Problem z nagrywaniem USB w 24pfs6805/12

lil

New member
Witam,

Mam problem z telewizorem Philips 24pfs6805/12. Chcę korzystać z PVR i nagrywania na pendrive usb. Wkładam pendrive, wchodzę w menu formatowania dysku. Procedura kończy się bez sprawdzania szybkości zapisu. Później jak naciskam przycisk rec na pilocie, to telewizor wyświetla komunikat: zbyt mała ilość miejsca na dysku.
Po czym wsadzam pendrive do komputera i okazuje się, że jego pojemność to 0 bajtów.
Po sformatowaniu pendrive w komputerze znów można wszystko na nim zapisywać, a na telewizorze się nie da.

A to mój pendrive:
Pendrive SANDISK Cruzer Glide 32GB (SDCZ600-032G-G35)

O co może chodzić?
 

lil

New member
29GB to chyba wystarczy
Przypuszczam, że jest uszkodzony. W dekoderze Strong nagrywanie w prawdzie działa, ale nie wyświetla się nazwa pendrive. Zamiast tego widnieje: please wait.
 

lil

New member
Dziwna sprawa.
Kupiłem specjalnie nowy: Pendrive Goodram USB 3.0 128GB UME3
Włożyłem do bocznego portu USB i niby zaczęło się formatowanie. Trwało to wieczność, 50 kroków (jeśli wiesz o czym piszę). Po czym telewizor oznajmił, że to urządzenie nie nadaje się do użytku.

Inny telewizor Philips 43PUS7855 w ogóle nie wykrył urządzenia. Komputer widzi i wszystko działa.
Cóż można począć?
Ciekawe ile jeszcze pendrivów muszę kupić, żeby któryś zadziałał.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
A nie masz możliwości podpiąć dysku? Pożyczyć od kogoś, jeżeli nie masz swojego. Niektóre telewizory mogą nie współpracować z pendraivami.
Miałem tak kiedyś z TV Samsung. Z penem był problem, dysk działał prawidłowo.
 

lil

New member
Dysku narazie nie mam. Tak czy siak nie chciałbym podłączać dysku bo jest duży, a pendrive mały. Zależy mi, żeby przenosić nagrania z tv do tv. Żeby na jednym oglądać coś, w tym czasie nagrywać coś innego na innym.

Sprawdziłem jeszcze trzeci pendrive, jakieś noname 16GB i jest to samo. Co ciekawe, sprawdzałem to tym razem na innym tv, ale też Philips z podobnej serii, wspomniany 43PUS7855. Tym razem tv zaakceptował pendrive, zrobił nawet test szybkości, ale przy próbie nagrywania pokazuje się komunikat, że dysk jest za mały. Wsadzając od komputera, znów 0 bajtów.

Dziwne, bo w moim starszym tv z 2018r też Philips, model 55pus7303 pendrive działa jako dysk do PVR.

To nie są moje TV, sprawdzam u kolegów, bo chcę kupić podobny. Zależy mi na ambilight i nagrywaniu na USB. W tej sytuacji jestem w kropce.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Ja do mojego TV LG mam podłączony dysk 2.5 cala 500GB i wszystko działa, tzn. nagrywanie - nie ma z tym żadnego problemu.
 

lil

New member
Z kolei mój główny tv 55pus7303 ma podłączony pendrive 32GB i też wszystko działa. Nawet nagrania z innych tunerów (Strong, Amiko). Tylko te nowe Philipsy coś nie trybią.
 

lil

New member
Otrzymałem wiadomość od przedstawicieli Philips Polska. Cytat:

"Jeśli klient chce nagrywać programy telewizyjne - wymagany jest dysk twardy o pojemności co najmniej 250 GB.
Zgodnie ze specyfikacją"

Czy ktoś się już z tym spotkał? Po co tak robić? Przecież do nagrywania większości programów tv wystarczy kilka GB miejsca.
 
Do góry