Problem z LE40N87BD

rembick

Member
Witam,

Mam dwuletniego LE40N87BD i ostatnio pojawił mi się pewien problem (oczywiście miesiąc po zakończeniu gwarancji), mianowicie jak włączam tv (niezależnie czy z pilota, czy z włącznika na obudowie) to tv naprzemiennie się włącza i wyłącza. Z czasem ten cykl robi się coraz wolniejszy i po ok. 1 minucie w końcu zaskakuje i się uruchamia. Poza tym działa całkowicie dobrze... Ktoś się z czymś takim już spotkał może...? Wygląda to tak jakby jakiś przekaźnik nie mógł zaskoczyć, a przez tą minutę się w końcu rozgrzewał i zaskakiwał...

Będę wdzięczny za wszelkie informacje...
Pozdrawiam

rembick
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
mialem podobnie, ale dokladnie po 30min sie zmienial na dynamiczny, wystarczylo ustawic na DOM, bo jakos sie przestawilo na SKLEP
 

rembick

Member
No właśnie już się tego dowiedziałem...
Telewizor już w serwisie... Jak odbiorę to dam znać co do kosztów... Może się komuś przyda na przyszłość... ;)
 

rembick

Member
Jak obiecałem tak informuję... Naprawili mi w serwisie w 3 dni... zapłaciłem 410zł... niemało, ale cóż... i tak taniej niż nowy tv.
 

Radoslav

New member
Odgrzeję trochę kotleta

Otóż w zeszłym roku miałem dokładnie taką samą sytuację że 3 miesiące po gwarancji padł zasilacz w LE40N87BD.
Już wtedy po powrocie TV z serwisu miewałem problem z odbieraniem części kanałów na dekoderze C+ (głównie platforma TVN). Wezwałem więc gościa od SAT, żeby ustawił antenę, sprawdził moc, jakość sygnału itd. Wyszło wszystko tip-top...a TV dalej swoje tzn. bez tych kanałów. Podłączyliśmy więc na próbę drugi TV do dekodera i co? Wszystko działało jak trzeba. Więc zwróciłem się do serwisu z diagnozą od gościa z SAT, że zasilacz ma jakieś słabe ekranowanie i zakłóca pewien zakres sygnału. TV poszedł z powrotem do serwisu (z moimi kablami i moim dekoderem) i tam TV "ozdrowiał". Po powrocie do domu kanały TVN wróciły jednak czasem się przycinały, ale względnie działało.

Teraz po ledwo ponad roku od wymiany wspomnianego zasilacza problem powrócił ze zdwojoną siłą ,bo nie odbiera już żadnych kanałów (oczywiście na drugim TV wszytko jest 100% OK). Dodatkowo jak jest na standby to słychac cichy pisk ze środka TV.
Dodam jeszcze, że kilka miesięcy temu przesiadłem się na TV N z turbo dekoderem.

Pytanie czy ktoś z forumowiczów spotkał się z takim problemem w LCD Samasunga, albo innym? Co może być powodem tego że na jednym TV dekoder pokazuje jakość sygnału 100%, a na drugim 0%?
 

Radoslav

New member
Pokombinowałem na wszystkie możliwe sposoby i eureka! :)
Pomogła...zmiana gniazdka z którego był zasilany TV. Wcześniej był podłączony do poczwórnego gniazdka (listwy) w ścianie, z którego również jest zasilany dekoder.
Może ktoś będzie w stanie mi wyjaśnić ten przypadek?
 

KewinPol

Member
Trochę odświeżę temat, też mam taki sam problem z modelem LE40N87BD. Jak wszyscy piszą zepsute są kondensatory na sekcji zasilania. Chcę się w takie zaopatrzyć, ale nie wiem dokładnie jakie będą dobre. Może ktoś podesłać link z Allegro z kondensatorami do tego modelu.
 
Do góry