problem z Panasonic PT-AX200E

andreo28

New member
od 2 tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem owego projektora :D wszystko niby jest ok ale podczas projekcji (dodam ze posiadam ekran 4:3 firmy kraftman) na bokach ekranu po jednej i podrugiej strone sa widoczne pasy , szerokosci ok 30 cm ? obraz na tych pasach jest troszke ciemniejszy niz na pozostalej czesci wyswietlanego obrazu ? jesli jest wyswietlany ciemniejszy obraz to roznicy prawie nie widac ,ale jak wyswietla cos jasnego to odrazu widac nieznaczna roznice ?sprawdzalem w ustawieniach, wszystko jest ok ! czy moze zna ktos sensowna odp?

p.s czy moze ktos ma polskojęzyczna instrukcje do owego projektora?
 

dusi

New member
od 2 tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem owego projektora :D wszystko niby jest ok ale podczas projekcji (dodam ze posiadam ekran 4:3 firmy kraftman) na bokach ekranu po jednej i podrugiej strone sa widoczne pasy , szerokosci ok 30 cm ? obraz na tych pasach jest troszke ciemniejszy niz na pozostalej czesci wyswietlanego obrazu ? jesli jest wyswietlany ciemniejszy obraz to roznicy prawie nie widac ,ale jak wyswietla cos jasnego to odrazu widac nieznaczna roznice ?sprawdzalem w ustawieniach, wszystko jest ok ! czy moze zna ktos sensowna odp?

p.s czy moze ktos ma polskojęzyczna instrukcje do owego projektora?


może jakoś pomogę, mam tego proja od dawna.

od poczatku bo nie do końca rozumiem. Wyświetlany obraz ma proporcje 16:9 na ekranie 4:3. I teraz czy na obrazie (filmie) po prawej i lewej stronie widać inne odcienie, ciemniejsze w postaci pasów pionowych? Czy moze chodzi ci o to że masz pasy szare po bokach czy coś w tym stylu? Jesli to drugie to masz materiał 4:3 na projektorze 16:9 i stąd problem. Jesli to pierwsze to?????? cholerka dziwna sprawa, oznacza że jest większy problem bo w menu nie ma na pewno na to rady. Ewentualnie pobaw się nadskanowaniem, moze jakoś masz coś przestawione, jak nie to to napisz z czego odtwarzasz, może tam jest źródło problemu, w ustawioeniach blu reja lub dvd a jak nie to to probelm z ...........panelami:-?.

acha moze jesze jakiś cholera nie wiem odbarwiony ekran na bokach....nic mi nie przychodzi do głowy.

mam polską instrukcję zdaje się ...ale musze pogrzebać i się upewnić, ale raczej tak. Tylko pamiętam ze ją studiowałem że hoho no i powiem ci ze ten problem dośc intrygujący
 

andreo28

New member
Wyświetlany obraz ma proporcje 16:9 na ekranie 4:3. I teraz czy na obrazie (filmie) po prawej i lewej stronie widać inne odcienie, ciemniejsze w postaci pasów pionowych?

tak dokładnie ! obraz jest ciut ciemniejszy,w całym obszarze tych pasów ?!dodam ze za nim wyswietlalem obraz na ekranie ,rzucalem go pare razy na scianie i taki sam byl obiaw? caly sprzet mam zaprzegniety do harmana 255 tj player sieciowy,dekoder tv cyfrowej,dvd . i z czego bym nie zapodał sygnał , efekt jest taki sam ?! moze uda mi sie dzis zrobic normalne zdjecie to wstawie je i sami ocenicie .
 

dusi

New member
Wyświetlany obraz ma proporcje 16:9 na ekranie 4:3. I teraz czy na obrazie (filmie) po prawej i lewej stronie widać inne odcienie, ciemniejsze w postaci pasów pionowych?

tak dokładnie ! obraz jest ciut ciemniejszy,w całym obszarze tych pasów ?!dodam ze za nim wyswietlalem obraz na ekranie ,rzucalem go pare razy na scianie i taki sam byl obiaw? caly sprzet mam zaprzegniety do harmana 255 tj player sieciowy,dekoder tv cyfrowej,dvd . i z czego bym nie zapodał sygnał , efekt jest taki sam ?! moze uda mi sie dzis zrobic normalne zdjecie to wstawie je i sami ocenicie .


rzeczywiście bardzo dziwna przypadłość, jak możesz to wrzuć fotkę choć już mam wyobrażenie o problemie. Przykro mi ale nie mam zielonego pojęcia jak ci pomóc.

aha może jeszcze coś z kablem hdmi??? chociaż kabel albo daje sygnał albo nie daję w ogóle

no i to nadskanowanie!!! próbowałeś, może coś jest nie tak....
 

sonal

New member
rzeczywiście bardzo dziwna przypadłość, jak możesz to wrzuć fotkę choć już mam wyobrażenie o problemie. Przykro mi ale nie mam zielonego pojęcia jak ci pomóc.

aha może jeszcze coś z kablem hdmi??? chociaż kabel albo daje sygnał albo nie daję w ogóle

nie do końca... miałem kabel (wymieniłem) który powodował pojawianie się na obrazie migoczących białym światłem punkcików

do autora wątku odnośnie ekranu 4:3 -> jak rozumiem rozwijasz go tylko na tyle aby uzyskać proporcje 16:9? (to się jak najbardziej sprawdza o ile obudowa jest czarna)
 

dusi

New member
w takim razie sprawdź kable, spróbuj innych jak masz lub pożycz.

