Problem z odbiorem programow z rodziny POLSAT

jfd

New member
Witam,

W dniu wczorajszym podłączyłem polsatowski dekoder Echostara DSB717.
Wszystkie kanały łącznie z EUROSPORTEM 2, FILMBOXEM etc są ściągane, jedynie kanały rodziny POLSAT nie są dostępne tj. POLSAT, POLSAT 2, TV4, POLSAT PLAY etc....tak samo rowniez nie ma TVP1, VIVY, MTV... ściąga natomiast TVP2.
Najbardziej zależy mi na odbiorze kanału TV4.

Częstotliwość, ktorą mam ustawioną na tunerze to 12188/V, poziom sygnału na górnym pasku to 53%, na dolnym 64%.



Czy ktoś z szanownych uzytkowników mógłby pomóc ?



Dziękuje.
 

gorylla

New member
Bez reklam
Nie wiem co jest przyczyną ale mam nieodparte wrażenie, że siła sygnału jest niewystarczająca, bo jest mało prawdopodobne, że część kanałów gra a część nie. Jestem w pracy, więc nie pamiętam danych ustawionego u mnie transpondera CP, później podam jak sprawdzę. Ale najpierw radzę spróbować znaleźć lepsze ustawienie siły sygnału. Ja na swoim dekoderku jak w podpisie mam sygnał na poziomie około 95% i paski zasięgowe kanałów paczki Polsatu prawie na maksa, a inne niewiele gorzej (tak 80% to minimum). Sam widzisz, że w kwestii sygnału masz jeszcze pole do popisu.
 

jfd

New member
Nie wiem co jest przyczyną ale mam nieodparte wrażenie, że siła sygnału jest niewystarczająca, bo jest mało prawdopodobne, że część kanałów gra a część nie. Jestem w pracy, więc nie pamiętam danych ustawionego u mnie transpondera CP, później podam jak sprawdzę. Ale najpierw radzę spróbować znaleźć lepsze ustawienie siły sygnału. Ja na swoim dekoderku jak w podpisie mam sygnał na poziomie około 95% i paski zasięgowe kanałów paczki Polsatu prawie na maksa, a inne niewiele gorzej (tak 80% to minimum). Sam widzisz, że w kwestii sygnału masz jeszcze pole do popisu.

Czesc, dzieki za Twoja odpowiedz.
Jedyny problem odnosnie siły sygnalu to taki, ze mamy na wspolnym budynku antene zbiorczą i trudno tam cokolwiek majstrowac, moge podłączać pod nią wszystkie dekodery, np. telewizja N ściaga wszystko, CYFRA+ tak samo, tylko, ze wlasnie z Polsatem nie gra.
Tez jestem aktualnie w pracy, jezeli bylaby taka mozliwosc to moglbys mi przeslac swoje ustawienia po powrocie do domu ?


Dzieki
 

gorylla

New member
Bez reklam
Witam ponownie. Sprawdziłem i u mnie najlepszy zasięg polsatu jest z TR 11158. Bardzo dobrze odbiera też z TR 12264. Z tych mam absolutnie wszystkie kanały, jakie udostępnia CP i w świetnej jakości sygnału.
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Witam ponownie. Sprawdziłem i u mnie najlepszy zasięg polsatu jest z TR 11158. Bardzo dobrze odbiera też z TR 12264. Z tych mam absolutnie wszystkie kanały, jakie udostępnia CP i w świetnej jakości sygnału.
Z ciekawości pytam czy się pomyliłem?12284/H czy twoje 12264/H?,bo może zle wpisałem ale to z pamięci.
 
Do góry