problem z dźwiękiem DTS MA z pc do denona avr1910

mlx

New member
mam kłopot z dźwiękiem z filmów mkv z audio DTS MA - dźwięk ulega zerwaniu co 2-3sek

konfiguracja źródła:
płyta Asus P7P55D z i5 750 złącze cyfrowe SPDIF
ASUSTeK Computer Inc.
grafika ATI HD5770 z HDMI
ASUSTeK Computer Inc.

winda7x64 4gbram - The KMPlayer 2.9.4.1437 i CoreAvc 2.0 i K-lite najnowsze kodeki
gra amplifier Denon AVR1910 5.1
DENON Polska | Komponenty domowego audio
---------------
bez problemów uzyskuję dźwięk z spdif 24/96 stereo/DTS/AC3 z kmplayera z coreavc i ac3filter - ale DTS MA jest nie rozpoznany przez ampli i nic się z tym zrobić nie da - zapewne jakieś ograniczenie hardwarowe spdif

uzyskany dźwięk z HDMI z grafiki - KMPlayer z CoreAvc i FFdshow 3467 najnowszy - wzmacniacz od razu uruchamia tryb DTS MA i jest dobra jakość ale dźwięk coś zrywa co 2-3sek - i nasila się przy wielkim bitrate filmu - zwykły DTS też jest zrywany

sprawdziłem kilka filmów z DTS MA, zmieniłem drivery i grafiki i dzwiękówki z płyty, sprawdziłem konfiguracje kodeków zajrzałem w systemowe ustawienia i sam już nie wiem co by z tym zrobić - może coś przeoczyłem - może coś źle robię
może ktoś doradzi co by z tym dalej zrobić?
 
Ostatnia edycja:

mlx

New member
to wygląda na jazdę z ustawieniami - raczej zaawansowaną - ale dzięki - sprawdzę czy pomoże


---------------------------
//edit kilka godzin później...


udało mi się uzyskać DTS MA na wzmacniaczu z pomocą zalecanego programu ReClock ale działa wszystko umiarkowanie dobrze - bez rewelacji

- jest krótkie opóźnienie zanim się dźwięk pojawi - są też czasem jakieś fluktuacje
- przewijanie filmu też powoduje sporego laga audio po starcie
- ponieważ FFdshow gorzej odtwarza duże mkv - (np.20mbit) niż Coreavc to przy próbie połączenia Coreavc i DTS MA nie udaje się uzyskać płynności - wciąż zrywa audio
- nie mogę wynaleźć powodu dla czego MPC-HC z FFdshow nie daje tak czystego i płynnego obrazu jak CoreAvc - to zupełnie inna jakość :/
- DTS MA gdzieś w strumieniu powinien być zdekodowany lub przesłany wg. parametrów filmu jako dźwięk skompresowany a leci jako bitstream (może to prosta sprawa gdzie tkwi błąd - ale nie czuję w czym problem)


podsumowując - roboty z tym strasznie dużo - ten opis eng jest mocno nieprecyzyjny - aż się prosi o polską instrukcję - a z drugiej strony metodą prób i błędów można po dłuuuugim czasie uzyskać pozytywne rezultaty

moim zdaniem to całe konfigurowanie jest na poziomie zaawansowanego użytkownika który rozumie co robi - dla reszty szkoda czasu na szukanie odpowiedniej kombinacji :/


dziękuję Wiatrak za wskazanie drogi do celu :grin:
 
Ostatnia edycja:
Do góry