problem z obrazem/grafiką SAMSUNG

Grassek

New member
Tak jak w temacie, mam problem z konsolą Sony Playstation 3, a dokładniej z obrazem/grafiką. Konsole posiadam od paru miesięcy i nie było z nią żadnych problemów do momentu kiedy zakupiłem GTA V. > > Podczas aktualizacji zacięła mi się konsola na tyle, że musiałem odłączyć z gniazdka. Od tamtej pory w każdej grze mam ewidentnie problem z grafiką. Nie chodzi tu o artefakty tylko tak jakby gra włączała się na niskiej rozdzielczości. Krawędzie poszarpane, w tle wszystko rozmyte, pikseloza. Najbardziej widoczne podczas ruchu kamerą. W menu obraz jest bardzo ładny, wyświetlany w full HD 1080p. problem występuje tylko w grach.
Próbowałem z innym kablem HDMI nie pomaga.
Wszelkie ustawienia w konsoli nie pomagają
Na innym TV występuje ten sam problem.
Mam włączone wszystkie rozdzielczości w konsoli.
W TV wyłączone wszystkie ulepszacze.


Ręce mi już opadają, bo tą samą wiadomość wysłałem do serwisu to kazali mi zresetować PS3 ale nic to nie pomaga.
Nie wiem czy mogło się cos uszkodzić w konsoli czy wina leży po stronie TV.
MÓJ TV SAMSUNG UE39F5000 Poniżej podaje link do filmiku mojego autorstwa na którym uwidoczniony jest w/w problem.
w w w.youtube.com/watch?v=rKnIHCzFEjE (usunąć spację)
 
P

PlayStation

Guest
Nie wiem czy pamiętasz. Był temat poświęcony właśnie aktualizacji konsol na forum..... ppe.pl
PlayStation 3
PlayStation 4

Gracze narzekali na niedopracowaną aktualizację.
Ja wstrzymałem się z aktualizacją mojej PS 4 oraz PS 3
Ogólnie....... nie wolno wyłączać konsoli w czasie aktualizacji.
Ale jeżeli tobie konsola się zawiesiła, no to nie miałeś wyboru :shock:

Masz wersję slim, czy super slim, ta z otwieraniem górnym ?
 
P

PlayStation

Guest
Ja aktualizację pobrałem do PlayStation 3, a także do PlayStation 4,
i nie zauważyłem, takich objawów.
Oczywiście " aktualkę " pobrałem dopiero po naprawieniu aktualizacji.
 

Grassek

New member
Słuchajcie... Mi nie zawiesiła się konsola na aktualizacji softu tylko podczas aktualizacji gry. Mi konsola zawiesiła się na tyle, że nie reagował nawet przycisk power. Po drugie sprawa wygląda tak. Wkładam GTA V - gra uruchamia się - wyskakuje komunikat o aktualizacji - naciskam ok - i czarny ekran - w tym momencie się zacięło i wydaje mi się na 90% że to od tamtej pory występuje ten błąd bo jak juz uruchomiłem gta i zobaczyłem te migotanie krawędzi to złapałem się za głowe... w tym samym dniu wymieniłem grę na inną, bo myślałem, że tak wygląda GTA na PS3, ale potem uruchomiłem inną i w każdej innej się to dzieje...

Nie jestem jedyny z ty problemem patrząc po zagranicznych forach. Błąd ten występuje pod nazwą "flicker, flickering texture, shimmering" itp.
Ale żadnej konretnej porady nie ma...

Mam oprogramowanie 4.66 postanowiłem wczoraj ściągnać aktualke na pendrive i jeszcze raz zainstalować ten sam soft, udało się, ale nic nie pomogło...

Konsole mam SuperSlim 500gb
 
P

PlayStation

Guest
Sprawdzę u siebie..... GTA V PlayStation 3 Slim 320 GB ;-)
Odpiszę w sobotę albo niedzielę, bo na tygodniu nie mam czasu na " giercowanie " ;-)
 
P

PlayStation

Guest
Grassek....... posiadasz PlayStation 3 Super Slim 500 GB.

Mam pytanie......
Czy ta konsola ma wsteczną kompatybilność z PlayStation ? ( Szaraczek )

Moja Konsola PlayStation 3 Slim 320 GB, ma Kompatybilność z szaraczkiem.
Z PlayStation 2 już nie :sad:
Jedynie wersja 60 GB miała wsteczną kompatybilność z obiema konsolami.
Miałem dwie sztuki.... ale się zepsuły :sad:
Jak dla mnie najlepsza konsola.....szczególnie ze względu na wsteczną kompatybilność.
Oraz najdroższa, ja płaciłem za sztukę 2400 zł, w czasie premiery PlayStation 3.
Miałem dwie konsole PlayStation 3 60 GB.

Odpisz.........
 

