problem z Epson EH-TW5000, poziome przebarwienia obrazu

Droo

New member
Witam
Jestem posiadaczem Epsona TW5000 (3,5 roku).
Od jakiegos roku na ekranie pojawily sie poziome paski/przebarwienia u dolu i u gory ekranu. U dolu pasek jest różowy, u góry - zielony. Z początku było to prawie niezauważalne, ale z czasem paski stają sie coraz większe i "rozlewają" coraz głębiej ku środkowi obrazu.
W chwili obecnej mają one już ponad 10cm (przy 105'' ekranie) i zdecydowanie rzucają się w oczy.

Napisałem w tej sprawie do serwisu Epsona, który odesłał mnie do kilku autoryzowanych serwisów w kraju. Po kontaktach ze wszystkimi okazało się, że prawdopodobnie chodzi o układ optyczny do wymiany, i zajmuje się tym tylko jeden serwis. Niestety naprawa wyceniona została na ponad 10tys zł (!), czyli więcej niż kosztował sam sprzęt ponad 3 lata temu.

I tu pytanie, czy ktoś wie czy da się to zrobić inaczej/taniej? W obecnej sytuacji jestem gotów podjąc ryzyko niepewnej naprawy, bo przy takich kosztach w autoryzowanym serwisie, równie dobrze moge oddac projektor na złom i kupić nowy.

Z gory dzieki
 

FunkyKoval

New member
Bez reklam
Wprawdzie kolega nie napisal kiedy zauwazyl ze cos zaczyna sie dziac, ale jesli byla wtedy jeszcze wazna gwarancja to trzeba bylo dzialac, a nie machnac reka bo slabo widoczne... teraz placz i wyj :D
 

Droo

New member
Tak jak napisalem, problem zauwazylem mniej wiecej rok temu, a gwarancja skonczyla sie poltora roku temu (moze to tzw. "spisek zarowkowy", czyli zaplanowana awaria zaraz po skonczeniu gwarancji). Ciekaw jestem jak dlugo sluzą Epsony innym uzytkownikom.

Zrobilem fotke jak to wyglada na jasnym obrazie:

zdjcie13052013225150.jpg


Na szczescie w ciemnych scenach i przy filmach o bardziej panoramicznym wspolczynniku obrazu, (z kaszetami), praktycznie tego nie widac. Niestety paski sa coraz wieksze, wiec prawdopodobnie kiedys zaleja caly ekran.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
:shock: WOW Nie przyjemna sprawa.
Spisek zarowkowy to jaj już podejrzewam wszędzie, nie długo zapałki też będą się psuły :)
 

Droo

New member
Poszukałem w internecie i popytałem o naprawe w kilku serwisach nieautoryzowanych.

Serwis ABCprojekcji we Wrocławiu podjął się naprawy, wysłałem sprzęt kurierem i po tygodniu mam już naprawiony za jedyne 400zł (przypominam, że autoryzowany wycenił to na 10500zł :!:).:fool:

Usterka została przez serwisanta określona jako uszkodzony tor optyki.
W każdym razie sprzęt już wisi i działa jak nowy.

Podsumowując duży minus dla Epsona i jego autoryzowanych serwisów od siedmiu boleści. Jak mija gwarancja nie ma się co bawić i trzeba szukać gdzie indziej. Wyszło sprawnie, niedrogo i profesjonalnie.
:popcorn:
 
Do góry