Problem z instalacją kanałów - PFL5507k

Polish

New member
Witam, właśnie rozpakowałem i podłączyłem nowy telewizor. Model w temacie. Posiadam dekoder SD cyfry +, podłączyłem więc przez eurozłącze i przejściówkę z pudła no i niestety kiedy chcę wyszukać kanały to nie znajduje anteny satelitarnej. Mógłby mi ktoś wyjaśnić co robię źle i jak w ogóle powinien wyglądać proces instalacji? I co znaczy LNB? Dzięki za wyrozumiałość i odpowiedź :)
 

kameleon71

Klub HDTV.com.pl
vip
Jeśli podłączyłeś zewnętrzny dekoder to nigdy nie znajdziesz kanałów satelitarnych w telewizorze.
Musisz wybrać w tv odpowiednie źródło do którego podłączyłeś dekoder.
To o co pytasz dotyczy wewnętrznego dekodera do którego podłączona jest bezpośrednio antena i w przypadku C+ włożony moduł CAM z kartą do telewizora.
 

kriswas

Member
Bez reklam
Witam, właśnie rozpakowałem i podłączyłem nowy telewizor. Model w temacie. Posiadam dekoder SD cyfry +, podłączyłem więc przez eurozłącze i przejściówkę z pudła no i niestety kiedy chcę wyszukać kanały to nie znajduje anteny satelitarnej. Mógłby mi ktoś wyjaśnić co robię źle i jak w ogóle powinien wyglądać proces instalacji? I co znaczy LNB? Dzięki za wyrozumiałość i odpowiedź :)

Dekoder Cyfry+ jest dla Twojego TV niezależnym źródłem sygnału i PRAWIDŁOWO podłączyłeś go do telewizora za pomocą adaptera


Teraz na pilocie naciskasz przycisk SOURCE i wybierasz wejście/gniazdo podłączonego dekodera



Kolej teraz na dekoder C+. LNB to oznaczenie konwertera oraz wejścia na dekoderze pod które należy podłączyć LNB/konwerter/ za pomocą kabla koncentrycznego, zarobionego wtykiem F. Jeżeli miałeś właściwie wykonaną instalację antenową / właściwe ustawienie czaszy anteny/, to po włączeniu dekodera powinieneś mieć sygnał/obraz na TV.
 

marekkk88

New member
ja mam podobny problem, z tym, ze ja podlaczam bez dekodera i nie znajduje mi anteny. Jak podepne do kompa to dziala jak nalezy, a na tv nie chce
 

marekkk88

New member
A jaki zastosowałeś moduł CI+? Tzn. jakiej platformy n-ki, Cyfry+, czy Cyfrowego Polsatu?

zadnego. Podpialem kabel z rogaleznika pod tv i to wszystko. Bez zadnych modulow. Jakbym mial telewizje z jakiejs platformy satelitarnej to pewnie mialbym tez ich dekoder i pewnie z niego bym korzystal
 
Do góry