Problem z kinem domowym

giwaniuk

New member
Posiadam Telewizor Panasonic Viera TH-37PV8P / TH-42PV8P / TH-50PV8P i dostałem ostatnio kino domowe Samsung HT-C550 / HT-C553 / HT-555

Nie wiem jak to dziadostwo podłączyć, zjadło to już tyle moich nerwów, że chętnie bym to oddał..
Próbowałem już takich prób:
- złącze HDMI w TV i kinie jest, ok podłączam, włączam kino z kinem włącza się telewizor.. próbuje podgłosić i pojawia się napis GŁOŚNOŚĆ KINA DOMOWEGO ( myślę jestem w niebie ) ale nie mogę podłośnić ani jednym pilotem, bo po prostu pasek jest nieaktywny.
- próbowałem też przez COMPONENT 3 chinche w kino i TV - nie działa
- przez kabel jeden który dostałem w zestawie - nic

Najbliżej było przy kablu HDMI, ale nie wiem co zrobić, żeby uruchomić funkcję podgłaszania.
Viera Link działa..


Z góry dziękuje wszystkim za pomoc... pozdrawiam.
 

giwaniuk

New member
Podłączyłem jak mówiłeś i nie działa, wszystko działa jak wsadzę płytę do DVD a jak chce oglądać tylko TV to nie ma dzwięku.. powoli się poddaje.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Component to tylko obraz
A wybrałeś żródło dźwięku: TV?
Przeczytałeś instrukcję, postępujesz zgodnie z zaleceniami?
 

giwaniuk

New member
Podłączam kabel HDMI wybieram głośniki kina domowego oraz urządzenie sterujące kina domowego - wszystko ok.. ale jak podgłaszam to nie ma dzwięku. Tak jak by kino blokowało sygnał;/
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Chwila, co dokładnie chcesz zrobić;
1) oglądać film na kinie czyli z DVD mieć obraz na TV i głoś z kina czy
2) puścić głoś z telewizji poprzez głośniki od kina?

w poscie #3 napisałes ze z dvd działa a z TV nie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wejdź jutro na gg 2868228 po 12.00 tu ustalimy wszystko telefonicznie. Musi działać.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Uscislając, chcesz oglądac telewizję, ale dzwiek z telewizora miec poprzez kino?

w takim razie

1) musisz miec w kinie oraz telewizorze HDMI w wersji 1.4 z ARC (Audio Return Chanel - kanał zwrotny audio). Jesli tv lub kino tego nie posiada (a mniemam, ze tak jest) to lipa, dlatego

2) sprobuj polaczyc telewizor z kinem swyklym scartem (lub 2x RCA - cinch) i wybrac w kinie zrodlo dźwięku: TV. Pamietaj, w tym przypadku kierunek dźwieku idzie z telewizora do kina, wiec jesli masz telewizor z dwoma gniazdami SCART to musisz sie wpiac w taki który wypuszcza dźwięk (strzałka z telewizora, lub w obie strony). Jesli zdecydujesz sie na polaczenie cinchami to musisz sie wpiac w gniazdo OUT.

Telewizory są już leciwe. Z tego co wyczytałem ze specyfikacji dźwięk możesz wysłać tylko SCARTEM, Jest problem, ponieważ twoje kino nie ma wejścia SCART (jeśli się mylę, proszę o poprawkę, ale takie informacje znalazłem, w Internecie.), jedynie 2x RCA. Potrzebujesz w takim razie taki kabel jak na rysunku, z dwoma różnymi końcami; z jednej SCART z drugiej 2x RCA. SCART do telewizora a biały i czerwony cinch do kina, na rysunku z czerowną ramką.
 
