problem z dźwiękiem na spdif

kalina

New member
Mam komputer (chodzi z WinXP) podłączony kablem dvi-hdmi do telewizora (Philips 32PFL5322) i kablem optycznym do kina domowego (Samsung HT-TX35R).

No i problem jest taki, że dźwięk w filmach odtwarzanych z komputera spóźnia się w stosunku do obrazu i opóźnienie to powiększa się z czasem filmu (dlatego nie da się tego wyrównać w filtrach audio). Do dźwięku używam AC3Filter i efekt rozsynchronizowania audio występuje niezależnie od tego, czy na wyjście spdif puszczam dźwięk nietknięty przez filtry, czy przefiltrowany...
Dzieje się to z dwoma komputerami i przetestowałem dwa egzemplarze tego Samsunga...

Pomijając fakt, że jestem menelem i mam super tani sprzęt i nie jestem godzien nazywać się posiadaczem kina domowego, bo moje głośniki są plastikowe, to potraficie coś doradzić? To kwestia oprogramowania, czy może odtwarzacz mam jebnięty?
 

kalina

New member
Normalnie. Jak podłącze normalne komputerowe głośniki do tego mojego komputera to też dźwięk jest normalny...
Zastanawia mnie, czy to problem z odtwarzaczem podłączanym przez spdif, czy z kodekami i filtrami w komputerze...
 

kalina

New member
redlum napisał:
przetestuj jeszcze obraz na monitorze - a dzwiek wyjsciem spdif

Kurde, no podłączyłem zwykły monitor i film obejrzałem z normalnym nieopóźnionym dźwiękiem (przez spdif)... WTF?
Dziś jeszcze potestuję na innym materiale, ale chyba tutaj właśnie tkwi problem...

To feler tv, czy coś w komputerze z softem?
Dlaczego tak się dzieje?
Można coś z tym zrobić?
 
Do góry