problem z interpretacj

pacyfist

New member
problem z interpretacją różnic w odsłuchach kino domowe za 4500

witam, piszę ten sam post drugi raz bo coś zjadło treść.
od jakiegoś czasu szukam zestawu kina domowego bez czytnika blue ray w budżecie 4500 +/- 500zł.
Najpierw poczytałem przez ładnych kilka dni zamiast od razu zakładać wątek jakich wiele, później pojechałem posłuchać ale niestety podczas odsłuchów zgłupiałem całkiem stąd ten post.
od początku.
Czego szukam: amplituner i kolumny 5.0. salon 26m2 otwarty na kuchnię 10m. przeznaczenie to głównie muzyka (filmowa, gitarowy rock z lat 70-80, czasem hip hop) ale i filmy. potrzebny jak najlepszy dźwięk, kolumny będą domyślnie 5.1, zależy mi na radiu internetowym, wifi i bluetooth już nie musi być, ważniejszy dźwięk. mile widziany pre out.

Odsłuch 1: w saturnie - słuchałem marantz sr 5009 nie pamietam jakie kolumny. bardzo dobre wrażenie, dźwięk głęboki i czysty. słuchałem yamahy rx v477 ale jakoś tak bez basu mi się wydawało.
Odsłuch 2: w sklepie audio z salą odsluchową. słuchałem marantz nr1604, denon avr x1200, Yamaha RX V479. Kolumny Monitor audio MR4, Indian line tesi 550, Deli Zensor 7. Generalnie w każdej konfiguracji grało to co najwyżej w miarę dobrze ale bez szału.
bas niezły w denonach, szczegółowość w Yamaha (mimo że w saturnie było mało basu), marantz odstawał i był zupełnie bez polotu. Z kolumn najlepiej Dali, później Monitory i na końcu indiany.
Odsłuch 3: pojechałem tego samego dnia znowu do saturna i okazało się że budżetowe zestawy brzmią znacznie lepiej niż z odsłuchu 2. np. zestaw ampli pioneer vsx-830k na głośnikach budżetowych pioneera brzmiał bardziej mięśiście i lepiej. na quadralach 6500 też było lepiej.
Odsłuch 2 i 3 tego samego dnia na tych samych utworach.

Podejrzewam że to kwestia tego że w saturnie musiałem mocniej podkręcić głośność i sprzęt rozwinął skrzydła. czy to może być przyczyna czy po prostu drewniane ucho?
W każdym razie przestałem wierzyć własnym uszom i totalnie nie wiem już co myśleć. W domu będzie brzmieć bardziej jak w pokoju odsłuchowym czy jak w saturnie ?
Proszę podpowiedzcie o co chodzi z tym odbiorem dźwięku.
Będę wdzięczny za podpowiedzi jaki sprzęt kupić bo nic już nie wiem.
Z góry dzięki.
Przepraszam za literówki ale piszę z telefonu
 
Ostatnia edycja:

pacyfist

New member
Sporo osób przeczytało ale nikt się nie odnosi :/

W międzyczasie byłem jeszcze raz w sklepie gdzie odsłuchiwałem głośniki, podobno ich sala generalnie tłumi basy i w domu powinno być lepiej.
w kwestii kolumn wydaje mi się że celowałbym w Monitory MR6 bo na odsłuchu MR4 mi się podobały tylko basu miały ciut mało a w tej cenie nie widzę lepszych ale jak macie inne propozycje to chętnie przemyślę.
Nadal mam spory problem z amplitunerem, bo nadal nie wiem co wybrać, żeby grało dobrze w stereo i miało pre out.
Nie mam nic przeciwko sprzętom używanym, ważne żeby miały kodeki sensowne i możliwość słuchania radia internetowego przez lan (obiecałem żonie ;)

Dzięki,
Pozdrawiam
 

Rafal7

Banned
Odsłuch 1. To juz dbry amplituner Marantza, więc sie nie dziw ze Ci sie podobał.

Yamaha to niestety ale niziutki model i taki efekt.

Odsłuch 2.
Niestety ale nie wiem czemu nie podłączyli Ci lepszych amplitunerów do Indian line tesi 550 i Deli Zensor 7 , pewnie byś od razu wyszedł z zestawem pod ręką, az dziw że w salonie audio tak pokpili sprawę.

