Problem z kablem HDMI 10m - gubi sygnał?

iMarekPL

Member
Zakupiłem tani kabel HDMI 10m, taki jak na tej aukcji:
Kabel HDMI-HDMI złocone wtyki 10m SKLEP !!! od SS (1821765081) - Aukcje internetowe Allegro

Projektor mam podłączony kablem Lexton 15m i wiem jakie są problemy przy takich długościach, ale myślałem, że z 10 metrami będzie wszystko ok.

Laptop 1 - kabel działa
Laptop 2 - kabel działa
Laptop 3 (MacBook) - kabel nie działa
PlayStation 3 - kabel nie działa

Objawy:
MOV00043.3GP - YouTube
Jakość tragiczna ale widać jaki jest problem.

W przypadku 15m Lextona też miałem problem z którymś laptopem, ale wybawieniem był amplituner, który po drodze wzmocnił sygnał.
Tu niestety amplituner nie wprowadza żadnych zmian. Dwa urządzenia działają, dwa nie (bez amplitunera jest identycznie).

Nasuwa mi się myśl, że to może kwestia jakichś ustawień. Nie mogę dojść do tego, co jest nie tak. Tym bardziej dziwi mnie to, że 15m działa ok.

TV: Samsung le32b450c4w
Amplituner: Onkyo tx-sr608

Jakieś sugestie? Ponieważ nie wiem czy oddać kabel na gwarancję i zobaczyć co powiedzą, czy dalej kombinować.
 

JackS.

New member
Bez reklam
Zakupiłem tani kabel HDMI 10m, taki jak na tej aukcji:
Kabel HDMI-HDMI złocone wtyki 10m SKLEP !!! od SS (1821765081) - Aukcje internetowe Allegro

Projektor mam podłączony kablem Lexton 15m i wiem jakie są problemy przy takich długościach, ale myślałem, że z 10 metrami będzie wszystko ok.

Laptop 1 - kabel działa
Laptop 2 - kabel działa
Laptop 3 (MacBook) - kabel nie działa
PlayStation 3 - kabel nie działa

Objawy:
MOV00043.3GP - YouTube
Jakość tragiczna ale widać jaki jest problem.
Faktycznie tragiczna jakość. W ramce na górze ekranu pojawia się jakiś komunikat, pewnie o rozdzielczości, ale nie widać jaki.

W przypadku 15m Lextona też miałem problem z którymś laptopem, ale wybawieniem był amplituner, który po drodze wzmocnił sygnał.
Tu niestety amplituner nie wprowadza żadnych zmian. Dwa urządzenia działają, dwa nie (bez amplitunera jest identycznie).

Nasuwa mi się myśl, że to może kwestia jakichś ustawień. Nie mogę dojść do tego, co jest nie tak. Tym bardziej dziwi mnie to, że 15m działa ok.

TV: Samsung le32b450c4w
Amplituner: Onkyo tx-sr608

Jakieś sugestie? Ponieważ nie wiem czy oddać kabel na gwarancję i zobaczyć co powiedzą, czy dalej kombinować.
Skoro zamieniając miejscami ten kabel z innym kablem problem znika, to nie ma się nad czym zastanawiać. Sprzedano Ci jakiś bubel.
 

iMarekPL

Member
Faktycznie tragiczna jakość. W ramce na górze ekranu pojawia się jakiś komunikat, pewnie o rozdzielczości, ale nie widać jaki.

Tam jest podana rozdzielczość 1280x720 i odświeżanie 50Hz. I tyle.

Skoro zamieniając miejscami ten kabel z innym kablem problem znika, to nie ma się nad czym zastanawiać. Sprzedano Ci jakiś bubel.

Bubel w sensie bubel, czy bubel w sensie oddać na gwarancję?

Dla mnie sprawa jest trochę dziwna.
Laptop HP - kabel 10m - TV = działa
PS3 - kabel 1m - amplituner - kabel 10m - TV = nie działa
Przy czym laptop ma dużo słabszy sygnał z HDMI niż amplituner i teoretycznie kabel nie powinien działać przy połączeniu z samego laptopa.
 

JackS.

New member
Bez reklam
Tam jest podana rozdzielczość 1280x720 i odświeżanie 50Hz. I tyle.
A co się dzieje jak z PS3 idzie bardziej wymagający format, czyli 1080p60?

