Problem z MUX-2

solid27

New member
Witam!
Mam pewien problem otóż nie mogę odebrać MUX-2. Dodam, że mieszkam w Poznaniu a Kanały z MUX-1 odbieram z anteny nadawczej Poznań "Śrem". Sęk w tym, że i MUX-1 i MUX-2 są nadawane z tej samej anteny nadawczej (MUX-1 kanał 23 częstotliwość 490 MHz a MUX-2 kanał 39 częstotliwość 618 MHz) jednakże nie mam w ogóle sygnału jeżeli chodzi o MUX-2. Mam antenę pokojową, ale według mnie to bez znaczenia bo i tak odbiera z tej samej anteny MUX-1. Wiecie może o co chodzi? Prosze o jakieś porady jak temu zaradzić. Z góry dziękuję i pozdrawiam :) Solid
 

dzierbiaty

New member
Właśnie antena może mieć bardzo duże znaczenie. Co to za antena? Znasz jej charakterystykę zysku?
Pewnie w częstotliwości MUX-1 antena ma lepsze wzmocnienie a w częstotliwości MUX- 2 słabsze.
 

solid27

New member
Jest to antena pokojowa ze wzmacniaczem ANTV 44. A tutaj dane techniczne z pudełka produktu:
1. Zakresy: VHF, UHF, FM
2. Pasmo częstotliwości: 45-910 MHz
3. Impendacja 75 Ohm
4. Wzmacniacz szerokopasmowy z płynną regulacją wzmocnienia
5. Wzmocnienie: kanały 1-12: 25-30 dB, kanały 13-69: 28-32 dB
6. Dipol obrotowy dla zakresu UHF oraz 2 anteny teleskopowe

Także z tego co widzę po parametrach to i mux-2 i mux-1 mają takie samo wzmocnienie
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Dziwne ponieważ w przypadku nadajnika Poznań-Śrem moc jest dość duża i wynosi 100kw dla wszystkich muxów .Z tego co widzę na kanale 39 powinieneś mieć mux2 (618 Mhz) ,na dodatek ten mux ma charakterystykę dookólną

Może zacząć od samej anteny ,gdybyś miał możliwość sprawdzić tę antenę na innym telewizorze
 

solid27

New member
Wybaczcie ale zapomniałem o tym napisać. Odnośnie powyższej odpowiedzi. Sprawdzałem antene w domu obok (jedna posesja), może jakieś 5 metrów dalej i odbiera wszystkie muxy
 
Do góry