Problem z HD!

bleble103

New member
Witam wszystkich.

Oto moja konfiguracja sprzętowa:

Procesor: AMD Sempron 1600MHz (8 x 200) 2800+
Płyta główna: Asus K8N
RAM: 512 MB DDR SDRAM
Karta graficzna: R9600Xturbo 128MB
Karta dźwiękowa: Realtek AC97 Audio
System: Windows XP Professional SP2

Tak wiem wszystko słabe, ale komputer ma około 8 lat ;P

Kupiłem kamerę JVC GZ-HM335 FullHD która nagrywa w formacie AVCHD (*.mts).
Gdy próbuję otworzyć plik prosto z kamery, obraz przez 5 sekund strasznie się zacina, a po 5 sekundach się zawiesza i idzie sam dźwięk. Dlatego używam konwertera z *.mts do *.avi (DivX), ale konwersja przebiega z prędkością 5fps, a końcowy plik odtwarza się bez problemu, ale jest w o wiele słabszej jakości. I tutaj moje pytanie:
Czy posiadając ten sprzęt jestem w stanie wymienić niektóre podzespoły, czy wszystko jest do wymiany abym mógł oglądać i montować filmy z tej kamery bez utraty jakości?
I jeszcze jedna mała sprawa. Adobe Premiere CS3 radzi sobie z plikami *.m2ts, ale z *.mts już nie. Czy istnieje jakaś możliwość konwersji z *.mts do *.m2ts ?
Pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:

Jacek144

New member
Witam wszystkich.
Czy posiadając ten sprzęt jestem w stanie wymienić niektóre podzespoły, czy wszystko jest do wymiany abym mógł oglądać i montować filmy z tej kamery bez utraty jakości?
I jeszcze jedna mała sprawa. Adobe Premiere CS3 radzi sobie z plikami *.m2ts, ale z *.mts już nie. Czy istnieje jakaś możliwość konwersji z *.mts do *.m2ts ?
Pozdrawiam!

Sprzęt nie uciągnie obróbki.Najmocniejsze kompy mają co robić i się mocno pocą. Pliki z mts na m2ts zmienisz zgrywając materiał z kamery przy pomocy dołączonego oprogramowania.Zrobi się to samo w locie.Tak jest przynajmniej w przypadku Panasa , i przypuszczam,że z JVC będzie identycznie
 

bleble103

New member
Sprzęt nie uciągnie obróbki.Najmocniejsze kompy mają co robić i się mocno pocą. Pliki z mts na m2ts zmienisz zgrywając materiał z kamery przy pomocy dołączonego oprogramowania.Zrobi się to samo w locie.Tak jest przynajmniej w przypadku Panasa , i przypuszczam,że z JVC będzie identycznie
Masz na myśli Pixela Media Browser? Wydaje mi się, że tam nie ma takiej możliwości niestety...
I co muszę zrobić, żeby chociaż to odtwarzać? o_O
 
Ostatnia edycja:

bleble103

New member
A mam takie pytanie: Czy wystarczy zmienić procesor na taki 2 rdzeniowy, abym mógł spokojnie oglądać to 1080i50 ?
 

Jacek144

New member
Masz na myśli Pixela Media Browser? Wydaje mi się, że tam nie ma takiej możliwości niestety...
I co muszę zrobić, żeby chociaż to odtwarzać? o_O

Nie znam tego softu,ale zapewne potrafi "przetransportować" pliki z kamery do komputera.Popatrz uważnie. To jest pewnie tak banalnie proste ,że trudno to zauważyć:)
Żeby odtwarzać podłącz kamerkę do TV-to jest najprostsze i najpewniejsze rozwiązanie.
 

Jacek144

New member
Masz na myśli Pixela Media Browser? Wydaje mi się, że tam nie ma takiej możliwości niestety...
I co muszę zrobić, żeby chociaż to odtwarzać? o_O

Aby odtwarzać to trzeba przeczytać instrukcję.
A tu masz cytat ze strony JVC "Everio MediaBrowser™ HD Edition" is a software that enables you to import and manage movies on your computer, and create your original discs.
 

bleble103

New member
Owszem da się, ale tylko w rozdzielczości 720p i mniejszych. W dodatku są to pliki *.wmv i mają słabej jakości dźwięk.
Jacek144: Może chodzi o importowanie do biblioteki w tym programie i tam nimi zarządzanie, ale jak sprawdziłem gdzie te eksportowane pliki się "czają" to zauważyłem, że dalej są w formacie *.mts
 
Ostatnia edycja:

Jacek144

New member
Owszem da się, ale tylko w rozdzielczości 720p i mniejszych. W dodatku są to pliki *.wmv i mają słabej jakości dźwięk.
Jacek144: Może chodzi o importowanie do biblioteki w tym programie i tam nimi zarządzanie, ale jak sprawdziłem gdzie te eksportowane pliki się "czają" to zauważyłem, że dalej są w formacie *.mts

Nie dam Ci recepty,bo nie znam tego softu,ale skoro kamera pisze w 1080/25i,to soft na bank pozwala na import takich plików. Skąd masz eksportowane pliki? Jak eksportujesz to faktycznie będą to pliki *mts. Te pliki odtworzy kamera. Ty masz importować z kamery.A gdzie one się "czają" to tylko od ciebie to zależy. Popatrz sobie w opcje programu,może tam musisz zaingerować,w co osobiście wątpię.
 

Jacek144

New member
Owszem da się, ale tylko w rozdzielczości 720p i mniejszych. W dodatku są to pliki *.wmv i mają słabej jakości dźwięk.
Jacek144: Może chodzi o importowanie do biblioteki w tym programie i tam nimi zarządzanie, ale jak sprawdziłem gdzie te eksportowane pliki się "czają" to zauważyłem, że dalej są w formacie *.mts

poprawka -miało być 50i
 

bleble103

New member
Nie dam Ci recepty,bo nie znam tego softu,ale skoro kamera pisze w 1080/25i,to soft na bank pozwala na import takich plików. Skąd masz eksportowane pliki? Jak eksportujesz to faktycznie będą to pliki *mts. Te pliki odtworzy kamera. Ty masz importować z kamery.A gdzie one się "czają" to tylko od ciebie to zależy. Popatrz sobie w opcje programu,może tam musisz zaingerować,w co osobiście wątpię.
Właśnie z ustawień dowiedziałem gdzie są te pliki po przeniesieniu ich do biblioteki tego programu (na dysk) z kamery (z pamięci flash kamery). Te pliki da się przeglądać nawet w tym programie, ale bardzo kiepsko to wygląda, bo połowa obrazu to kolorowe (R, G, B) kropeczki, które sobie migają. W moim pytaniu "Jak to odtwarzać?" chodzi mi nie o to czy na kamerze, czy na telewizorze, ale co mam zmienić w moim kompie (w 1 poście podałem konf.), abym mógł chociaż oglądać to w nietnącej się jakości. A co do importu, to mogę je sobie nawet prosto z pamięci kamery przenieść na komputer, ale są w formacie *.mts, a wolałbym *.m2ts, ale to chyba jest niemożliwe.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

bleble103

New member
Hehe to była pierwsza rzecz jaką zrobiłem po przeniesieniu tego na kompa xD Ale Premiere i tak sobie nie poradził :/ Czyli co muszę wymienić w kompie, żeby na luzie to oglądać NA NIM?
Pozdrawiam!
 
Do góry