A i jeszcze jedno, by wyeliminować inny sprzęt jeśli chodzi o problem możesz też po prostu uruchomic menu projektora po prawej lub lewej stronie, jeśli i na nim widać te przebarwienie , przyciemnienie, to ewidentnie będzie to wina projektora. Sprawdź to koniecznie!!!
 

Alkor

New member
Bez reklam
Witam!

Wszystko wskazuje niestety na wadę fabryczną projektora. Na przykład filtra polaryzacyjnego, paneli LCD, układu pryzmatów, być może ktoś kombinował z niestandardową lampą (mało prawdopodobne) - to może potwierdzić tylko serwis. Rozumiem, że nie możesz już go zwrócić. Takich usterek raczej się nie naprawia, serwis wymienia urządzenie na nowe (jeśli jest na gwarancji).

Pozdrawiam.
 

andreo28

New member
nie do końca... miałem kabel (wymieniłem) który powodował pojawianie się na obrazie migoczących białym światłem punkcików

do autora wątku odnośnie ekranu 4:3 -> jak rozumiem rozwijasz go tylko na tyle aby uzyskać proporcje 16:9? (to się jak najbardziej sprawdza o ile obudowa jest czarna)

ten objaw jest nawet jesli rzucal obraz na scianie ?! nie zalerznie od wybranego formatu obrazu ?
 

andreo28

New member
Witam!

Wszystko wskazuje niestety na wadę fabryczną projektora. Na przykład filtra polaryzacyjnego, paneli LCD, układu pryzmatów, być może ktoś kombinował z niestandardową lampą (mało prawdopodobne) - to może potwierdzić tylko serwis. Rozumiem, że nie możesz już go zwrócić. Takich usterek raczej się nie naprawia, serwis wymienia urządzenie na nowe (jeśli jest na gwarancji).

Pozdrawiam.

wiesz podejrzewam ze tak może być , jak odbierałem projektor to jego opakowanie kartonowe było w fatalnym stanie , sprzedawca twierdził ze kurier w takim mu przywiózł?! obejrzeliśmy razem projektor zewnętrznie i nie było widać jakichkolwiek oznak zniszczenia ? być może nie widać było uszkodzeń zewnętrznych , ale wewnątrz mogło nastąpić jakieś uszkodzenie ?
 

andreo28

New member
wstawiam fotki , troszke moze nie wyrazne bo robione telefonem :)
62f0f2f9.jpg


000a8f2e.jpg


be9c7a2f.jpg


35e26ef1.jpg
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Projektor jest nowy czy używany? Bo mi wygląda to na pozostałość po długim wyświetlaniu materiału o proporcjach 4:3, z czarnym pasami po bokach. Prawdopodobnie do usunięcia specjalnym sygnałem video (lub program na kompa podłączonego do projektora), służącego do odblokowywania tzw martwych pixeli. Może pomoże/ Trzaby za takowym pogooglać...
 

andreo28

New member
Projektor jest nowy czy używany? Bo mi wygląda to na pozostałość po długim wyświetlaniu materiału o proporcjach 4:3, z czarnym pasami po bokach. Prawdopodobnie do usunięcia specjalnym sygnałem video (lub program na kompa podłączonego do projektora), służącego do odblokowywania tzw martwych pixeli. Może pomoże/ Trzaby za takowym pogooglać...

sprzet jest nowy , ma dopiero 2 tygodnie i wyswietlone 11h !?:cry:
 

andreo28

New member
po miesiącu użytkowania również ekran dal o sobie znać ! przy rozwijaniu nie blokuje się na odpowiedniej wysokości , po prostu masakra !!! nie polecam ekranów rozwijanych manualnie !!! będę go reklamował , poproszę o możliwość wymiany na elektryczny .
 

andreo28

New member
ekran ju naprawiony ! za to z projektorem sa wieksze problemy ! okazuje sie ze zostalem oszukany przy sprzedazy tegoż projektora ! osobiscie wyslalem projektor do autoryzowanego servisu ktory stwierdzil ze projektor ma wyswietlone 747h z czego moich godzin jest tylko 63 !!! rowniez uszkodzone sa polaryzatory !!! sprzedawca wyiera sie wszystkiego i zwala wine na hurtownie w ktorej zakupil projektor..?! smiechu warte poprostu ! sprawa jest w toku i na bierzaco napisze wam co dalej z tym fantem ....dodam ze przekazalem dokumety od tego wszystkiego odpowiednim służbom i mam nadzieje ze bedzie ok ?! jesli macie jakies rady i sugestje to walcie smialo i piszcie !
 

Pirat100

New member
No to cudna przewałka. Ktoś sobie używał "twojego" projka, wypalił prawie 700h, zresetował licznik lampy i upchnął jako nówka sztuka !. (Przypomina historyjki kilku letnich niebitych autach z małym przebiegiem po księdzu lub od matki co tylko do przedszkola odwoziła). Walcz o swoje !
 

andreo28

New member
prawdopodobnie grał jako projektor pokazowy bądź wyświetlał jakaś reklamę ?! ma ponad 600 włączeń przy tylu godzinach pracy ! pozniej zrestartowli lampe i wcisneli mi jako nowke !!
 

cezar1972

New member
Napisz w jakim sklepie kupowałeś - takich fi..w należy bezwzględnie tępić, a najlepszym na to sposobem jest nie kupować u nich
 

andreo28

New member
Projektor wymieniony na nowy ! po ostrej wymianie zdań ...! zostałem przeproszony ...myślę ze po wielkich bajach w końcu jestem zadowolony! :)
 
Do góry