Problem z HK 255

andreo28

New member
mój polega na tym ze podłączyłem pojedyncza kolumnę o impedancji 6 omowej w celu sprawdzenia jak gra ,po pewnym czasie ostrego grania ampli samoczynnie się wyłączył i wyskoczył napis protect !!! i teraz ni cholera nie chce się załączyć ponownie ?! co jakis czas próbuje go dopalić ale na chwile się włączy , wyskakuje napis "protect" i wyłącza się ?! wszystkie kolumny są odłączone jak również cały osprzęt który był wcześniej podłączony .myślicie ze mogły polecieć końcówki mocy , a morze coś gorszego ?:confused: czy mogę sam próbować coś zrobić czy tylko serwis mnie ratuje?:cry:
 
Ostatnia edycja:

andreo28

New member
no chyba bede musial tak zrobic , bo probowalem juz wszystkiego ! restartowalem go przyciskiem OK i nic nie reaguje ?! dodam ze skonczyla mi sie juz gwarancja na niego i zastanawiam sie czy moze ktos wie czy w miescie łodzi znajduje sie jakis serwis ktory by to naprawil? pozdrawiam
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Ostatnia edycja:

sankat

New member
Scenariusz mogl byc taki: w czasie tego ostrego grania nadtopila sie, przetarla lub dostala zwarcia cewka w ktoryms z glosnikow co spowodowalo uszkodzenie koncowki mocy. Sprawdz czy wszystkie glosniki w tej kolumnie graja prawidlowo bo moze sie okazac ze po naprawie i podlaczeniu do niej AVR znowu sie uszkodzi, to bardzo czesty scenariusz, wystarczy ze cewka sie troche przetrze dotknie do magnesu i niestety przy duzej mocy moze to spowodowac uszkodzenie wzmacniacza.
 

andreo28

New member
zaniosłem H/K do sklepu gdzie go zakupiłem , sprzedawca powiedział ze mi pomorze !!! Bogu dzięki ze są jeszcze takie sklepy i tacy sprzedawcy !!! jeśli chodzi o kolumny to są ok , sprawdzone na inny m sprzęcie i działają ok .co do mojej awarii to w sklepie powiedziano mi ze nie nie zmieniłem nastaw odpowiednich do tego rodzaju kolumn w ustawieniach ampli i to mogło być główna przyczyna ze wprowadził się w stan protekt . mam nadzieje ze wróci cały i zdrowy do mnie !
 
Do góry