Problem z obrazem FullHD

wiktorgat

New member
Mam problem z obrazem na telewizorze Samsung PS50A551 podłączonym kablem HDMI do Playstation 3. Otóż nie działa mi rozdzielczość 1080p czyli FullHD, choć telewizor jest FullHD. Gdy zaznaczę w ustawieniach konsoli 1080p to obraz znika, pojawia się napis "Tryb niedostępny" i po 30s wraca do 1080i. Próbowałem już 2 kable (tego samego producenta) i dalej to samo. Czy ktoś wie czego to jest wina i co ewewentualnie mogę zrobić? Bardzo prosze o pomoc.
 

wiktorgat

New member
Jak podłączyłem do innych wejść nic się nie zmieniło. W instrukcji jest HDMI (720p/1080i/1080p) - to chyba oznacza, że HDMI obsługuje FullHD.
 

wiktorgat

New member
Na 90% to nie jest wina kabla. Skalowany do FullHD obraz z kina domowego Samsunga był ok - rozdzielczość 1920x1080, natomiast z PS3 1920x1080i i nie da się ustawić 1080p (opisałem to w 1. poście). Więc czego to może być wina, TV czy PS3? Bo na pewno nie kabla (wg mnie).
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Nie ma to znaczenia, to nie jest kabel analogowy by stosować do niego Twoje założenia.

Pozdrawiam,
 

wasylhh

New member
Bez reklam
Przytrzymaj na konsoli przycisk "power" na przednim panelu przez 5 sekund. Operacja ta zresetuje ci konsole. Pozniej kiedy PS3 sie wlaczy od razu pojawi ci sie informacja, ze konsola znalazla sygnal HD i czy ma go ustawic. Wtedy wybieraj "yes" przez bodajrze 3 razy. Po tym wszystkim 1080p powinno ci zaskoczyc. ;)
 
Do góry