Problem z obrazem w sony x90j

bartek435

New member
Witam. Jakiś czas temu zainwestowałem w sony x90j 55". Problem polega na tym, że obrazu z telewizji kablowej czy filmy hd wyglądają na nim gorzej niż na moim starym lg 49uj620v. Próbowałem już przeróżnych ustawień obrazu na których wygląda trochę lepiej niż na tych fabrycznych jednak nadal sporo mu brakuje do lg.
Czy to normalne? Czy może trafił mi się jakiś wadliwy egzemplarz?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wszystko jest możliwe.
Ale na czym Ci najbardziej zależy ?
W sprawie kalibracji napisz na PW dostaniesz info dla niebieskich członków forum.
 

mpDante

Member
Bez reklam
Ciekawe, bo X90J uchodzi za jeden z lepiej skalujących modeli. Poza tym, twój stary tv jest zapewne fullHD, więc będzie różnica przy sygnale niskiej jakości.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wg mnie masz coś źle ustawione, skalowanie w tym Sony jest naprawdę dobre. Napisz proszę na PW dostaniesz kontakt do kolegi.
 

bartek435

New member
Witam. Telewizor nawet po wprowadzeniu ustawień z profesjonalnej kalibracji nadal jest ziarnisty, a meczu to już wogole nie dało rady oglądać. Czy ktoś kto posiada ten model ma ten sam problem? Czy nadaje się to do reklamacji?
 

mpDante

Member
Bez reklam
A co dadzą ci ustawienia z innej sztuki? Kalibracja ma sens jak jest robiona na twoim tv i w twoim domu... Próbowałeś wł/wył redukcję szumów itp?
 

bartek435

New member
Doczytałem właśnie ze mój staty telewizor miał matrycę RGBW . Czy to możliwe że taki rodzaj matrycy lepiej odbiera sygnał hd?
 

mpDante

Member
Bez reklam
Rodzaj matrycy nie powinien mieć znaczenie przy skalowaniu... Może trafiłeś na wadliwą sztukę tego X90.
 

luckd

Member
Te tv mają chyba jakąś wadę przy odbiorze kablówki, odbierasz przez moduł CI? Z innych źródeł obraz jest ok?
 
Ostatnia edycja:

bartek435

New member
Sygnał odbieram przez dekoder. W filmach 1080p z aplikacji obraz również pozostawia wiele do rzyczenia. Najgorsza jest ziarnistość
 

bartek435

New member
Konwencjonalne panele Ultra HD mają w poziomie 3840 pikseli, a każdy z nich składa się z 3 subpikseli RGB, co daje 11520 subpikseli (w poziomie). Z kolei wyświetlacz RGBW UHD ma w poziomie tylko 1920 pikseli składających się z 3 subpikseli RGB (co daje 5760 „kolorowych” subpikseli) oraz, dodatkowo, 1920 białych subpikseli. Jeżeli zsumujemy liczbę kolorowych i białych subpikseli takiego wyświetlacza, okaże się, że ma on w poziomie tylko 7680 subpikseli (5760+1920). Oznacza, to, że wyświetlacz RGBW UHD ma w poziomie tylko 67% subpikseli typowego wyświetlacza RGB UHD

Zatem to chyba jest przyczyną. Tańsze telewizory od lg z matryca rgbw wyświetlają mniej pikseli przez co obraz hd i kablowki jest czystszy niż 3 razy droższego soniaka
 
Do góry