Problem z oczami na nowo kupionym Tv

Czeski Film

New member
Witam, mam bardzo nietypowy problem z nowo zakupionym tv (Samsung UE46F5000). Problem polega na....moich oczach tzn wystarczy ze poogladam tv 30 min to obrazu czuje zmęczone oczy. Nigdy nie miałem tego typu problemu z tv. Nawet ostatnio byłem u znajomych, siedziałem 1,5 m od ich tv 42cale i nic się nie działo. W moim tv juz kontrast obnizylem, podświetlenie i dalej to samo (od tv siedzę 3,5m)Wszyscy znajomi co byli u mnie takiego problemu u siebie z oczami nie zauważyli. To tej pory w domu miałem starego samsunga 32cale i juz nie wiem czy musze się przyzwyczaić czy coś jest nie tak ze mną.
Wysyłane z mojego LG-P970 za pomocą Tapatalk 2
 

adamo_

New member
Bez reklam
Witam, mam bardzo nietypowy problem z nowo zakupionym tv (Samsung UE46F5000). Problem polega na....moich oczach tzn wystarczy ze poogladam tv 30 min to obrazu czuje zmęczone oczy. Nigdy nie miałem tego typu problemu z tv. Nawet ostatnio byłem u znajomych, siedziałem 1,5 m od ich tv 42cale i nic się nie działo. W moim tv juz kontrast obnizylem, podświetlenie i dalej to samo (od tv siedzę 3,5m)Wszyscy znajomi co byli u mnie takiego problemu u siebie z oczami nie zauważyli. To tej pory w domu miałem starego samsunga 32cale i juz nie wiem czy musze się przyzwyczaić czy coś jest nie tak ze mną.
Wysyłane z mojego LG-P970 za pomocą Tapatalk 2


Miałem tak też kiedyś jak przesiadłem się z CRT na LCD. Przez kilka tygodni nie mogłem się przestawić. Oczy mnie bolały jak tylko spojrzałem n TV. Po pewnym czasie to ustąpiło. Nie zrażaj się.
 

Czeski Film

New member
Ustawienia mam praktycznie takie same jak w podanym linku, tylko ze zamiast trybu film mam standard, ponieważ w filmie mam wrażenie obraz jest bardziej stlumiony,zamulony zwłaszcza przy ps3(nawet jak skorguje ustawienia)

Wysyłane z mojego LG-P970 za pomocą Tapatalk 2
 

Adziu5

Member
Miałem to samo jak zmienilem 32 cale na 42 LG, przez pirwszy tydz. myślałem że oddam tv bo nie wyrobie, ale po przyzwyczajeniu już myślałem o 50 calach. Cierpliwości!!!!!!!
 

Czeski Film

New member
Ok, dzięki za odpowiedzi, można temat zamknąć lub przenieść do kosza. Pozdrawiam

Wysyłane z mojego LG-P970 za pomocą Tapatalk 2
 

adamo_

New member
Bez reklam
:)

Jak się przesiadłem kilka ładnych lat temu z Philipsa CRT 551 na Toshibę LCD to myślalem że mi oczy wypali.
 

rufix

New member
tryb film nie jest zły, całkiem szybko się do niego przyzwyczaiłem, w porównaniu do standard jest stłumiony ale na dłuższą metę, chyba zdrowszy dla oczu :)
 

baciarek

New member
@Czeski Film witaj. Masz ten sam problem co ja. Zwróć uwagę na płynność obrazu. Prawdopodobnie masz problem z przyswajaniem lekkiego klatkowania i smużenia na dłuższą metę zmieszanego z migotaniem podświetlenia. Przetestuj TV z lepszym upłynnianiem obrazu i z większą częstotliwością migania podświetlenia. Pewnie będziesz musiał dopłacić do lepszego TV. Daj znać jak się problem rozwiązał.
 

