Problem z dzwiekiem ? TV Samsung UE32d5500 + DVD Trak VXP-711VM

romcio123

New member
Problem z dzwiekiem ? TV Samsung UE32d5500 + SAMSUNG HT-DB120

poniżej opisuje problem
 
Ostatnia edycja:

romcio123

New member
witam
mam problem i prosiłbym Was o rade czy dobrze kombinuję, a sprawa idzie o dźwięk, który chce przesłać z TV do którego podłączony jest tuner HD kablem HDMI do głośników stereo wyposażonych w wzmacniacz. Model tv to SAMSUNG UE32D5500 niestety tv nie ma wyjścia audio out typu chinch jest natomiast gniazdo słuchawkowe, ale podłączając w ten sposób uzyskujemy słabą jakość sygnału, a więc wykombinowałem sobie że tv ma wyjście optyczne, które podłącze z KD marki SAMSUNG HT-DB120 które posiada wejście optyczne i poprzez wyjście audio front speaker L-R podepnę do moich głośników w celu poprawy jakości dźwięku.
Proszę Was o radę czy to ma sens czy rzeczywiście mi coś to da (czy te KD będzie mi służył za konwerter sygnału cyfrowego na analogowy) ? z góry wielkie dzięki

pozdrawiam

p.s. przepraszam, ale nie mogę jeszcze wstawiać linków :oops:
 
Ostatnia edycja:

Podpucha

New member
Jesli chcesz miec cos wiecej jak tylko stereo to Dekoder podłaczasz po HDMI do TV dla obrazu a dzwiek puszczasz optykiem z tego Dekodera do Kina Domowego wtedy uzyskasz chyba najwiecej. Gdy Optykiem pociagniesz dzwiek z TV do Kina to puscisz tylko stereo przynajmniej u mnie tak było.
 

romcio123

New member
tak tylko że przy oglądaniu filmów z przenośnych urządzeń podłączonych do tv będę ewentualnie się przepinał, widziałem specjalne rozgałęźniki pod optyka, generalnie chodzi mi o poprawę jakości dźwięku, ponieważ jak podłącze pod wyjście na słuchawki to mam ograniczone możliwości regulacji itp. w tv
 
Ostatnia edycja:

Podpucha

New member
No dokładnie tak u mnie problem znikł jak podłączyłem dekoder przez HDMI do ampli z ampli HDMI do TV i z TV optyk do ampli w ten sposób mam dźwięk i z hdd i z dekodera. U Ciebie jednak nie ma takiej opcji bo brak HDMI w kinie domowym chyba.

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk
 
Do góry