problem z odtwarzaniem DIVIX w Panasonic G20

aziulka

New member
cześć ;-)

Kilka dni temu kupiłam Panasonic G-20 - facet w sklepie bardzo zachwalał ten model. Spodobała mi się funkcja odtwarzania DIVIX z USB. Pytałam sprzedawcę czy na pewno czyta polskie napisy i zapewniał mnie, że tak. Niestety po podłączeniu dysku zew. z filmami DIVIX okazuje się, że w ogóle nie wyświetlają się napisy :-(. Znacie jakieś rozwiązanie tego problemu? bo jak się zgłosiłam do tego sprzedawcy to doradził mi, żebym sobie kupiła najprostsze DVD np. Manty z wejściem USB i puszczała sobie filmy w taki sposób... No ale to się trochę mija z celem - nie po to kupiłam TV za 3 tys. żeby teraz kupować kolejne urządzenie, które ma dokładnie tą samą funkcję, którą (teoretycznie) ma również telewizor... Wkurzyłam się strasznie, bo przecież wystarczyło powiedzieć: jak Pani zależy na oglądaniu DIVIX z napisami to polecam Samsunga bo Panasonic ma z tym problem... No ale taka jest wiedza naszych sprzedawców... sami nie wiedzą czym handlują!

proszę pomóżcie ;-)
tylko od razu mówię, że nie znam sie na tych technicznych sformułowaniach, więc proszę o odpowiedzi możliwie najprostszym językiem... jak do blondynki poproszę ;-)
 
Ostatnia edycja:

sorenson

New member
Plik z napisami musi mieć ta sama nazwę co film(u mnie było z rozszerzeniem .txt czy obsługuje inne nie wiem nie sprawdzałem), jest problem z polskimi znakami ale rozwiązuje się go tak trzeba użyć darmowego programiku Character Encoding Converter i zmienić format kodowania z Central European (Windows-1250) na Central European (ISO-8859-2) i wszystko śmiga z polskimi znakami. Niektórych divxów nie czyta mi np Dextera ale innym też nie. Włącza się je guzikiem STILL albo przez OPTION.

Już mi parę razy mówili że na nauczyciela i osobę tłumaczącą się nie nadaje więc prościej nie dam rady, ale mam nadzieje że chociaż trochę pomogę.
 
Ostatnia edycja:

aziulka

New member
Plik z napisami musi mieć ta sama nazwę co film(u mnie było z rozszerzeniem .txt czy obsługuje inne nie wiem nie sprawdzałem), jest problem z polskimi znakami ale rozwiązuje się go tak trzeba użyć darmowego programiku Character Encoding Converter i zmienić format kodowania z Central European (Windows-1250) na Central European (ISO-8859-2) i wszystko śmiga z polskimi znakami. Niektórych divxów nie czyta mi np Dextera ale innym też nie. Włącza się je guzikiem STILL albo przez OPTION.


dzięki za szybka odpowiedz ;-) no właśnie sprawdzałam już czy napisy mają taką samą nazwę - mają! i są z rozszerzeniem .txt... a w ogóle się nie ukazują podczas odtwarzania filmu... może coś powinnam włączyć w TV?
co do polskich znaków - jak już coś mi się w ogóle pojawi to będę mogła sprawdzić ;-) tak czy inaczej dzięki za podpowiedź dot. tych polskich znaków...
 

sorenson

New member
dzięki za szybka odpowiedz ;-) no właśnie sprawdzałam już czy napisy mają taką samą nazwę - mają! i są z rozszerzeniem .txt... a w ogóle się nie ukazują podczas odtwarzania filmu... może coś powinnam włączyć w TV?
co do polskich znaków - jak już coś mi się w ogóle pojawi to będę mogła sprawdzić ;-) tak czy inaczej dzięki za podpowiedź dot. tych polskich znaków...
Ja włączam film wciskam guzik STILL tam wybieram walącz i zmieniam na Latin 2 i napisy lecą
 

aziulka

New member
witam ponownie,

zaskoczyło! napisy już chodzą ;-) jest tylko problem z "ą" i "ś" - inne polskie znaki są OK. Ściągnęłam jakiś Character Encoding Converter (nazywa się FLVconverter) ale nie bardzo wiem jak tego uzyc i czy to w ogóle to co miałam ściągnąć ;-) bo tam nie ma ani opcji Central European (Windows-1250) , ani Central European (ISO-8859-2) ... na liscie pojawiaja sie jedynie formaty typu: AVI, MPG, WMV... więc nie wiem czy o to chodziło...
 

sorenson

New member
witam ponownie,

zaskoczyło! napisy już chodzą ;-) jest tylko problem z "ą" i "ś" - inne polskie znaki są OK. Ściągnęłam jakiś Character Encoding Converter (nazywa się FLVconverter) ale nie bardzo wiem jak tego uzyc i czy to w ogóle to co miałam ściągnąć ;-) bo tam nie ma ani opcji Central European (Windows-1250) , ani Central European (ISO-8859-2) ... na liscie pojawiaja sie jedynie formaty typu: AVI, MPG, WMV... więc nie wiem czy o to chodziło...

To nie ten program On się nazywa dokładnie tak i jest za darmo character-encoding-converter.exe

Robisz open file wybierasz plik z napisami( nie wiem czy to jest konieczne ale ja tak robię bo później i tak trzeba dodawać jeszcze raz)
Klikasz File i wybierasz Batch Conversion
Robisz Add i dodajesz plik lub pliki które chcesz przerobić i klikasz start. Po prawej na dole w tym oknie masz wybór gdzie bedą zapisane te skonwertowane pliki i jakiej konwersji dokonać.
Program w załączniku
 

Attachments

  • character-encoding-converter.zip
    803,1 KB · Wyś: 449

kilers9

Member
U mnie napisy działają ale TYLKO gdy film mam na USB,przez DLNA z kompa film idzie ale bez napisów,nie wykrywa ich ?!?!
 

kilers9

Member
Zainstalowałem kilka Media Serwerów,ale najlepszy okazał się - Wild Media Serwer - czyta napisy w formacie *.txt i z polskimi znakami ą,ę,ó ...
 

aziulka

New member
Sorenson! Sorry, że tak późno, ale... dzięki za Twoje instrukcje! - wszystko działa bez zarzutu ;-) jesteś wielki! ;-)

może też podpowiesz mi coś w podobnym temacie...
mój znajomy ma laptopa Sony Vaio - niestety jak włącza divix to napisy w ogóle się nie pojawiają... czy to też może być kwestia kodowania?

jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc ;-) pozdrawiam
 

sorenson

New member
może też podpowiesz mi coś w podobnym temacie...
mój znajomy ma laptopa Sony Vaio - niestety jak włącza divix to napisy w ogóle się nie pojawiają... czy to też może być kwestia kodowania?

jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc ;-) pozdrawiam

Za mało danych:
- jaki system,
- jaki program do odtwarzania
- czy są zainstalowane kodeki(polecam k-lite mega codec pack)

Według mnie to nie wina kodowania tylko kodeki albo program do odtwarzania nie obsługuje napisów, jak to Win 7 to polecam opensubtitleplayer, jak XP to ja używam vplayera ale to stary program dobry jest też SubEdit-Player ale to kwestia przyzwyczajenia.

No i to chyba nie odpowiedni dział.
 
Do góry