Problem z ostrością BENQ W1070

kocur84

New member
Witam wszystkich! Mam pytanie odnośnie ustawienia ostrości w benq w1070.. jestem od niedawna jego posiadaczem i zastanawiam sie czy to normalne ze po kazdorazowym ponownym uruchomieniu projektora należy ustawiac ostrosc obrazu pokretlem bo akurat u mnie tak jakby nie zapamietywalo poprzednego ustawienia.. prosze o pomoc kogos kto taki projektor posiada bo nie wiem czy czasem nie powinienem go zareklamowac. Pozdrawiam :)
 

RwVision

New member
Ten projektor nie ma automatycznego mechanizmu ustawiania ostrosci, wiec nawet nie wiem jak to jest technicznie mozliwe, zeby pokretlo samo sie przestawialo:confused:

Cos musi byc wadliwe...
 

Lukasz2525

New member
Rzeczywiście jest to fizycznie niemożliwe . Nie ma czegoś takiego jak " nie zapamiętywanie " ostrości , tam nie ma nic do pamiętania , ustawia się soczewki pokrętłem i w takiej pozycji one zostają , nie mogą same się rozregulować . Podejrzana sprawa . Poobserwuj ten projektor podczas wyłączania i włączania i zobacz w jaki sposób się to dzieje . Jedyne co mi przychodzi do głowy , to że ktoś ci kręci ostrością jak nie patrzysz .
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Raz ustawiasz i jest perfekto, ewidentnie proj do reklamacji.
Ew. małżonka wesoła dziewczyna ;)
 

kocur84

New member
Jesli chodzi o kogos kto moglby przestawic ostrosc pokretlem to tylko ja.. Ale widocznie cos musi byc nie tak skoro za kazdym razem jest rozregolowana. Takze bede chyba musial go zawiezc do rtv agd bo jakies 2tyg.temu od nich zakupilem.
 

kocur84

New member
Jeszcze jedno pytanie... Ostrosc jest ustawiana dla projektora czy dla źródła z ktorego pochodzi sygnal bo czasami zamieniam sygnal i idzie z ps4, dekodera, laptopa moze to ma jakis wplyw?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zacznij od tablicy testowej w Benq.
Możesz też dla żródła, już na płytach kalibracyjnych.
Ewidentnie masz jakiś problem, pytanie czy dla jednego żródła zmienia się ostrość co jakiś czas, czy różna jest dla kilku.
 

kocur84

New member
Dzwonilem dzisiaj do serwisu benq i koles powiedzial ze nie ma takiej opcji aby ostrosc sama sie przestawiala podczas ponownego uruchamiania i zeby wyslac proja na reklamacje.. ale problem chyba rozwiazalem.. błacha sprawa ale zdarza sie :) podczas sciagania zatyczki na obiektywie sam przestawialem ostrosc nawet o tym nie pomyslalem ze to moze byc powód mojego wkur..... a takze dzieki Panowie za porade moze ktos bedziw mial podobny przypadek i czytajac wątek na forum sam sobie pomoże :p Pozdrawiam!
 

kocur84

New member
Dzwonilem dzisiaj do serwisu benq i koles powiedzial ze nie ma takiej opcji aby ostrosc sama sie przestawiala podczas ponownego uruchamiania i zeby wyslac proja na reklamacje.. ale problem chyba rozwiazalem.. błacha sprawa ale zdarza sie podczas sciagania zatyczki na obiektywie sam przestawialem ostrosc nawet o tym nie pomyslalem ze to moze byc powód mojego wkur..... a takze dzieki Panowie za porade moze ktos bedziw mial podobny przypadek i czytajac wątek na forum sam sobie pomoże :p Pozdrawiam!
 

RwVision

New member
W sumie to mnie naszła teraz refleksja, bo jak kupiłem ten projektor i na poczatku tez go zaslaniałem, to dziwiło mnie jak badziewnie to rozwiazali. Za kazdym razem mozna lekko zmienic ostrosc przy zakladaniu/zdejmowaniu zatyczki.

Odkad projektor wisi, to calkowicie o tym zapomnialem, a jednak obiektyw sie kurzy...
 

kocur84

New member
Dobrze ze nie zanioslem na reklamacje bo bym sobie poczekal z miesiac zanim by wrocil w takim samym stanie jak byl :) do tego on ma dopiero 2tyg od zakupu takze nie zdążyłem sie nawet nacieszyc.. ważne ze w ogole na to wpadlem i problem rozwiązany. Ogolnie zadowolony jestem z tego projektora ale jesli chodzi o ustawienie ostrości to i tak dziwnie wygladaja napisy np. nazwy plikow wyswietlanych z pulpitu laptopa.. ogolnie obraz ok.
 
Do góry