z tym problemem. W jaki sposób można reklamować sprzęt warty 2800zł tak żeby udowodnić ,ze sprzęt jest uszkodzony fabrycznie! Interesuje mnie wymiana na nowy lub zwrot gotówki. :confused:
 

parafka

New member
Po podłączeniu do n-ki przez hdmi lub comp. bujania nie ma.
O! A ActiveControl wyłączony.
A zamiast słuchać tych parszywych głośników z tv kupiłem creative t-10 2.0
i jest super.
Mogę w końcu regulować dźwięk z pilota n-ki.
 

jaix

New member
Witam, odświeżę trochę temat ponieważ mam pytanie odnośnie tego TV. Czy są jakieś znane problemy związane z tym telewizorem i telewizją N, chodzi głównie o problem z HDCP, mam zamiar kupić telewizję na kartę HD, lub wziąść jakiś pakiet telewizji N, tylko ze zwykłym tuner bez dysku. Czy będzie ten telewizor działał po HDMI.

Pozdrawiam
 
Do góry