Problem z dźwiękiem w cyfrze+

mczdeb

New member
Witam.

Mam dziwny problem. Po podłączeniu dekodera cyfry+ do telewizora kablem HDMI zanika mi dźwięk. Czasem zdarza się to kilka razy na dzień, innym razem co kilka sekund. Przerwy są 1-2 sekundowe. Kiedy podłącze kino domowe tym samym kablem nie ma najmniejszych problemów. Kiedy zmieniam podłączenie dekodera z tv na SCART wszystko działa normalnie. Co może być przyczyną?
 

autorus

New member
mczdeb napisał:
Witam.

Mam dziwny problem. Po podłączeniu dekodera cyfry+ do telewizora kablem HDMI zanika mi dźwięk. Czasem zdarza się to kilka razy na dzień, innym razem co kilka sekund. Przerwy są 1-2 sekundowe. Kiedy podłącze kino domowe tym samym kablem nie ma najmniejszych problemów. Kiedy zmieniam podłączenie dekodera z tv na SCART wszystko działa normalnie. Co może być przyczyną?

Wygląda to na problemy z softem. Tak jak w n. Widać nie jest to takie proste jak niektórzy mówią.

Autorus
 

Lukbaker

New member
Witam mam taki sam problem, podobno jest to kwestia szyfrowania(kodowania) HDCP i występuje w większości telewizorów typu HD ready. Problem znika jak podłączysz się cinchami. Kup lepsze, a różnica jest prawie niewidoczna. Problem znika dopiero w telewizorach full HD.
 

Yorick

New member
Ja też mam podpiętą moją plazme przez HDMI i na kanałach HD nie zauważyłem problemów .. natomiast reszta to masakra.. :? Czy wy też macie takie opoźnienia w dzwięku jakby sekundy?? Najbardziej widoczne jest to u mnie na TVN a jak się pojawia logo TVN na ZYWO to juz masakra totalna.. I jeszcze jedna dziwna sprawa .. mam wieże philipsa.. i jak podpinam przez aux to opoznienie jeszcze bardziej sie zwiększa.. myslalem ze to audio out z tv ale jak podpioem bezpośrednio z dekodera to to samo.. napiszcie jaki macie dzwiek na nowych dekoderach cfry .. ja juz jeden wymieniłem .. jak do nich dzwoniłem to powiedzieli mi ze opoznienie jest normalne w przekazie cyfrowym .. hmmm.. a jak byłem u znajomego który ma cyfrowy polsat to powiedział mi ze na dekoderze z polsatu tez miał przesuniecie ale tam da sie to w menu ustawic.. czy da sie cos podobnego zrobic .. w philipsie z cyfry .. moze jakies ustawienia anteny na inny i zmiana konfiguracji??
 

JackWack

New member
Problem z dżwiękiem

Niestety w LCD Sharp 42XD1 EA Full HD mam ten sam problem z dżwiekiem że go podszarpuję, a na dodatek też zrywa obraz. Mialem tuner Philipsa HD i wymieniłem na Philipsa HD PRV mając nadzieje że problem zniknie, a jest ten sam problem. Jedynie tak jak koledzy wczesniej pisali problem znika po podlaczeniu Tunera przez Amplituner do wejścia HDMI i dopiero do LCD
 

Cavallino

Banned
JackWack napisał:
Niestety w LCD Sharp 42XD1 EA Full HD mam ten sam problem z dżwiekiem że go podszarpuję, a na dodatek też zrywa obraz. Mialem tuner Philipsa HD i wymieniłem na Philipsa HD PRV mając nadzieje że problem zniknie, a jest ten sam problem. Jedynie tak jak koledzy wczesniej pisali problem znika po podlaczeniu Tunera przez Amplituner do wejścia HDMI i dopiero do LCD

Widać że problem tkwi w sofcie, ale tym w TV, więc wymiana tunerów nic Ci nie da.
U mnie na Sharp P55 żadnych tego typu objawów nie ma, jedyny problem to fakt iż obraz często nie zaskakuje po przełączeniu wejścia sygnału z analogowych na hdmi - włączenie i wyłączenie TV (albo włączenie go jako drugiego) pomaga w 100%.
 
Do góry