Problem z gwarancją UE SONY

boleq1971

New member
Witam .Czy ktokolwiek spotkał się z taką sytuacją jak ja ? Otóż w grudniu 2010 zakupiłem w Polsce TV Sony KDL-46HX 800 .Dodatkowo dokupiłem 5 letnią gwarancję . TV został wywieziony do UK no i niestety jakieś 2 tygodnie temu pojawiły mi się na ekranie pionowe paski .Zgłosiłem najpierw sprawę do sklepu gdzie zakupiłem TV powiedzieli że skoro TV jest w UK należy skontaktować się z Sony UK gdyż na sprzęt jest 2 letnia gwarancja Europejska.Zadzwoniłem do Centrum Sony UK zgłosiłem awarię po 2 dniach przyjechał serwisant i powiedział że matryca jest do wymiany i jeśli dostaną do mojego tv to mi ją w ciągu 7-10 dni wymienią a jak nie dostanę nowy TV o podobnych parametrach.Myślę super zawsze nowy sprzęt. Ale jakie moje było zdziwienie kiedy następnego dnia zadzwonili do mnie z Centrum Obsługi Klienta Sony UK i stwierdzili że MÓJ TV NIE POSIADA GWARANCJI !!!! i mogą mi naprawić kiedy zapłacę coś około 850 Funtów !! Zadzwoniłem drugi raz do sklepu gdzie nabyłem TV gdzie sprzedawca powiedział że na ten sprzęt jest 2 letnia gwarancja Unii Europejskiej i Sony UK musi naprawić mój TV, więc znów dzwoniłem do COK w UK znów przyjęto zgłoszenie , miał skontaktować się ten sam serwis w ciągu 48 godzin i cisza ......... Wkur....em się zadzwoniłem do polskiego COK powiedzieli że wyjaśnią sprawę i znów cisza ....
Nie wiem co mam robić Czy ktokolwiek miał taki problem ????
 
Do góry