Odsłuch 3.
VSX 830 nie jest zły klockiem, być może dobrze się zgrywał z tymi zestawami lub miał załaczone polepszacze, które dodaja wigoru ;)
 

pacyfist

New member
Zensory to gdyby mnie było na nie stać (w 5000zł muszę mieć jeszcze amplituner centralny i satelitki ) to pewnie bym je przytulił bo zauważalnie najlepsze z tego co słyszałem stąd ten pomysł na MR6 bo MR4 były fajne a te powinny być lepsze.
Czytałem wcześniej że między SR5007/8/9 a NR1604 nie powinno być większej różnicy w brzmieniu dlatego sprawdzałem tego slima ale strasznie blado wypadł.
Jutro jeżeli salon będzie czynny to wybieram się na odsłuch MR6 do innego salonu zobaczę może uda mi się podpiąć pod nie SR5008 i zobaczę jak to będzie grać razem.
Na alledrogo widziałem SR5007 za 1850zł i SR6007 za 2100zł wydaje mi się tylko czy to trochę przydrogo? na forum do sprzedania jest denon 2113 za 1350zł ale bez preoutu niestety :/
 

pacyfist

New member
Znalazłem używki Denon 2113 i marantz SR5006 wystawione za ok 1400zł do negocjacji. warto w to wchodzić czy poszukać nowszych sprzętów?
 

pacyfist

New member
Nie chcę aby zabrzmiało to jako kryptoreklama, ale w innym watku jeden z kolegów wspomina o planie sprzedaży 2113, może warto się skontakować ;)
http://www.hdtv.com.pl/forum/1222895-post17.html

Nawet o tym konkretnym egzemplarzu myślałem ;) Pre out jest fajnym motywem do rozwoju w przyszłości ale nie wykluczam denona mimo jego braku.
Z denonami to nie kumam ich nomenklatury w ogóle czy 2113 to jest odpowiednik/poprzednik serii x2000/x2200 i poza funkcjonalnością będzie brzmiał tak samo czy tylko nazwa jest podobna a brzmienie inne?
Co do Marantza SR5006 czy brzmienie będzie bardzo się różnić od nowszych modeli SR5000x? nie można obsługiwać ich podobno ze smartfona (mam androida) ale to za kilka stówek oszczędności jestem w stanie odpuścić. Ważny dźwięk.
Kodeków (planuję 5.1 docelowo) jeżeli dobrze się zorientowałem nie powinno mi braknąć w ąznycm z tych modeli.

Dzięki za odzew
 

pacyfist

New member
Od dzisiaj mam stoi u mnie już srebrny Marantz SR5006. Wizualnie żyleta, co do dźwięku to gra z moimi dotychczasowymi kolumnami (satelity panasonica) i te pierdziawki dostały drugie życie.
Zupełnie inny dzwięk, ciekawe jak będzie z konkretnymi kolumnami (będą Monitor Audio MR6 lub Boston Acoustic A360 - jeszcze nie wiem w innym wątku pytam o rady do kolumn) juz nie mogę się doczekać :)
Za amplituner dałem 1300 nie wiem czy drogo czy tanio, moim zdaniem póki co warto.
Dziękuję za pomoc w wyborze.
 

Attachments

  • 324873983_5_644x461_marantz-sr5006-amplituner-71-do-kina-domowego-mazowieckie.jpg
    324873983_5_644x461_marantz-sr5006-amplituner-71-do-kina-domowego-mazowieckie.jpg
    85,2 KB · Wyś: 51

pacyfist

New member
Nie aż tak znowu szybko po prostu trochę późno założyłem wątek bo chciałem się przygotować i wiedzieć mniej więcej czego szukam a później dopiero dopytywać na forum. Ale faktycznie od pierwszego odsłuchu nie minęło dużo czasu a i odsłuchów nie było dużo.
Złapałem o na OLX w Warszawie, mieszkam zaraz pod Warszawą to nie miałem daleko:)
Nawet żonie się podoba w srebrnej wersji także luz :)
 
Do góry