Problem z Panasonic BDT360

BirdGang

New member
Witam.


Mam problem (chyba) z ww. odtwarzaczem.


Podłączony jest on do TV tej samej firmy (42AS650), razem z BD Samsunga (nie pytajcie dlaczego :) ).


Właściwie wszystko działa OK, poza CEC (Viera link) z BD Panasonica.


Odpalenie aplikacji "Viera link" pozwala na wybranie odtwarzacza, który w następstwie dokonania wyboru się włącza. I na tym koniec, zadnej możliwości sterowania pilotem od TV. Czasem pojawia się komunikat sugerujący sprawdzenie połączeń i ustawień HDMI (w BD CEC jest włączone).


Dla odmiany Samsung pozwala na pełną kontrolę pilotem od TV.


Próbowałem:
1. zmienić kolejność urządzeń,
2. wymienić kabel (próbowałem trzech, obecnie Panasonic podłączony jest kablem Philips-a spełniającym wymogi UHD),
3. zmieniać kolejność włączania zasilania tv/bd,
4. pozostawić jedno urządzenie bd.


Panasonic BD jak zaklęty - pozwala jedynie na włączenie urządzenia za pomocą CEC.


Czy robię coś nie tak, czy mam walnięty sprzęt, czy może funkcjonalność Panasonica ograniczona jest do możliwości włączenia BD za pomocą Viera link?


Pozdrawiam
Bird
 

2310

Klub HDTV.com.pl
VIP
A sprawdzałeś ustawienia w BR Panasonic? Może tam masz wyłączoną opcje która służy do "Viera link". Sprawdź w ustawieniach.
 

Yan00sh

New member
Przymierzam się do zakupu tego modelu, czy użytkownicy jego mogą się wypowiedzieć czy faktycznie on - jak piszą w parametrach:

"Odtwarzanie plików DivX i XviD z napisami - Nie" ?

A może zasugerujecie jakiś inny Blu-ray 3D do 5 stówek (nowy)?

.
 

BirdGang

New member
Przymierzam się do zakupu tego modelu, czy użytkownicy jego mogą się wypowiedzieć czy faktycznie on - jak piszą w parametrach:

"Odtwarzanie plików DivX i XviD z napisami - Nie" ?

A może zasugerujecie jakiś inny Blu-ray 3D do 5 stówek (nowy)?

.
Mi nie odtworzył żadnego Divx-a. Został uzupełniony przez Samsunga h6500. Ten czyta 10-letnie cdr-y z divx bez problemu, i z napisami txt. Poza tym ma pirdyliard aplikacji vod po Polsku.
Panasonic to jakaś porażka, jeżeli do tego dodamy, że nawet pomoc techniczna nie wie, co mogę uzyskać dzięki cec 😊.
 

Grisza HD

New member
A masz nie raz tak, jak dysk podłączysz i masz dużo plików na min to wyskakuje komunikat że liczba plików i katalogów przekracza limit. I mi nie widzi wszystkich plików, muszę wyłączyć i włączy i daje przeszukiwać
 
Do góry