Grassek

New member
Witaj.
Szczerze Ci powiem, że nie sprawdzałem, więc Ci nie pomogę.
Raz tylko włożyłem płytke z PS2, ale konsola nie chciała jej odczytać i teraz pytanie czy nie jest kompatybilna czy po prostu płyta zepsuta bo nie ukrywam, że ktoś znalazł czy coś i mi ja dał (strasznie porysowana).
Jeśli tak bardzo Ci na tym zależy to mogę pożyczyć od kumpla jakąś grę z PSX'a i z PS2 i Ci napisze czy działają.

Swoją drogą sam bym pograł w Crasha Bandicoota :D
 
P

PlayStation

Guest
No to weź sprawdź, czy na twojej konsoli działa wsteczna kompatybilność z szaraczkiem.
Z PlayStation 2 pewnie nie będzie działać, bo mi na konsoli PlayStation 3 Slim 320 GB nie działa.
To na pewno u Ciebie też nie będzie " lotoć " ;-)

Odpisze Tobie w sprawie GTA V także nie bój pamiętam ;-)

Osobiście gram w Crasha Bandicota. Dla mnie najlepsza część trzecia :D
Oczywiście używam wstecznej kompatybilności na mojej konsoli.....
PlayStation 3 Slim 320 GB :D

Przydaje się taka....... fajność :D
 
P

PlayStation

Guest
Dzisiaj właśnie chciałem Tobie pomóc, ale okazało się, że pożyczyłem GTA V na konsolę PlayStation 3.
W GTA V gram wyłącznie na konsoli PlayStation 4... :wink: od dnia premiery.
Niestety..zapomniałem.

Jeżeli dalej jest aktualna oferta pomocy z mojej strony, to napisz.
Zadzwonie do kumpla, i zapytam, o tą przypadłość w twoim przypadku.... odpisz :-D
 

Grassek

New member
Mam tylko jednego kumpla, który ma gry na PSX jak się dodzwonie to załatwie i sprawdze, ale myśle sobie dlaczego by miało nie byc kompatynilne skoro w opcjach PS3 slim są opcje dotyczące PSX'a ? Np. wygładzanie krawędzi w grach itp.
 
P

PlayStation

Guest
No to widzisz, ty musisz dzwonić po kumplach, no i ja też.
A jest taki zwyczaj.... nie pożyczaj :D

Nie miałem styczności w opcjach konsoli PlayStation 3 wersja Super Slim.
Tak jak pisałem, nie interesuje mnie ta wersja, ale jeżeli mówisz że masz taką funkcje, tak jak u mnie
w mojej konsoli PlayStation 3 Slim 320 GB, to pewnie też ma wsteczną kompatybilność na swojej konsoli PlayStation 3 Super Slim.
Musisz na dysku konsoli PlayStation 3, utworzyć kartę pamięci do PlayStation " szaraczek "
No przecież nie będziesz grał zawsze od samego początku....trzeba zapisywać swoje " savy "
Nie pamiętam, ale chyba jest przelotka do konsoli PlayStation 3.
Chodzi o to, że nie musisz " tworzyć " karty pamięci konsoli PlayStation " szaraczek "
Mam to ustrojstwo, tylko nie wiem gdzie to schowałem :D
 
P

PlayStation

Guest
Jest u mnie kumpel, ale nie ten któremu pożyczyłem GTA V na PlayStation 3.

Już mi powiedział.........
To " urządzonko " jest kompatybilne z konsolą PlayStation 2, a także z konsolą PlayStation szaraczek.
Można podpinać karty pamięci do tego pudełeczka.
W sumie sam już nie pamiętam jak to wyglądało, bo ja używam karty pamięci szaraczka w konsoli
PlayStation 3......Już od kilku lat :D
Kartę pamięci PlayStation utworzyłem w konsoli PlayStation 3, aby zapisywać " postęp gry "
na szaraczku. :popcorn:
 

qbastrzem

New member
Ja także mam problem z grafika, gry tną, nagle jakby wszystko zwalnia żeby za chwilę nienaturalnie przyspieszyć ( podczas wyścigu online masz wrażenie że ktoś Ci czegoś nasypał do herbatki)
Wyczyściłem komletnie dysk, i było dobrze...przez całą godzinę :mad:
Tknięty nagłym impulsem (doslownie ! podczas wpinania kabla sieciowego konsola mnie delikatnie popieściła, nie żeby mocno, tylko tak jak by to było zwykłe wyładowanie elektrostatyczne) przyłożyłem do konsoli próbnik napięcia i ku memu zdziwieniu neonówka zaczęła świecić. Wszystkie wyjścia av waliły pradem, nawe na gniazdach tv było napięcie, gdzie bym nie dotknął. Aktualnie czekam aż mi kuzyn naprawi zasilacz. Pozdrawiam
 
Do góry