Problem z dwoma wyjściami HDMI w Denon X4400h

steryn

New member
Cześć,

Od długiego czasu walczę z problemem obrazu na wyjściach (projektor i tv) z Denona AVR x4400h. Problem dotyczy zarówno podłączania na raz jednego wyjścia, jak i obu.

Sprzęt:
AVR Denon X4400H
TV Samsung, Full HD
Projektor JVC X7900
Apple TV

Po kolei:
1. Wykorzystanie jednego wyjścia HDMI w amplitunerze - TV. To jedyna konfiguracja, w której wszystko jest ok.
2. Wykorzystanie jednego wyjścia HDMI w amplitunerze - Projektor. Podczas włączania, jest ok, sygnał jest prawidłowy wykrywany. Natomiast, w trakcie oglądania jakiegokolwiek materiału, raz na 20-30 minut, projektor albo amplituner "gubi" sygnał. Skutkuje to przerwaniem odtwarzanego sygnału, pojawieniem się czarnego ekranu. Po kilku/kilkunastu sekundach, sygnał znowu jest wykrywany, pojawia się informacja o sygnale 4k i można wznowić odtwarzanie. Nie muszę dodawać, jak jest to irytujące.
3. Wykorzystanie obu wyjść HDMI w amplitunerze - TV na pierwszym, projektor na drugim (lub odwrotnie, problem ten sam).
TV - podczas włączania, obraz kilkukrotnie włącza się i wyłącza, za każdym razem po ponownym włączeniu pojawia się informacja o wykryciu sygnału 1080p/50i. Trwa to kilkanaście sekund, potem sytuacja się stabilizuje i dalej jest już ok.
Projektor - Sytuacja identyczna jak w punkcie "2".

Próbowałem już chyba wszystkich ustawień wyjść na amplitunerze i konfiguracji tv. Zarówno TV, jak i amplituner mają wgrany najnowszy możliwy soft (projektor nie, bo procedura jest bardzo skomplikowana i podobno powoduje utratę ustawień kalibracji, a ta była robiona przez skalibruj.tv.

Z góry dzięki za wszelkie sugestie/rozwiązania.

Michał
 

steryn

New member
Dodam, że projektor podłączony jest kablem optycznym (jedyna opcja ze względu na długość kabla). Po nocy testowania, jedyne, co udało mi się odkryć, to wyłączenie w opcjach amplitunera jednego wyjścia HDMI również rozwiązuje problem. Nie jest to natomiast rozwiązanie docelowe (za każdym przy przełączaniu się między TV a projektorem musiałbym przestawiać wyjście w opcjach ampli).
Wyczytałem dwie ciekawe informacje:
1. Amplitunery Denona mają podobno problem, jeśli pod jedno z wyjść jest podpięty kabel optyczny.
2. Problem może mieć związek z "handshake'iem" EDID.

Nie mam natomiast pojęcia, jak ten problem zdiagnozować / rozwiązać.
 
Do góry