Problem z dzwiekiem HD w Onkyo TX-NR 1007

piskle smoka

New member
Witam.Mam problem ze swoim ampli OnkyoTX-NR1007 .Problem jest z odtwarzaniem sygnalu HD jesli jest on podawany jako BITSTREAM.Na PCM wszystko smiga az milo ,ale w bitstream ,ampli dekoduje sygnal, na wyswietlaczu pokazuje sie albo DTS HD MA lub DD TRUE HD, ale przy odtwarzaniu towarzyszy temu takie cykanie w rownoleglych odstepach czasu co kilka sekund z rownoleglym zanikiem sygnalu na ulamek sekundy (jest to taki dzwiek jaki wystepuje przy zmianie zrodla np:z dvd na tuner.).Jako odtwarzacz stacjonarny BR jest Panasonic DMP-BD 35 i konsola PS3. PS3 podaje sygnal jako LPCM i niema problemu , w Panasonicu jak sygnal jako PCM tez wszystko ok.W czym moze tkwic problem?moze w komunikacji 2 urzadzen?
 

pkomp

New member
raczej bubel w oprogramowaniu ampli albo bluray - nie powinno nic zanikać jesli kabel jest ok(a jest skoro leci ci LPCM który jest znacznie bardziej wymagający od DD czy DTS nawet w wersjach HD

sprawdź czy masz aktualizację a jak nie to popatrz na stronach producentów czy jakiś info nie mają na ten temat
 

piskle smoka

New member
Wczoraj wypozyczylem z saturna (raczej kupilem a pozniej oddalem) BR Onkyo,i to samo .W sumie przez pierwcza minute bylo ok a pozniej to samo.Blu rey zwrocilem a ampli oddalem do reklamacji.Od tygodnia do 2 bede czekal.
ampli mam niecaly tydzien i kurcze szkoda ze najpierw zaktualizowalem soft w nim zanim sobie przypomnialem ze w panasoniku mam wszystko ustawione jako pcm i moze by tak jako bitstream wyprobowac skoro mam te nowe dekodery juz.
Ale juz woda po kisielu :).Poczekamy zobaczymy.
 

piskle smoka

New member
Dodam tylko ze padniety byl dekoder cyfrowy.Dwa tygodnie czekalem i teraz wszystko smiga jak nalezy , wrzucili jeszcze nowy soft i jest ok.
 

djslavko

Member
Witaj!
Mnie spotkało to samo! też mam 1007 i ten sam problem! Cykanie ampli w DD po HDMi! Widać że to chyba jakaś wada?
Pzdr
 

djslavko

Member
U mnie jest to dziwne że nie wszystkie DD "cykają" są takie (70%) że nawet nie "cyknie" ani razu, DTS, DTS HD są ok (nie "cykają"), i zastanawiające jest to że te które "cykają" to zdarza się to w tych samych momentach filmu - nie ciągle. Po update softu tak samo! Boję się że wyślę ampli do serwisu a oni odpalą takie DD że będą działać! I pomyślą że mam z głową!
 
Ostatnia edycja:

piskle smoka

New member
U mnie HD cykalo w regularnych odstepach czasu, jedynie jak kupilem (na chwile bo pozniej oddalem) blu rey Onkyo to pierwsze cykniecie na AVATAR filmie nastapilo po okolo 2 min i czestotliwosc cykniec zmalala pozniej do odstepow okolo 13 sek.Niebylo tego natomiast w dd ,dts i mulichannel jak dzwiek nawwt HD byl podawany jako LPCM a nie BITSTREAM.
 

Deimos

Banned
Witaj!
Mnie spotkało to samo! też mam 1007 i ten sam problem! Cykanie ampli w DD po HDMi! Widać że to chyba jakaś wada?
Pzdr
No to jest tylko Onkyo...
Ktoś na forum nawet zachwalał, że Onkyo takie super bo w rankingach sprzedaży zajeło I miejsce itp. bzdety wypisywał...:fool:
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Nad czym tu się zastanawiać, ampli do serwisu z płytą na której najwięcej cyka i opiesem przerwy w odtwarzaniu ścieżki dzwiękowej.
Deimos się nie zastanawiał, wypchnął tylko Pioneera do serwisu i wymienili mu wszystkie tranzystory mocy.
 

djslavko

Member
Dzisiaj pakuje, jutro wysyłam! Napisze jaki był efekt. Wczoraj tak się wkurzyłem, w końcu sprzęt miesięczny, że miałem ochotę go sprzedać za 3000,00 :)

PS.
Tak nawiasem: po powrocie do domu szukam płyty którą mógł bym wysłać jako demonstrację "cykania" DD i wiecie co: nie mogę żadnej takiej znaleźć...wszystkie odtwarza normalnie, jak mam im to zademonstrować skoro cyka mi na plikach z odtwarzacza multi. IcyBox.

Co mam im wysłać?? Nie mam żadnej płyty DVD, ani BD która by cykała! Mam im wysłać IcyBox-a? Chore to trochę! :x
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

piskle smoka

New member
No to jest tylko Onkyo...
Ktoś na forum nawet zachwalał, że Onkyo takie super bo w rankingach sprzedaży zajeło I miejsce itp. bzdety wypisywał...:fool:
Co za zalosny wpis.Co ma sprzedarz do wadliwego urzadzenia?

Ja tam zadnej plyty niewysylalem.Sami zdefiniowali problem i go usuneli ,ale mieszkam w niemczech.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

djslavko

Member
czesc!
A powiedz mi czy na każdym formacie dts hd który odtwarzałeś tak się działo? czy były takie pozycje które grały normalnie?
Boję się że wyślę sprzęt, nie będę go miał 2 tygodnie, a serwis podłączy DVD lub BD i stwierdzi że nic nie "cyka". Bo przejrzałem wszystkie płyty DVD DD, BD DD które posiadam i na ani jednej nie "cyknął".
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

piskle smoka

New member
Na kazdym dts ma i dd true hd cykalo, niewiem jakie cykanie u ciebie jest .U mnie to bylo cos w rodzaju jak sie zrodlo przelacza np: z game na tuner i na ten ulamek sekundy dzwiek zanikal.
 

krisder

New member
Bez reklam
Nad czym tu się zastanawiać, ampli do serwisu z płytą na której najwięcej cyka i opiesem przerwy w odtwarzaniu ścieżki dzwiękowej.
Deimos się nie zastanawiał, wypchnął tylko Pioneera do serwisu i wymienili mu wszystkie tranzystory mocy.


Żartujesz? Deimosowi zepsuł się Pioneer? Onkyo, to rozumiem, jak zauważył Deimos to niesamowita lipa ale Pioneer..... koniec świata.:sad:
 

djslavko

Member
Witam!
Powrócił mój piękny sprzęt z serwisu! Sprzęt sprawny (notatka). Problem "cykania" leży po stronie kompresowanych plików np. MKV czy AVI odtwarzanych z odtwarzacza multimedialnego. Na oryginalnych płytach DVD,BD na żadnym z formatów audio: DD,DTS,DTS HD MA na każdym wejściu nie zaobserwowano zrywania ścieżki audio. Czyli tak jak myślałem, ale jestem spokojniejszy o swoją 1007.
 
Do góry