Problem z instalacją Windows 10 na laptopie Dell

Seizo

Active member
Bez reklam
Żona zakupiła sobie laptopa Dell Inspiron 17 5749 na którym fabrycznie zainstalowany jest Ubuntu, którego ona nie chce. Próbowałem jej zainstalować Windows 10, ale każdorazowo pojawia się komunikat "boot from CD failure, restart" ??? Opcja Secure Boot jest wyłączona. Co dziwne płytę z Windows 7 zbootowało bez najmniejszego problemu. Koś wie gdzie, w czym może być problem? Dodam tyko że na mojej stacjonarce ten Windows bootuje się bez jakiegokolwiek zająknięcia.
 

Kamil_89

Member
Miałem kiedyś taki problem że nie mogłem zainstalować bodajże XP, zainstalowałem najpierw Vistę później ponownie XP. Możesz zrobić podobnie tylko najpierw 7. Albo zostaw na 7 to lepszy system niż 10.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wg użytkowników 10 tez nie jest taki zły ten system.. ja od nie dawana na urządzaniu 2 w 1 jestem użytkownikiem tego SO i jak na razie jestem zadowolony... w marcu kupuje laptopa i również z 10...
 

Kamil_89

Member
We wszystkich nowych laptopach będzie 10. Jednak ważne żeby producent dawał wsparcie i sterowniki do nowego systemu. Ja mam Della i niestety nie było wsparcia, system sam aktualizował sterowniki na gorzej działające i musiałem wrócić do 7. Co nie zmienia faktu że system dużo bardziej udany niż 8.
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Pozostałem przy 7. Miałem tylko problem ze sterownikami, bo Win7 nie zainstalował żadnego. Nawet sterownika karty sieciowej. Gdybym nie posiadał stacjonarki było by ciężko.
 

mik61

New member
Pozostałem przy 7. Miałem tylko problem ze sterownikami, bo Win7 nie zainstalował żadnego. Nawet sterownika karty sieciowej. Gdybym nie posiadał stacjonarki było by ciężko.

Jeżeli używasz Windows 10 w wersji Home weź pod uwagę że ten badziewny system blokuje nie których dostawców oprogramowania np ostatnio chciałem zainstalować samsung allshare i nie zainstaluje bo wyskoczy komunikat że "Dostawca zablokowany" do tego w Home nie ma opcji ZEZWALAJ. Sam mam lenovo Y510p z Windows 10 Home ale pozostałem na Windows 7 pro
 
Do góry