problem z obrazem LCD sony lcd 40v2500

dedynio

New member
W marcu tego roku zakupiłem LCD SONY 40V2500. Od początku nie byłem w pełni zadowolony z jakości obrazu <SD, kablówka>,więc postanowiłem szarpnąć się na zestaw N (recorder) czyli sygnał cyfrowy.Podobna sytuacja, jakość obrazu pozostawia wiele do życzenia. Trzecim krokiem był dekoder cyfrowy z kablówki (ASTER) dziwne, jakośc lepsza od ENKi. Podsumowanie:eek:braz SD porażka, obraz N średni, dekoder cyfrowy w skali 0-5 mysle że 4.
Mam pytanie odnośnie smużenia obrazu, podczas oglądania filmu na kazdym z odbiorników zauważalne są smużenia (ruch głową) w sumie nie taki szybki ruch, nie mówiąc już o przekazie sportowym (mecz). Zastanawiam się czy nie jest to usterka telewizora.
Poważnie zastanawiam się nad wymiana telewizora na PLAZME.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie jest to podstawa do reklamacji. Obecnie znacznie zmniejszone smużenie na LCD obejmuje LCD 100 Hz. Płynność jest już w niektórych modelach / np. Sharp HD1, JVC V80 / taka jak na plazmach . Tyle że koszt wysoki. Natomiast w klasie Twojego LCD - a kupiłeś go w cenie ok. 8000 zł - to Pioneer do sportów i generalnie płynności jest znakomity.
Ale dziwię się że przy takich wyraźnych potrzebach nie sprawdziłeś tego dokładnie w domu.
 

dedynio

New member
kiki napisał:
Nie jest to podstawa do reklamacji. Obecnie znacznie zmniejszone smużenie na LCD obejmuje LCD 100 Hz. Płynność jest już w niektórych modelach / np. Sharp HD1, JVC V80 / taka jak na plazmach . Tyle że koszt wysoki. Natomiast w klasie Twojego LCD - a kupiłeś go w cenie ok. 8000 zł - to Pioneer do sportów i generalnie płynności jest znakomity.
Ale dziwię się że przy takich wyraźnych potrzebach nie sprawdziłeś tego dokładnie w domu.

Kiki dzięki za odpowieź.Kupujac SONEGO myślałem również o SHARPIE XD1, dlaczego wybrałem właśnie sony, chyba pomroczność jasna.
Jaki model Pioneera masz na myśli i jaka jest jego cena?
Czy odradzałbyś plazmę?
 
Do góry