Czeski Film

New member
Witam, ogólnie problem praktycznie zniknął, wszystko z oczami ok (juz mi na orbitę nie wylatuja), Żeby nie zakładać tematu, zapytam tutaj. Podobno tryb PC ma najmniejszego laga(chociaż różnicy prawie nie odczuwam), i mam z nim mały problem tzn po zmianie nazwy hdmi na PC (pojawia się nowy tryb obrazu Zabawa), problem w tym ze nie można ustawić w tym trybie obrazu na pełny ekran(dopasuj rozmiar do ekranu) tylko najbliższą temu jest 16:9(w przypadku ps3 obcina mu obraz), w trybie hdmi gra tego problemu nie ma.

Z tv jestem bardzo zadowolony wiec inny nie wchodzi w grę :), wiem ze to budżetowy tv ale już z gorszymi miałem do czynienia, np ten mój stary Samsung LCD 32, 50 hz(tam mi dopiero obraz smuzyl). Wiem ze tv nie ma prawdziwych 100hz(nawet jak włącze dopalacze to zbytnio różnicy nie widzę, więc mam powyłączane)
 
Ostatnia edycja:

Czeski Film

New member
Z tą jaskrą to pierwsze słyszę (kłócić się nie będę :) ). Podświetlenie mam na 16 z 20,kontrast 84, jasność 86,ostrość 20 i obraz nie działa już na mnie negatywnie, z moich obserwacji wynika, że chyba rozmiar miał znaczenie, a nie ustawienia tv tzn chodzi o ból oczu
 

electro69

New member
Miałem to samo jak przesiadałem się na monitor LCD z kineskopowego ... chyba z tydzień to trwało zanim się przyzwyczaiłem. Przedtem zmniejszałem podświetlenie do minimum w nocy miałem zawsze włączone światło, żeby mi oczu nie "wypaliło" a teraz już bez najmniejszego problemu oglądam obraz z bliska w całkowitej ciemności.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja tak mialem na plazmie, ale w miare szybko przeszlo. Na LCD tez bedzie problem jak ustawimy zbyt wysoka jasnosc, ale tak nikt normalny nie oglada (chyba ze ktos jest laikiem i nie potrafi wyregulowac tv).
Te wszystkie tryby dynamiczne sa do sklepow, a nie do ogladania w domowych warunkach.
 

adamo_

New member
Bez reklam
dodałbym jeszcze zaburzenia psychosomatyczne i psychozy prowadzące do ataków sinusoidalnych :)

nie dajmy się zwariować.
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
Nawiazujac nieco do tematu, ostatnio zainstalowalem program f.lux, co prawda do monitora, ale jako ciekawostke polecam sprawdzic.http://www.dobreprogramy.pl/f.lux,Program,Windows,21432.html
Z ciekawości zainstalowałem. Od dawna walczę z białym tłem walącym po gałach, tak powszechnym w dzisiejszym, przeglądarkowym świecie. Tęsknię do czasów gdy obowiązującym kolorem tła był kolor czarny. Zauważyłem, że instynktowanie lubię wracać do stron internetowych utrzymanym w ciemnej kolorystyce, jak choćby ta: http://niebezpiecznik.pl/ :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie wiem czy wszyscy pamietają, ale forum hdtv tez miało czarna szatę graficzna, przy pierwszym podejściu na forum (czyli lata temu), to był główny czynnik który mnie tu zatrzymał na dłużej. Swietnie sie czytało w nocy.
Do dziś uważam ze szata graficzna forum jest jedna z lepszych jakie widziałem.
Podobnie jak kiedyś Allegro, proste, intuicyjne i zachęcające do odwiedzania, ale dziś juz tam nie zaglądam, tylko za sprawa kompletnie niezrozumiałych zmian jakie tam poczynili. Jestem im za to bardzo wdzięczny, nie wydaje juz tam tyle pieniędzy co kiedyś.
Mam nadzieje ze tu przynajmniej nic sie nie zmieni. Pamietajmy o złotej zasadzie, lepsze jest wrogiem dobrego.

Wracając do tematu, f.lux jest dobry i w nocy sprawdza sie wyśmienicie (dla oczu), jest tam opcja wyłączenia, wiec można sobie porównać przed i po. Można tez zmienić barwę, w zależności od upodobań.
 
Do góry