problem z nowym65pus8857

sepponderus

New member
Witam,

Dziś przyszedł do mnie TV philips 65pus8857, po odpaleniu tv i dokładnym sprawdzeniu zauważyłem że na ciemnym ekranie jest jakiś uszkodzony pixel w kolorze czerwonym (widoczny na zdjęciu), pixel jest widoczny tylko na czarnym tle i nie przemieszcza się, świeci cały czas na czerwono.
Co zrobić w takim przypadku, czy on zniknie? czy robić 14 dniowy zwrot.
Raczej coś takiego nie jest normalne, w żadnym tv czegoś takiego nie miałem.
I jeszcze mam pytanie jak sprawdzić jaka mam matryce? bo podobno tu jest losowa IPS lub VA jak to sprawdzić?
 

Attachments

  • badpixel.jpg
    badpixel.jpg
    31,1 KB · Wyś: 33

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
po odpaleniu tv i dokładnym sprawdzeniu zauważyłem że na ciemnym ekranie jest jakiś uszkodzony pixel w kolorze czerwonym
Ciekawe co robi kontrola jakości ,że pozwoliła na opuszczenie fabryki przez taki bubel?
czy on zniknie?
Bardzo wątpliwe.
czy robić 14 dniowy zwrot.
Zdecydowanie.
jak sprawdzić jaka mam matryce? bo podobno tu jest losowa IPS lub VA jak to sprawdzić?
Displayspecyfications podaje że IPS
Ale jeśli rzeczywiście zdarzają się w tym modelu losowo montowane matryce ,to nawet nie chcę myśleć co monter założy jak akurat zabraknie w magazynie IPS czy VA ? CRT :ROFLMAO:
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
W philipsach z serii pus 8xxx zazwyczaj było tak że matryce w 58 i 70 były VA natomiast w 65 była matryca IPS. Teraz czytam często że jest to losowe... Można to sprawdzić batdzo prosty sposob - trzeba dociskając ją palcem, jeżeli będzie smuga to jest VA...
 

Katar10

Member
Gitara ja myślę że jesteś na tym forum nadwornym malkontentem z nadwagą z grubą torbą na cukier przy twym boku :) dla tego tak wszystko i wszystkich widzisz w czarnych kolorach. A co do tematu zwracaj nowy egzemplarz będzie ok!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak nie powinno być.
Zgłoś do sklepu lub do serwisu.
Możesz też delikatnie popukać , jest nie domknięty więc może się zamknie.
 

sepponderus

New member
Uwzględnili mi reklamacje odebrali go i wysłali nowy, tylko że dostanę 65pus8807, mam nadzieje że będzie na matrycy VA bez jakichkolwiek wad
 
Do góry