Problem z kalibracją Epson EH-TW3200

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
zajrzałem ale tam nie ma Twojego wpisu.
Jeśli chodzi o kalibrację stricte - to musisz zamówić dobrą ekipę - ale tanie to to nie będzie.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
A ja klikam i jest, post nr 183. Zerknij, znasz sie na tym, moze nie trzeba amawiac ekipy, tylko cos mam zle ustawione.
Pozdrawiam
 

FunkyKoval

New member
Bez reklam
Nie można kopiować tych samych postów w różnych tematach, dlatego zerknijcie proszę tu:
http://www.hdtv.com.pl/forum/inne/13127-kalibracja-dyskusja-o-kalibracji-10.html
Tam niestety jestem ciągle maskowany przez temat wyżej czyli , ankieta, głosowanie, nagrody
Dziękuję.

Nie jestem wprawdzie ekspertem, ale brak skrajnych paskow w czerni wiydaje sie byc dosc racjonalna jesli chodzi o projektor. Pamietac nalezy, ze nie ma na swiecie projektora ktory wyswietli ci czarny kolor. Bo niby jak...? Nie ma swiatla o kolorze czarnym :) Dlatego projektory moga wyswietlac tylko odcien szarosci zblizony do koloru czarnego. Na panelach kontrolnych, przeznaczonych np do TV, objawi sie to calkowitym brakiem, lub oslabieniem(szaroscia) pasow dla koloru czarngo, bo przy projektorze go nie ma. Domyslam sie, ze ktos kto sie lepiej na tym zna wyjasni to bedziej fachowo, ale mam nadzieje ze moje wyjasnienie jest zrozumiale :)
 

dread

New member
Bez reklam
Mój Epson bez problemu pokazuje BTB (Blackier Than Black) i WTW (Whiter Than White) więc nie widzę powodu aby TW3200 tego nie potrafił.

Prawdopodobnie trzeba się pobawić ustawieniami w PS3, spróbuj:

PS3 - BD/DVD Video Output Format (HDMI) = Y Cb/Cr
PS3 - HDMI Video Range = LIMITED
Proj - HDMI Range = NORMAL

+ oczywiście korekta kontrastu/jaskrawości.

Poza tym proj podłączony bezpośrednio z PS3, czy może pomiędzy są jakieś switche, amplituner, itp ?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
No niestety, dzięki za pomoc, ale nic to nie dało. Właściwie zaproponwałeś mi dread zmianę ustawien , o których pisałem, ze nie działają. Ogołnie rzutnik oraz telewizor zachowują się z płytą kalibracyjmą jak 8 bitowe panele (a Epsonik jest podobno 12 bitowy), zupelny brak wiekszego zakresu tonów na wszelkch obrazach testowych. Na 99% jestem jednak pewien, ze to kwestia ustawien PS3, dlatego temat chyba powinienem umiescic w odpowiedim dziale. W Playstation nie ma natomist tak wiele do ustwienia jesli chodzi o obraz, chyba nic waznego poza tym co napisales, ale niestety nic to nie daje. Nie wiem juz gdzie szukac. A pamietam, ze kiedys jak kalibrowalem TV przez PS3 z tej samej plyty to byl pelny zakres. Niczego nie zmienialem. Taka sytuacja byla ze 2-3 lata temu. Od tego czasu bylo kilkanascie aktualizacji Firmware'u i mysle, ze ktoras wniosla tą sytuacje. Zmienialem tez ze 2 razy dysk, wiec moze sie cos zresetowalo?

Pozdrawiam
 

dekiel

New member
W domu mam do oglądania co sie jako tako liczy, byle jak ale sie liczy:
- do rozrywki
Epson TW3500
Panas 50V10
Panas 42G10
-do foto
Nec PA 241
Eizo S1931 (teraz do palet :))

zaznaczam - jestem ambitnym amatorem! i tylko amatorem...

i powiem tak: jak dla mnie kalibracja to jakaś marketingowa ściema...
No chyba że jestem ślepy :(

Ino mie za bardzo nie linczujcie...

Tak że Kolego jak nie jesteś super zawodowcem to masz ustawienia fabryczne, które jak dla mnie - są jak najbardziej wystarczające.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
tak, z wyjącym wentylatorem nad glową od nie włączonej funkcji ECO, z przejaskrawionych kolorów w obrazie "Dynamiczny" i pracującym silnikiem automatycznej przesłony i wiele innych. Nie, dziekuję, ustawienia fabryczne nie dla mnie, mimo iż jak napisałeś nie jestem zawodowcem.
Nie zamierzam zamawiać ekipy do kalibracji, od tego są obrazy testowe, a ekipa dla leniwych, nie zmierzam kupować kolorymetru, ale uważam ze warto poswiecic kilka chwil na poprawną regulację obrazu raz na zawsze. Masz Eizo i jesteś ambitnym amatorem, wiec tym bardziej powienienś to wiedzieć.
Pozdrawiam
 
Do góry