Problem z napisami

koprus

New member
Witam, mam problem z wyświetlaniem napisów w filmach divix

Korzystałem z tej instrukcji:

"
> SubtitleTool
>> AVIAddXSubs

Soft nie wymaga instalacji, więc lecimy dalej...

1. Tworzymy dowolny katalog na dysku i wrzucamy do niego film *.avi oraz odpowiednie napisy *.txt, pamiętamy o tym, aby nazwa filmu jak i napisów była identyczna, np. American Pie.avi oraz American Pie.txt
2. Uruchamiamy pierwszy program Subtitle Tools, wybieramy Open i wczytujemy z Naszego katalogu plik *.txt z napisami, opcja Detect from AVI pozwala Nam odczytać klatki, w jakich napisy są pokazywane na ekranie. Odczytujemy i klikamy Ok
3. Przechodzimy do zakładki Check consistency klikamy Check it! a następnie Repair bad time of hide Opcja ta pozwala Nam naprawić błędy, gdy napisy są wyświetlane niezgodnie z tym co się dzieje na ekranie.
4. Klikamy Save i zapisujemy napisy do formatu *.srt, na tym kończy się przygoda z pierwszym programem

/===

5. Przechodzimy do drugiego programy, jest to paczka .zip, wypakowywujemy i uruchamiamy program AVIAddXSubs
6. Druga zakładka, czyli Configuration 1 podzakładka SUB 1 i wykonujemy:

>> zaznaczamy Break Long Lines
>> Character Set wybieramy East Europe
>> Language Code wybieramy Polish (pl)
>> Font i Font sieze wiadomo, czcionkę sugeruję ustawić na 17-20, przy 40-50'' wygląda to rozsądnie, Preview daje Nam podgląd na wybraną czcionkę, ale nie ma nic wspólnego z tym co widzimy na tv, więc sobie to darujemy
>> Align, czyli położenie teksty na ekranie dajemy na Center
>> Reszta jest ustawiona już domyślnie w programie, więc zostawiamy bez zmian

7. Zakładka następna, czyli Configuration 2 opcję Mark DiviX as zaznaczamy na NONE Wrócę do tego na końcu ***
8. Przechodzimy do pierwszej zakladki Create DiviX with Subtitles i nastepnie z pierwszej lokacji wybieramy Nasz film *.avi, nowo utworzone napisy *.srt zostana automatycznie wczytane do filmu

*** Nie musimy podawać lokacji wynikowej gdzie zostanie wrzucony gotowy film z nałożonymi napisami. Film domyslnie ląduje w katalogu tam gdzie mieliśmy na początku film *.avi i napisy *.txt, ale film będzie miał roższerzenie .divix W tym momencie wystarcz, że zmienimy ręcznie .divix na .avi i gra gitara
9. Ostatnia operacja to Create Subtitled DiviX File czyli tworzenie pliku końcowego z napisami

/===

W Naszym początkowym katalogu w którym były pliki przykładowe:

>> American Pie.avi
>> American Pie.txt

doszły nowe pliki:

>> Americac Pie.srt
>> American Pie.divix => zmienieniony na American Pie.avi

Interesują Nas tylko dwa pliki, czyli:

>> American Pie.srt
>> American Pie.avi => ten nowo utworzony

Oba pliki wrzucamy na pendrive/karte pamięcie lub udostępniamy przez Media Server, Wczytujemy filmy na PS3 i za pomocą trójkąta wybieramy Z menu opcję Subtitles na Other
cała operacja trw ok 5min.
"



Ale nadal nic: kiedy daje w ps3 zeby wyswietlal napisy pojawia sie ze sa one niedostepne... dodam ze napisy sa poprawnie wklejone bo na komputerze wszysttko ladnie wyswietla...

Czy wina tkwi w sofcie ps3?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Jak masz najnowszy firmware w PS3 to raczej to nie jest wina konsoli.
U mnie coś takiego działa bez problemu, także używam tego programu.

Pozdrawiam,
 

fkn

New member
koprus napisał:
>> Americac Pie.srt
>> American Pie.divix => zmienieniony na American Pie.avi

Interesują Nas tylko dwa pliki, czyli:

>> American Pie.srt
>> American Pie.avi => ten nowo utworzony
Robię tak samo, tylko wrzucam na konsolę plik z rozszerzeniem .divix, a nie .avi. Dodatkowo wgranie pliku .srt nie jest konieczne.
 

mati0007

New member
u mnie to nie działa (brak programu Subtitle Tools)

Witam, mam problem z wyświetlaniem napisów w filmach divix

Korzystałem z tej instrukcji:

"
> SubtitleTool
>> AVIAddXSubs

Soft nie wymaga instalacji, więc lecimy dalej...