Bubel w sensie bubel, czy bubel w sensie oddać na gwarancję?
Jeśli z niższymi rozdzielczościami działa, a wyższymi nie, to jest to bubel w sensie bubel, czyli, że ma na przykład ze 2 razy zbyt cienkie przewody, aby mieć parametry takie, jak podano w opisie aukcji. W ramach gwarancji raczej mu przewodów nie pogubią.

Dla mnie sprawa jest trochę dziwna.
Laptop HP - kabel 10m - TV = działa
PS3 - kabel 1m - amplituner - kabel 10m - TV = nie działa
Przy czym laptop ma dużo słabszy sygnał z HDMI niż amplituner i teoretycznie kabel nie powinien działać przy połączeniu z samego laptopa.
A czemu sądzisz, że sygnał z laptopa jest "słabszy"?
 

iMarekPL

Member
A co się dzieje jak z PS3 idzie bardziej wymagający format, czyli 1080p60?

Jeśli z niższymi rozdzielczościami działa, a wyższymi nie, to jest to bubel w sensie bubel, czyli, że ma na przykład ze 2 razy zbyt cienkie przewody, aby mieć parametry takie, jak podano w opisie aukcji. W ramach gwarancji raczej mu przewodów nie pogubią.

A czemu sądzisz, że sygnał z laptopa jest "słabszy"?

PS3 mam ustawione na 720p. Amplituner mam ustawiony na 720p.

Testowałem kabel Lexton 15m i wiem, że amplituner daje dużo mocniejszy sygnał.
Po podłączeniu TV tym kablem z laptopem nie było obrazu. Gdy pomiędzy TV i laptopem znalazł się amplituner obraz już był. Czyli ampli wzmocnił sygnał tak, że spokojnie poszedł na 15m.
To samo było z PS3. Samym kablem 15m - zero sygnału. Z amplitunerem wszystko działa idealnie.

Wyjątkiem jest ten kabel 10m...
 

redlum

New member
Bez reklam
PS3 już tak ma - jest bardzo kablo-czuła - u mnie na 15m kabelku HIGH SPEED z ethernetem i audioreturn za parę łądnych stówek nie działa 1080p - zaś za noname z allegro 2m za 20zł śmiga bez problemów; za to już na kabelku za 8zł przy 1080p pojawia się czerwone mrowienie obrazu
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Coekawe, co piszecie. Czy autorowi chodzi o kiepski sygnał z PS3 czy to, że obraz zanika?
U mnie jest tak. Przea lata miałem 32 cale SONY Bravia podłączone 5m HDMI 1.3 Profigold z PS3. Obraz żyleta, bez zastzreżeń. Kupiłem Bravie 46 cali i cały czas zrywa połączenie z PS3 na tym samym kablu. co 5 sekund, albo po 5 sekundach znika całkowicie i brak sygnału. Sprawdzałem wszystkie 4 porty HDMI, bo myslalem, ze ktorys jest walniety, ale wszystkie 4 mają tak samo.
Mam w domu jeszcze nowszy kabel. HDMI 1.4 z Ethernetem, ARC, itd. Techlink Futura. 2 metry oraz 10 mterów (PS3 podłaczone do projektora). I przy połaćzeniu tymi kablami 2m oraz 10 m 1.4 Techlink wszystko jest w porzadku.
Nie wiem gdzie jest problem. Mam badziewny dekoder połaczony tez to tego TV HDMI za 15 zł z zestawu i działa normalnie, a PS3 nie chce.
 

iMarekPL

Member
Obraz z laptopów HP i Compaq na tym kablu jest ok. Przy PS3 po prostu co kilka sekund zrywa sygnał, znów go łapie, zrywa itd...
Na MacBooku jest jeszcze gorzej. Obraz pojawi się na TV może dwa razy w ciągu minuty.
 

iMarekPL

Member
Żeby zakończyć temat i podpowiedzieć osobom, które być może będą go przeglądały NIE POLECAM kabli HDMI firmy Cabletech. Z doświadczenia mogę polecić niewiele droższe kable, również z niskiej półki cenowej firmy Lexton.
15m Lexton działa lepiej niż 10m Cabletech. To chyba mówi samo za siebie. ;)

A co do gwarancji, na którą oddałem ten kabel to sklep go zgubił razem z paragonem. Próbowali mi wcisnąć jakiś inny no name, za który jeszcze musiałbym dopłacić więc wybrałem zwrot kosztów i zamówiłem na Allegro Lextona. ;)
 
Do góry