Problem z dzwiekiem

(((misiek)))

New member
Witam.
Mam amplituner YAMAHA RX-V 663,LCD Toshiba 32XV550 i odtwarzacz blu ray
Samsung BD-P1400.LCD polaczone mam przez kabel hdmi z amplitunerem i amplituner przez hdmi z odtwarzaczem blu ray.Przy ogladaniu filmow na blu ray dzwiek mam z glosnikow podlaczonych do amplitunera,tak samo jest przy sluchaniu radia(czyli OK).Ale jak wlacze tryb "TV VIEWING" w amplitunerze to nie mam dzwieku z glosnikow amplitunera tylko graja glosniki z telewizora.
Jak to podlaczyc ,zebym mogl ogladac TV z dzwiekiem 5.1?
Troche namieszalem,ale mysle ,ze wiecie o co chodzi.
 

gryzio

New member
Potrzebujesz znaleźć (najlepiej w instrukcji do telewizora lub z opisu gniazdek) czym z niego da się wysłać sygnał audio do ampla - najbardziej prawdopodobne opcje to para cinchy (audio out L+R), coax (digital out) lub zwykłe jack'i słuchawkowe - z tego wyjścia musisz się podpiąc odpowiednim kabelkiem do jakiegoś wejścia z ampla i wejście to skojarzyć w amplu z TV VIEWING
na dźwięk 5.1 w sensie DD5.1 np to raczej bym nie liczył... raczej mono/stereo wypychane na wszystkie głośniki ampla
 

bubu54142

New member
Telewizor może wysłać tylko analogowy sygnał-mono lub stereo z czinczy out.Cyfrowy dźwiek tylko w przypadku odbioru telewizji z wbudowanego tunera DVB-T.Reasumując to jak napisał przedmówca tylko czincze z tv do amplitunera.
 

(((misiek)))

New member
Probowalem podlaczac za pomoca czinczy i tez nic.Wydaje mi sie ,ze trzeba cos w ampli jeszcze przestawic,ale nic nie moge znalezc na ten temat w instrukcji.Ma ktos moze ten model amplitunera co ja?Ewentualnie moglby napisac jak sie z tym uporac.
 

Jarema

New member
Nie znam tego ampli ale z tego co piszesz i obejrzeniu zdjęcia tylnej ścianki gdzie nie znalazłem wejścia TV VIEWING może być tak:

TV Viewing to nie jest nazwa wejścia tylko tryb pracy DSP dla najlepszego dźwięku przy oglądaniu TV.

Cinch masz podłączony pod wejście np. DVD lub CD lub VCR lub o innej nazwie, lewa górna sekcja oznaczona AUDIO na płycie głównej, nazwa wejścia jest podana przy gniazdach cinch audio in do których się podpinasz.
I tą nazwę wybierz jako źródło dla dźwięku w ampli.

Natomiast czy wybierzesz tryb TV VIEWING (w Onkyo TV Logic) czy stereo czy ProLogic II Music czy Film (tak jest przyanjmniej w Onkyo) to już zależy od Twoich preferencji słuchowych.

Mam nadzieję, że pomogłem i to jest to :)
 

rav126

New member
musisz zobaczyć do jakiego wejścia, w sensie nazwy, z tyłu ampli podpiąłeś kable chinch wychodzące z tv (pamiętaj żeby w tv kable były podpięte do audio out a nie in!), i poźniej przy włączonym ampli przytrzymać przycisk scene pod którym masz tv viewing, powinno Ci sie pojawić menu, i w input wybrać to wejście gdzie są podpięte chinche. u mnie to działa.
trochę to chaotycznie napisałem, ale nie chce mi się poprawiać :p
 

(((misiek)))

New member
Dziekuje wszystkim za odpowiedzi.Udalo mi sie to w koncu polaczyc za pomoca czinczy.Ale pojawil sie kolejny problem.Dzwiek mam tylko w 2 glosnikach,a chcialbym na wszystkich(5.1).Da sie to zrobic?
 

pejotpe

New member
Bez reklam
To akurat jest bardzo DOKŁADNIE opisane w instrukcji (przynajmniej w 661 było). Możesz mieć na pięciu, czy sześciu głośnikach dźwięk ze stereo, ale tylko po obróbce przez DSP (ale efekt nie powala - po pół godzinie takiego słuchania wróciłem do stereo, bo głowa zaczęła boleć: dolby pro logic i podobne, to jednak nie dd5.1 i wyższe)...

Do "uprzestrzennienia" dźwięku stereo wystarczy wcisnąć kilka razy STEREO (przejdzie z 2ch na 7ch) lub ENHANCER na pilocie (albo surround decode). SCI-FI i podobne programy DSP działają też na normalnym 5.1, chociaż ogólnie nie polecam.
 
Do góry