Problem z Panasonic SC-HT900

VoldBart

New member
Witam!
Jestem posiadacza kina domowego Panasonic SC-HT900 i mam następujący problem. Od dłuższego czasu zauważam słabszą jakoś dzwięku z prawej tylnej kolumny dolby digital. Zastanawiało mnie co moglo się z nią stać. Zamieniłem z tyłu konsoli podłaczenie kabli by sprawdzic czy to kolumna jest wadliwa i okazało się ze teraz lewy chodzi ciszej a prawy normalnie. Więc kolumna jest ok. Musiało sie stać coś z konsolą. Kable są też ok. Dzwięk jest słabszy gdy właczy się opcję SURROUND ENHANCER. Nie wiem co mogło się stać. Czy gwarancja obejmuje taki przypadek? Pozdrawiam
 

Ryszards68

New member
Czy naprawdę ciszej?

Witaj!
Mam tego Panasonica od kwietnia – ogólnie jestem z niego zadowolony. Dźwięk całkiem dobry również przy słuchaniu muzyki, tutaj najlepiej spisują się ustawienia SURROUND ENHANCER, ewentualnie Heavy (wtedy tylko stereo, ale dźwięk jest potężniejszy). Wady: lekki szum wentylatora (trochę przeszkadza przy słuchaniu muzyki w cichych partiach, a może to ja jestem upierdliwy?), zbyt cienkie ścianki subwoofera i w ogóle pomysł przysłaniania głośnika warstwą blachy i plastiku – w efekcie czasem słychać rezonansy przy głośniejszym słuchaniu, ale ten „design” suba jest we wszystkich obecnych zestawach Panasa, niestety. Można się doczepić również do tego, że zestaw nie pamięta indywidualnych ustawień np. subwoofera (ja w Surround Enh… zawsze ustawiam na sub 4, ale po wyłączeniu urządzenia wszystko wraca do ustawień fabrycznych). Jeśli chodzi o Twój problem, to pytanie, co oznacza „słabsza jakość dźwięku”? Z tego, co ja zaobserwowałem to w ustawieniach Surr-Enh Panasonic stosuje małe oszustwo – lewy kanał jest odtwarzany przez lewy tylny surround a w lewym przednim i prawym tylnym kanale dźwięk jest poddawany jakimś innym zabiegom (odwrotna faza, opóźnienia czy coś – ale zdaje to egzamin!) i moim zdaniem brzmi to lepiej niż miksowanie na DPLII. U mnie jak się przysłuchać to faktycznie prawy tył i lewy przód przy takim ustawieniu gra jakby trochę ciszej (powtarzam trochę! a może następuje tu lekkie obcięcie górnego pasma i dlatego tak się wydaje?), ale tak to sobie ONI wymyślili. Powtarzam: TROCHĘ ciszej, więc nie wiem jak to jest u Ciebie. Jeśli podczas testu oba tylne grają/szumią tak samo głośno to wszystko jest ok. Możesz również ustawić sobie balans pomiędzy „tyłami” albo „przodem” (ale tutaj o ile pamiętam fabryczne ustawienie było głośniej na „tył”).
Pozdrawiam R.S.
 
Do góry