1. Tworzymy dowolny katalog na dysku i wrzucamy do niego film *.avi oraz odpowiednie napisy *.txt, pamiętamy o tym, aby nazwa filmu jak i napisów była identyczna, np. American Pie.avi oraz American Pie.txt
2. Uruchamiamy pierwszy program Subtitle Tools, wybieramy Open i wczytujemy z Naszego katalogu plik *.txt z napisami, opcja Detect from AVI pozwala Nam odczytać klatki, w jakich napisy są pokazywane na ekranie. Odczytujemy i klikamy Ok
3. Przechodzimy do zakładki Check consistency klikamy Check it! a następnie Repair bad time of hide Opcja ta pozwala Nam naprawić błędy, gdy napisy są wyświetlane niezgodnie z tym co się dzieje na ekranie.
4. Klikamy Save i zapisujemy napisy do formatu *.srt, na tym kończy się przygoda z pierwszym programem

/===

5. Przechodzimy do drugiego programy, jest to paczka .zip, wypakowywujemy i uruchamiamy program AVIAddXSubs
6. Druga zakładka, czyli Configuration 1 podzakładka SUB 1 i wykonujemy:

>> zaznaczamy Break Long Lines
>> Character Set wybieramy East Europe
>> Language Code wybieramy Polish (pl)
>> Font i Font sieze wiadomo, czcionkę sugeruję ustawić na 17-20, przy 40-50'' wygląda to rozsądnie, Preview daje Nam podgląd na wybraną czcionkę, ale nie ma nic wspólnego z tym co widzimy na tv, więc sobie to darujemy
>> Align, czyli położenie teksty na ekranie dajemy na Center
>> Reszta jest ustawiona już domyślnie w programie, więc zostawiamy bez zmian

7. Zakładka następna, czyli Configuration 2 opcję Mark DiviX as zaznaczamy na NONE Wrócę do tego na końcu ***
8. Przechodzimy do pierwszej zakladki Create DiviX with Subtitles i nastepnie z pierwszej lokacji wybieramy Nasz film *.avi, nowo utworzone napisy *.srt zostana automatycznie wczytane do filmu

*** Nie musimy podawać lokacji wynikowej gdzie zostanie wrzucony gotowy film z nałożonymi napisami. Film domyslnie ląduje w katalogu tam gdzie mieliśmy na początku film *.avi i napisy *.txt, ale film będzie miał roższerzenie .divix W tym momencie wystarcz, że zmienimy ręcznie .divix na .avi i gra gitara
9. Ostatnia operacja to Create Subtitled DiviX File czyli tworzenie pliku końcowego z napisami

/===

W Naszym początkowym katalogu w którym były pliki przykładowe:

>> American Pie.avi
>> American Pie.txt

doszły nowe pliki:

>> Americac Pie.srt
>> American Pie.divix => zmienieniony na American Pie.avi

Interesują Nas tylko dwa pliki, czyli:

>> American Pie.srt
>> American Pie.avi => ten nowo utworzony

Oba pliki wrzucamy na pendrive/karte pamięcie lub udostępniamy przez Media Server, Wczytujemy filmy na PS3 i za pomocą trójkąta wybieramy Z menu opcję Subtitles na Other
cała operacja trw ok 5min.
"



Ale nadal nic: kiedy daje w ps3 zeby wyswietlal napisy pojawia sie ze sa one niedostepne... dodam ze napisy sa poprawnie wklejone bo na komputerze wszysttko ladnie wyswietla...

Czy wina tkwi w sofcie ps3?


Rozpakowałem sciągnięty z internetu plik AVIAddXSubs v9.4.
Utworzyły się następujące nowe pliki:\
IdxSub2Srt
AVIAddXSubs
SUBRenamer
menu
calclib.dll
AVIAddXSub.dll

Próbowałem na różne sposoby ale wydaje mi się że ja nie mam w ogóle tej aplikacji Subtitle Tools od której powinno się zacząć.
Pomocy. (używam Avi Recomp ale trwa to bardzo długo).

z góry dziękuję za pomoc:)
 
Do góry