Problem z Optoma hd141x

jedrek_1

New member
Witam, mam problem z projektorem Optoma hd141x:
Po podłączeniu projektora do zasilania wiatrak chłodzący chodzi non stop zarówno przed włączeniem, jak i po wyłączeniu urządzenia. Muszę po każdym użytkowaniu odłączać zasilanie:/

Po drugie projektor mimo, iż jest wyłączony odtwarza dźwięk ze źródła do jakiego jest podłączony, jeżeli jest ono włączone.
Może ktoś coś podpowie?
 

RwVision

New member
Ewidentnie wadliwy model, bo jak to inaczej wytlumaczyc w takim razie. Pisz do serwisu. Przycisk power musi byc w jakis sposob wadliwy
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
jesli chodzi o dzwiek przy wylaczonym glosniku, u mnie zdarza sie tak czasem (optoma HD25). Wlacz i wylacz dzwiek pare razy pod rzad w menu, moze zadzialac (volume oczywiscie "0").

dodatkowo sprawdz, czy jest udostepnione nowe oprogramowanie do Twojego modelu, jesli tak, sciagnij i zainstaluj, moze sie cos naprawi.
 

atsii

New member
Witam,spróbuj zrobić tak.Wejdź w menu projektora w ELEMENTY STEROWANIA UŻYTKOWNIKA,opcje zaawansowane,tryb zasilania(czuwanie) zmień EKO na AKTYWNY.Zobacz czy pomogło.Przypuszczalnie projek masz sprawny.Aby tą przypadłość całkowicie zlikwidować musiał byś zmienić soft na najnowszy.Niestey na razie możliwe jest to tylko za pośrednictwem serwisu.Jest to przypadłość wczesnych egzemplarzy.Potem to poprawili.
 

rafalostry

New member
witam, czy u was tez występują w koło obrazu czarne krawędzie ?(optoma hd141) nie mogę ich zlikwidować, jak wchodzę na funkcje maska krawędzi to mogę tylko powiększyć te krawędzie ale nie da się ich zlikwidować..czy to normalne?
 

AndreS93

New member
Mam hd131xe i rowniez projektor swieci minimalnie szerzej niz wyswietlany obraz (waska czarna, nieprzeszkadzajaca ramka dookola) - ale w niejednym projektorze to widzialem wiec to normalne.
 
Do góry