Ostatnia edycja:

dextor

New member
Witam, jak tak troche z innej beczki pytanie. Jestem posiadaczem onkyo tx sr 309 z QQ 5000 wiem wiem ze nie szczyt marzen ale dla mnie wystarczy i gra cudnie ;) Kupilem nie dawno Samsung Galaxy S II (swoja droga polecam telefon bo naprawde moze wszystko i smiga jak dobry komputer) i chciałbym go podłączyć pod amplituner, żeby oglądąć filmy bo muzyke słucham przez USB czy jest do tego jakaś stacja dokująca ? Bo nie mogę nic znaleźć w sieci. Z góry dzieki za pomoc
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
- Nadal nie potwierdziles, czy chcesz dzwiek z telewizji słuchac na kinie?
- NIe masz instrukcji do zadnego ze sprzetow?
- miales wrzucic fotke
- sprobuj zwyklym scart/scart, ajk opis w poscie nr 9
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Puść obraz po komponencie i dźwięk będzie szedł z kina. Najpierw sprawdź czy jak wkładasz płytę dvd do kina i nie podłączasz pod telewizor - czy idzie dźwięk. Później sprawdź kabel - bo mieliśmy dokładnie taki przypadek że kabel blokował dźwięk gdy do telewizora było podłączone inne urządzenie.
Sprawdź zmieniając też obraz na przejściówce pod euro i po kompozycie.
Musi działać.
 

giwaniuk

New member
Za każdym razem jak puszczam film na DVD to dźwięk leci..
Już kupiłem każdy rodzaj kabla i nie działa:p

COMPONENTEM spróbuje jeszcze raz, ale wątpię.. bo jak mówiłem, TV wykrywa tylko kino jak jest kabel HDMI, wtedy odblokowuje się funkcja VIERA LINK i mogę wybrać głośniki kina domowego.

A może podłączyć dwa kable jakieś jednocześnie ?
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Kolega kiki sugerował Ci puszczenie obrazu Componentem, wiec oczywiste jest, ze jednoczesnie innym kable musisz puscic jeszcze dźwięk.

Teraz do rzeczy, zdjęcia kiepskiej jakosci, ale trudno.

1) Obrazem skanu z instrukcji mówi jedynie o podłaczeniu obrazu wychodzącego do telewizora (np. z płyty DVD), inaczej; wysłaniu obrazu z kina na telewizor. O dźwięku nic tam nie ,bo i nie musi. Dźwięku z kina nigdzie nie trzeba wysyłać bo idzie bezpośrednio na głośniki.

Dlatego poszukaj w instrukcji do kina mozliwości podłączenia do niego innych żródeł dźwięku (bo takim będzie w Twoim przypadku telewizor). Równocześnie poszukaj w manualu do TV jak wypyścić dźwięk na zewnątrz, lub srób ostry skan lub fotkę instrukcji.

2) Telewizor. Zrób porządne ostre zdjęcie gniazd telewizora, i powyciągaj przed fotką kabelki (antenę i HDMI). Jak widzisz przy każdym gnieździe jest symbl kólka ze strzałką. Kólko to telewizor, a strzałka kierunek sygnału.
- JAk widać HDMI nie wypuścisz dźwięku na kino. Musiałbyś mieć telewizor z HDMI 1.4
- Złącza scart opisują jedynie żródła obrazu (RGB, Video, S-video) dlatego obawiam się, ze nie koniecznie wypuszczą dźwięk. BYłoby to dziwne, ponieważ SCART jest złączem Audio Video (AV - i taki symbol też tam widnieje) jednak na poruszonym zdjęciu nie widać kierunku strzałek z opisem dżwięku, np. audio ze strzałką na zewnątrz kólka. Dlatego popraw fotkę lub zobacz czy na jakim kolwiek porcie widnieje napis audio out. Zakładam, że takie gniazdka są poda zasłoniętym kablem na fotce w czerwonej ramce.

3) Kino. Najbardziej odpowiednim (bezproblemowym) połączeniem dzwięku z telewizora wydaje się być port AUX IN, czyli dźwięk wchodzi z innego dowolnego żródła (telewizor) do kina.

4) wszystko połaćz kablem 2x RCA/ 2x RCA czyli chinch.

POwinno działąć. Jesli HDMI włącza Ci natychmiast Viera LInk to wyłącz to ustawienie w menu (TV li kina), lub podłacz po komponencie (tylko obraz, dźwięku się nie da). Pamietaj, by na kinie wybrać odpowiednie żródło dźwięku, czyli nie DVD, CD, FM, tylko np. VCR, AUX, TV
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
:D Nie ma za co

Możliwe, że będziesz musiał ściszyć głoś w telewizorze do zera, by nie nakładał się dźwięk z telewizora i kina (jesli takie połączenie automatycznie nie odcina fonni w głośniczkach telewizora)

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry