Problem z LCD a moze to normalne?

Jaster

New member
NIEDAWNO kupilem Samsunga LE37M87B i mam problem a moze to nie problem tylko norma?. Na programach cyfry+ dekoder Dreambox 500 (podlaczony przez euro) czy odtwarzaczu dvd onkyo zestaw z amplitunerem 501 (tez euro) szybko poruszajace sie przedmioty badz osoby pozostawiaja cienie. Np. na filmie scena walki dwoch armi ludzi na miecze na tv widac tylko jeden zamazany obraz (no moze troche przesadzilem) ale prawie. Telewizor mojej babci odbiera duzo lepiej.

Druga sprawa to przy ciemnych kolorach strasznie widac pixele czy to jest normalne? Czy to chodzi o te skalowanie w dvd a moze przez euro tak po prostu bedzie i potrzebuje dvd z wyjsiem komponent i tak samo dekoder! a moze procesor w tym dreamboxie nie wyrabia? kabelki mam profigold Pocieszcie mnie i napiszcie, ze mam sprzet do wymiany :) albo wymienic tv na mniejsza rozdzielczoscia ....


pozdrawiam jaster
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Czy przed zakupem tv lcd poczytałes nieco o tej technologii ?
Jeśli nie to .... :p Czy poprzedni tv (jeśli taki był) "grał" lepiej ?
Może zmień sposób podłączenia, inny typ połączenia. Może pożycz od kolegi inny tv lcd i sprawdź obraz.
 

Jaster

New member
Na kablowce odbiera tak samo!!! Troche tam czytalem na temat LCD ale moim zdaniem takich plynnosci obrazu nie powinno byc. Chyba ze z ta wieksza rozdzielczoscia tak jest. Podlaczylem podobnego samsunga tylko 32 cale z rozdzielczoscia ta mniejsza, kontrastem mniejszym i odbior w porownaniu do mojego to krysztal na tym samym zrodle sygnalu.
 

Robertus64

New member
Bez reklam
Jeżeli to full HD to jak nie podasz mu takiego sygnału to lipa;) a połączenie euro jest dobre ale do magnetowidu ale nie do DVD i TV cyfrowego.Łącz tylko przez HDMI lub komponent , cała reszta połączeń - zapomnij:krol:
 

dzimaj

New member
dopiero teraz tu coś napiszę , mam te Tv 3 miesiące, i jedno jest pewne, najważniejsza jest jakość sygnału i podłączenie po HDMI, euro złącze użyłem raz lub dwa razy i więcej tego nie robię, ma N-kę i jak sygnał jest super czyli TVN , lub filmy z dysku n-boxa, dicovery HD itp to obraz jest kryształ, ale jak nadaje TVP1 to już tylko można się załamać,

Ostanio widziałem u kumpla jakiegoś Philipsa 100Hz , full HD , kosztował jakieś ponad 6 tys. tydzień temu, jakoś załąmka bo sygnał z kablówki , co z tego że cyfrowa jakaś Vectra, obraz nie zachwycał
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Żeby nie było rozczarowania a oczarowanie - wystarczy zamówić prezentację przed zakupem . I radość pełna każdego dnia.
Wiesz że idziesz do domu z radością bo tam czeka Cię uczta programowa, nawet jak nadają kiepski film .
W Twoim przypadku musisz ratować się skalowaniem obrazu , zmianą platformy nadawczej - bądź przemebluj mieszkanie tak abyś siedział jak najdalej od ekranu. Tych kłopotów nie mają - ku pamięci - Ci którzy dobrze przygotowali się przed zakupem :p
 

dzimaj

New member
żeby było jasne , ja jestem zadowolony z tego LCD i nie żałuje, ubolewam tylko nad jakością nadawania poszczególnych kanałów na TV sat i to wszystko, ale i tak jest lepiej niż na kablówce
 

adamo_

New member
Bez reklam
Jaster napisał:
NIEDAWNO kupilem Samsunga LE37M87B i mam problem a moze to nie problem tylko norma?. Na programach cyfry+ dekoder Dreambox 500 (podlaczony przez euro) czy odtwarzaczu dvd onkyo zestaw z amplitunerem 501 (tez euro) szybko poruszajace sie przedmioty badz osoby pozostawiaja cienie. Np. na filmie scena walki dwoch armi ludzi na miecze na tv widac tylko jeden zamazany obraz (no moze troche przesadzilem) ale prawie. Telewizor mojej babci odbiera duzo lepiej.

Druga sprawa to przy ciemnych kolorach strasznie widac pixele czy to jest normalne? Czy to chodzi o te skalowanie w dvd a moze przez euro tak po prostu bedzie i potrzebuje dvd z wyjsiem komponent i tak samo dekoder! a moze procesor w tym dreamboxie nie wyrabia? kabelki mam profigold Pocieszcie mnie i napiszcie, ze mam sprzet do wymiany :) albo wymienic tv na mniejsza rozdzielczoscia ....


pozdrawiam jaster

Nie chcę cię martwić ale.....dziś wnikliwie testowalem samsung LE52M87.
I powiem krótko porazka na kanalach SD, mimo wlaczonych poprawiaczy . Podłaczona kablówka wyglądala jakby obraz zalewał padający deszcz. Tragedia.

Obraz z DVD duzo lepszy. Obraz z VGA laptopa także .
JEdynie co mnie zaciekawiło to kąty. Są ok, ale i tak widać podświetlenie matrycy czyli czerń nie jest do końca czarna a lekko granatowa ( mam na mysli blank screen)

Mam Toshibę 43X3030 i obraz zdecydowanie lepszy na SD. Jednak co muszę przyznać Samsung ma lepsze kąty bo w Toshibie to tragedia.
 
Do góry