Problem z dźwiękiem w XMB PS3 Slim

awakeman

New member
Witam, zamieniłem mojego poczciwego 40GB FATa na 160GB Slim i po podłączeniu sonki kablem optycznym z kinem domowym często się zdarza, że zanika mi dźwięk w XMB. Raz jest, raz pojawia się po paru "stuknięciach" w strzałkę na padzie, a czasami go nie ma zupełnie.
We wczesniejszym Fatcie nie miałem takiego problemu, wszystko działało jak należy. Teraz podpiąłem konsolę samym HDMI z kinem i dźwięk co prawda jest w XMB lecz dopiero, po 3-4 kliknięciach na padzie.

Chciałbym mieć playa podłączonego z kinem optykiem, a nie przez HDMI dlatego chciałbym wyjaśnić ten problem.

Mam ustawiony w konsoli bitstream, i DTS 5.1. Z resztą nie ma to znaczenia, ponieważ przestudiowałem wszystkie możliwe konfiguracje dźwięku i cały czas problem znikającego dźwięku się pojawia. Oczywiście zmieniałem też ustawienia na kabel optyczny lub HDMI. Gram tylko w jedną grę- Fifę 12 i tam dźwięk jest za każdym razem.

Czy ktoś z Was miał podobny problem, jak go rozwiązać? Tak jak wspomniałem wcześniej wszystko było ok na Fatcie, a ustawienia są identyczne.

Z góry dzięki za pomoc
 

mataman

New member
Bez reklam
Widac fat podaje dzwiek nonstop a slim wzbudza wyjscie optyczne po paru kliknięciach i zanim kino/apmli to zajarzy jest cisza.. na HDMI nie ma tego problemu
 

awakeman

New member
Cuda jakieś. Wczoraj zrezygnowałem z optyka, po problemach wyżej opisanych, ale dzisiaj mnie wzięło na ponowne podpięcie. Efekt? Wszystko działa ok, tak jak na wcześniejszym FATcie. Nic w ustawieniach nie zmieniałem i nie potrafię sobie tego wyjaśnić, co było nie tak.

Masta J, wolę optyka, ponieważ w telewizorze wszystkie wejścia HDMi mogę podpisywać po swojemu. W kinie takiej możliwości nie mam, jest z góry narzucone HDMI 1, HDMI 2, itp, itd.

Co HDMI audio to konsoli używam tylko do grania. Filmy i muzykę odtwarzam na ów kinie właśnie- LG blu-ray 3D HX906PA. Nawet daje radę jak na plastiki...
 
Do góry