Problem z HK AVr 255 i notebook Sony Vaio

suprnowa

New member
Witam
Pisze do Państwa ponieważ mam problem z amplitunerem Harman/Kardon AVR 255.Polega on na połączeniu w/w AVR 255 z laptopem Sony VAIO VGN-FW31M.Połaczeniu odbywa się poprzez kabel HDMI o standardzie 1.3b.Chcę aby obraz przesłany z laptopa został wyświetlony na telewizorze Samsung 37 cali HDReady.
Przed zakupem AVR 255 Sony VAIO VGN-FW31M był połaczony bezposrednio z Tv Samsung 37cali HDReady kablem HDMI i obraz bez najmniejszego problemu był wyświetlany na w/w telewizorze wraz z dzwiękiem.Na laptopie podczas emisji onbraz u dzwięku automatycznie uruchamiała się aplikacja do zarządzania rozdzielczościa obrazu,oraz uruchamiała się karta muzyczna ATI HDMI(włacza się ona tylko wtedy gdy jest podłaczony kabel HDMI i obraz jest wyświetlany na drugim ekranie).
Teraz gdy podłaczam Sony VAIO VGN-FW31M do AVR 255 przez kabel HDMI,ustawiam amplituner na Media Center,konfiguruje wejścia którymi jest wprowadzony sygnał audio oraz wideo(HDMI2) na telewizorze podłaczonym do wyjścia HDMI Monitor na telewizorze nic się nie pojawia.Jest tylko czarny obraz.Na laptopie nie uruchamia się apliakcja do zarządzania rozdzielczością,oraz nie włacza sie karta muzyczna ATI HDMI,co w przypadku połaczenia bezpośredniego Sony Vaio-Samsung ma miejsce.
W amplitunerze próbowałem już wszystko konfigurować,w laptopie także i nic to nie pomaga.
Dodam że po podłaczeniu konsoli Playstation 3 przez HDMi do amplitnera AVR 255 i wyprowadzenie sygnału na telewizor obfaz jest wyswietlany prawidłowo,oraz dzwięk jest słyszalny na amplitunerze.
Może potrzebny jest jakis specjalny soft do amplitunera AVR 255.Aktualnie wgrany jest najnowszy.
Pisałem także do supportu Sony i dostałem taką odpowiedź:
"Witam,
Dziękujemy za skontaktowanie się z pomocą techniczną firmy Sony Vaio.
Niestety nie dysponujemy podobnym amplitunerem, aby wykonać test działania komputera na naszym egzemplarzu testowym. W przypadku, gdy komputer działa poprawnie podpięty bezpośrednio do telewizora wykluczam problem sprzętowy z komputerem oraz telewizorem.
Wydaje mi się, że jest to typowy problem z kompatybilnością urządzeń i w tej kwestii niewiele jesteśmy w stanie pomóc - nie gwarantujemy poprawnej współpracy komputera z wszystkimi urządzeniami dostępnymi na rynku. Czy kontaktował się Pan z pomocą techniczną producenta zestawu firmą Harman w celu przedyskutowania tego problemu? Jeżeli nie proszę to zrobić, niestety nie posiadamy gotowego rozwiązania dla tego problemu.
Dziękuję za wyrozumiałość w tej kwestii."

Proszę o jakies sugestie celem konfiguracji AVR 255,bądź może jakis nowy soft.
Dodam że amplituner mam z października 08,i odrazu wgrałem soft z 10-July-08,tylko czy ten jest najnowszy?

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Janusz72_sa

New member
Mam podobny problem do twojego tylko z Polsatem cyfrowym. Podłanczając do TV przez HDMI jest ok. Niedawno kupiłem AV Onkyo 906 i wyświetla mi komunikat "no sygnal" po podłączeniu HDMI z polsatu do AV. Poradziłem sobie przez inny transfer sygnału video po componencie a audio analogowo (optycznego też nie widział).
Pozdrawiam
 

andreo28

New member
ja rowniez mam problem z podlaczeniem kompa pod H/K 255 , wczesniej mialem yamahe 663 i nie bylo zadnego problemu z podlaczeniem po hdmi !
jak podlaczam kompa poprzez hdmi do ampli obraz przerzuca sie na tv ale jest bardzo znieksztalcony i skacze i w zaden sposob niemozna go wyregolowac czy zmienic .wiec mysle ze to moze byc problem h/k z kompatybilnoscia z komputerami ...? pozdrawiam
 

suprnowa

New member
Czyli wkońcu HK nie radzi sobie z laptopami/komputerami...Echh a szkoda...
Ja już dałem sobie spokój podłaczając Sony pod TV a dzwiek po optyku do ampli.
Może jakis nowy soft to rozwiaze...
 

bubu54142

New member
A poco podłączać kompa do HK?I tak dźwięku po HDMI nie będzie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

PW65

New member
Mac mini działa bez problemu

Wyciągacie zbyt szybkie wnioski, że H/K nie obsługuje komputerów. Ja na przykład mam do niego podłączony Apple Mac mini. Działa super (obraz po HDMI, dźwięk po optyku). Myślę, że i PCty z Win obsłuży. Chyba że macoe jakieś z nimi problemy konfiguracyjne.

Pozdrawiam,
PW65
 

pepe

New member
jesli masz dźwięk po optyku to nie masz audio hd i po zawodach. audio hd idzie wylacznie po hdmi - czyli w dalszym ciagu HK nie radzi sobie z kompami
 

stainer7474

New member
Sprawdzone u siebie następujące konfiguracje: HK255 - Radeon HD3300 (XP, Vista x64) kabel HDMI - obraz i dźwięk OK (raz na słabszym kablu wyskoczyło HDCP error) oraz HK255 - GeForce GTX260 (XP, Vista x64) kabel Component - obraz OK Więc sugerowanie że HK nie potrafi to trochę na wyrost.
 

dunker

New member
sory za odkopanie posta ,ale moze sie komus przydac :)



mialem ten sam problem odnosnie harmana 255 problem z dzwiekiem
+laptop toshiby+vista 32 ,ale dzis doszedlem do tego oczywiscie przypadkowo .Mam 4x hdmi w moim sony i poprostu zmienialem w kolo kazdy w tv czyli jeden hdmi szedl od wzmaka i jeden od lapka do tego mam jeszcze optyk tv-wzmak.Najciekawsze jest to ze myslaem ze w pilocie bede musial zmienic na DVD a mialem zostawione na Tv i wkoncu zaskoczylo.Trzeba tez pamietac ze przy kazdej zmianie gniazda i przelaczeniu opcji w pilocie nalezy wlaczyc i ponownie wylaczyc w miom przypadku puszczalem film wtedy bedziemy mieli pewne ze opcja zaskoczy lub nie poniewaz podczas puszczania dzwieku przy zmianach wejsc itp glos nie zaskoczy dopiero po ponowny zalaczeniu danego filmu czy muzyki


pozdrawiam
 
Do góry