Problem z dzwiekiem

mufc56

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam
Mam problem z dzwiekiem z dekodera. Dekoder podlaczony do ampli hdmi cbl/sat a ampli to tv hdmi arc. Dzwiek jest z dekodera ale w momencie zmiany kanalow na dekoderze dzwiek znika i musze wybrac jakikolwiek tryb np. Dolby Surround zeby znowu sie pojawil.
Drugi problem to calkowity brak dzwieku ze smart tv czyli youtube itp.
Pomozcie jak to rozwiazac.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
ARC czasami lubi robić psikusy. Nieraz to wina okablowania a czasami kompatybilności sprzętowej. Podłącz sobie dekoder optykiem do ampli a HDMI do TV i nie będzie problemu. Ogólnie to w tym przypadku trochę nie rozumiem po co masz ustawiony ARC, skoro dźwięk i tak Ci idzie z dekodera bezpośrednio do amplitunera? ARC się przydaje jak ktoś np. ma TV naziemną i chce przesłać dźwięk na jednym kablu HDMI żeby szedł przez KD, ale w Twoim przypadku jest to zbędne. Spróbuj wyłączyć tą funkcję i zobacz czy się poprawi. Nie myl ARC z funkcją Pass Through, która to powoduje że sygnał idzie przez amplitunerna TV bez konieczności jego włączania.
 

mufc56

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam podlaczone wszystko do ampli do dedykowanych wejsc konsola, bluray i dekoder i z ampli hdmi arc do tv. Czyli mam dac dodatkowo optyk miedzy dekoder i tv czy miedzy ampli i tv zeby uzyskac dzwiek ze smart tv na ampli?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Teraz rozumiem. To dziwne, bo dźwięk powinien śmigać, ale jak pisałem z dekoderami TV jest różnie i nie Ty pierwszy masz jakieś tam problemy. Dlatego ja wolałem podłączyć dekoder optykiem z ampli i po HDMI do TV. Jeżeli chcesz mieć dźwięk ze Smart TV to spróbuj właśnie optykiem spiąć TV z ampli. Może to bardziej uciążliwe niż po jednym kablu ARC, ale może być lepszym rozwiązaniem.
 

mufc56

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zrobilem rozne kombinacje z optykiem, przepinalem kable hdmi i dziwieku ze smart tv jak nie bylo tak niema. Problem ze znikaniem dzwieku po przelaczaniu kanalow dalej wystepuje. Moj sprzet to Marantz sr5010, dekoder UPC Horizon i tv Philips 55pfs8109. Pomoze ktos jak to rozwiazac moze cos w ustawieniach jak kombinacje z kablami nie pomogly?
 
Ostatnia edycja:

mufc56

Klub HDTV.com.pl
VIP
Po kilkudziesieciu kombinacjach z podpinaniem kabli wkoncu rozwiazalem problem braku dzwieku ze smart tv. Wystarczylo wlaczyc opcje easylink w telewizorze i po problemie:) Mam jednak pytanie dzwiek na youtube jest duzo cichszy niz na kanalach z dekodera nie wspominajac o bluray czy tak ma byc czy mozna jakos to poprawic?
 
Do góry