Problem z konsolą

omar

New member
Witam,

zostawiłem konsolę na noc ze ściąganiem plików, w opcji wyłaczenia po zakończonym transferze.

Rano zastał mnie zawieszony ekran i zatrzymane ściąganie. Po wyłączeniu i włączeniu zasilania (przyciskiem z tyłu) pojawia się komunikat:
cannot start, the correct hard disk was not found.
uruchamianie przy przytrzymanym 5s przycisku power nic nie wniosło..

kur....

zastanawiam się, czy moje działanie było błedne i ogólnie - co teraz???
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
O shit, współczuję kolego.

Czyżbyś był pierwszą ofiarą firmware 2.50?
Ja już też tak raz zostawiłem i wszystko było w porządku.

Najpierw dzwoń na infolinię z tym problemem, zobaczysz co powiedzą.

Pozdrawiam,
 

omar

New member
na www mają tylko numer na infolinię 0 801... , na który nie da się zadzwonić z komórki

i potwierdzam - sytuacja miała miejsce tuż po zainstalowaniu 2.50

to jakiś rozpoznany bug?
jeśli ktoś z Was spotkał się z analogiczną usterką dajcie znać
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Dzwoń ze stacjonarnego - koszt całego połączenia to chyba jeden tylko impuls telefoniczny.
Jeśli nie masz stacjonarnego to odblokuj sobie możliwość dzwonienia na te numery z komórki - no w każdym bądź razie ja za Ciebie tam nie będę dzwonił ;)

Pozdrawiam,
 

darkmajin

Member
Bez reklam
wyjmi dysk uruchom konsole wylacz podlacz dysk i znowu uruchom

jak nie to z tego co pamietam format na kompie pomagał tylko ze dane stracisz.

pozdrawiam
 

Michal1064

New member
Zadzwon kolego do Centrum Obsługi Klienta SONY pod nr (22) 33 88 700 i po wysłuchaniu komunikatu wybierz tonowo 2 (playstation).
Mi pomogli.

powodzenia
 

omar

New member
dzięki za wskazanie, ale na tej ogólnej infolinii nic nie wiedzą
trzeba będzie wybrać się do budki telefonicznej :)

lub liczyć na pomoc forumowiczów
 

ps_user

New member
Bez reklam
Od wersji 2.50 dostępne jest awaryjne menu, któte umożliwia np. sprawdzenie danych na dysku i chyba defrgmentację. Otwiera się poprzez dłuższe przytrzymanie dotykowego przycisku włączającego. A nóż widelec....;)
 

omar

New member
zapytam z innej beczki, jak laik - czy mogę - podpiąć taki dysk pod PC, sformatować (w jakim formacie?), tak aby wrócić go do konsoli i ruszyla?

pogodzilem sie juz ze strata danych z ps3, potrzebuje jej po prostu sprawnej..
 

omar

New member
chętnie, tylko jak to zrobić?

przytrzymanie power przy uruchamianiu konsoli nic nie daje - nie mam pomysłu jak postąpić.
 

Bambolo82

Banned
Lepiej nie mów w serwisie o awarii prądu, bo gwarancja nie obejmuje szkód losowych typu: wylanie płynu, awaria prądu itd.

Nic nie mów. Nie musisz się nikomu tłumaczyć. Po prostu oddaj jako zepsutą i tyle.
 

new

New member
Mam pytanie do posiadaczy PS3 . Ja konsole mam misiąc ale dopiero wczoraj zaobserwowałem (a raczej usłyszałem) dziewne dzwieki wychodzące z konsoli tzn. takakie pukanie coś ala dzwieki pracującej dyskietki w PC.Dzieje sie tak przy wczytywaniu płyty. Wcześniej tego nie słyszałem bo przy biegających dzieciakach to cieżko co kolwiek usłyszeć a co dopiero jakieś pukania w konsoli. Czy to jest norma ? Moje przypuszczenia to że coś sie zapisuje na dysku ale pewien nie jestem .Macie też tak ?
 
Do góry