Problem z dźwiękiem DTS w grach na PS3.

Borixon

Active member
Bez reklam
Witam panów, mam problem ponieważ gdy w ustawieniach dźwięku konsoli zaznacze DTS i Dolby Digital to zawsze po wejściu w grę wybiera mi drugą opcję, inaczej jest z filmami na BD. Włączam Batmana który chodzi w DTS HD master i działa ale tylko po angielsku z lektorem przełącza na dolby digital ale tak jest na opakowaniu więc się zgodzę. Konsola wiadomo podłączona optykiem do amplitunera i kiedy chce pograć np w battlefield 3 który chodzi w dts to przed wejściem w grę musze w ustawieniach dźwięku odhaczyć opcje dolby digital wtedy mam dts. gdzie jest problem z grami skoro na filmach zawsze wybiera dts jeśli to możliwe bo wiadomo jest lepszy niż dolby digital a w grach zawsze odwrotnie..??
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Przede wszystkim po optyku tym sposobem nie prześlesz DTS HD, tylko po HDMI.
Najlepiej pozwolic konsoli na automatyczne wykrycie możliwych formatów zamiast wszystko zaznaczać i odchaczac rezcznie. Wtedy nie ma problemów. NIewiem dlaczego tak jest, ale jeśli zaznaczysz wszystko lub zbyt dużo, nawet to co powinno teretycznie smigac to się wysypuje. Pozwol jej na automatyczne ustawienia audio.

Dlaczego nie podłączysz konsoli po HDMI do ampitunera?
 

quasimodek

Member
Bez reklam
Konsolę podłącz tylko przez HDMI do ampli i w ustawieniach dźwięku w PS3 wybierz opcję bitstream. Ampli sam będzie rozpoznawał ścieżkę audio a konsola wyśle najlepszą dostępną.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Panowie a jak mam podłączyć ps3 do ampli po hdmi jak ona ma jedno wyjście które idzie do tv. Po drugie skoro ręcznie zaznacze tylko dts i taki sygnał jest na ampli to dlaczego przy zaznaczeniu dts i dd wybiera ten gorszy ???
 

Borixon

Active member
Bez reklam
wejść mam 3 więc nie ma problemu, ale gdy będę chciał pograć nie przez kino to wtedy odpada bo nie mam bezpośredniego połączenia konsoli z tv a na tym mi zależy.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
no jasne że tak ale gdy dam konsole do ampli po hdmi i ampli do tv po hdmi to nie bede miał podłączonej konsoli bezpośrednio do tv czyli jeśli wyłącze ampli to nie bede miał w ogóle dźwięku...
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
to jest tak ampli jednym kablem podłączasz to TV i już. Resztę sprzętów podpinasz do ampli, bo to jest tak zwany mózg dowodzenia. Teraz kwestia czy masz w ampli możliwość przepuszczania sygnały na wyłączonym ampli. Czyli gdy wyłączysz ampli, wszystko jest jak było tylko że dźwięk gra z TV a obraz jest tak jak był. Jeżeli te go nie masz to tylko będzie działało na włączonym ampli;). Czyli ampli musi być stale włączony żeby cokolwiek robić:)
 
Ostatnia edycja:

Borixon

Active member
Bez reklam
jednym słowem jeśli chce uzyskać całą game dts to pozostaje mi grać zawsze na włączonym amplitunerze przez hdmi ?? lipa że z optyka nie da się tego uzyskać...
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Nio są takie sprzęty co nie przepuszczają, trza grać przez kino i tyle.
No i faktycznie szkoda, że DTS-HD Master Audio i Dolby TrueHD nie idzie przez jacka mono...

Pozdrawiam,
 

Borixon

Active member
Bez reklam
i jeszcze jedno bo konkretniej odpowiedzie nie dostałem, dlaczego w opcji kabla optycznego jest do wyboru zwykły dts 5.1 i dd 5.1 i konsola zawsze w grach wybiera ten gorszy dd a w filmach dts ?????
 

Borixon

Active member
Bez reklam
to już rozumiem, polać temu kto mi powie dlaczego najpierw musze sprawdzić w czym gra działa i jeśli działa w dts to ręcznie zaznaczyć tylko dts w ust. dźwięku konsoli bo przy zaznaczonych dts i dd i tak wybiera gorszy no kuźwa co za bzdura!
 
Do góry