Problem z DVD9

Kejup

Member
Bez reklam
Witam!
Mam problem z wyżej wymienionym formatem DVD, tzn. skopiowałem sobie płytkę (film "Avatar") za pomocą Nero na płytkę DVD9 8,5gb (dwuwarstwową) i nie chce mi jej odtworzyć ani Blu-ray Harmana ani DVD Manty. Czy trzeba zrobić coś specjalnego z tymi plikami czy po prostu trzeba konwersować do DVD5 choć fajnie by było gdyby się coś dało z tym zrobić bo nie chciałbym tarcić jakości obrazu>
Pozdrawiam i Dzięki za odpowiedzi!
 

Jacek144

New member
Witam!
Mam problem z wyżej wymienionym formatem DVD, tzn. skopiowałem sobie płytkę (film "Avatar") za pomocą Nero na płytkę DVD9 8,5gb (dwuwarstwową) i nie chce mi jej odtworzyć ani Blu-ray Harmana ani DVD Manty. Czy trzeba zrobić coś specjalnego z tymi plikami czy po prostu trzeba konwersować do DVD5 choć fajnie by było gdyby się coś dało z tym zrobić bo nie chciałbym tarcić jakości obrazu>
Pozdrawiam i Dzięki za odpowiedzi!

A nagrywarka odtwarza? Znam to z autopsji.Nie rozwiązałem tego problemu do końca,ale czasami pomaga zmiana nośnika (mnie na płytkach Titanum poszło,ale w między czasie zmieniłem nagrywarkę).
Jest to irytujące zjawisko.
 

Kejup

Member
Bez reklam
Właśnie sprawdziłem i na nagrywarce odpala tylko dźwięk. Płytka to VERBATIM a nagrywałem na laptopie Dell. Postaram się kupić jakąś inną płytkę i zobaczę co wtedy.
 

pkomp

New member
a może zabezpieczenia nie zdjęło poprawnie? ja zawsze kopiuje clone dvd + any dvd i nigdy nie zdażyło się by jakas płyta nie zadziałała
nero o ile wiem nie zdejmuje zabezpieczeń

staceb brawo - po co kombinowac i nagrać na dwie płyty - poważny jesteś?głupszej rzeczy nie mozna zrobić
 

staceb

New member
pkomp,wytłumacz,dlaczego zgranie na dwie płyty jest głupie ?Dlatego,że menu nie będzie działało (zresztą niepotrzebne ) ,a może trzeba wstać z fotela i zmienić płytę ?Ja też wolałbym mieć film na jednej płycie,ale często odtwarzacze sobie nie radzą z nagraniami na płytach dwuwarstwowych(oczywiście nagranych na kompie ).
 

Kejup

Member
Bez reklam
a może zabezpieczenia nie zdjęło poprawnie? ja zawsze kopiuje clone dvd + any dvd i nigdy nie zdażyło się by jakas płyta nie zadziałała
nero o ile wiem nie zdejmuje zabezpieczeń

staceb brawo - po co kombinowac i nagrać na dwie płyty - poważny jesteś?głupszej rzeczy nie mozna zrobić

Jutro postaram się nagrac za pomocą clone dvd i zobaczymy co będzie!

Dzięki Panowie i Pozdrawiam!
 

pkomp

New member
tak chociazby dlatego że trzeba wstać i nie działa menu(choc jak kopiuje clone dvd to zostawiam tylko wybrane ściezki dźwiękowe i sam film - ewentualnie napisy)
reszta smieci wylatuje bo na co komu zestaw trailerów reklam czy innego badziewia - no i ten program świetnie konwertuje i mieści do płyty

a odtwarzacze radzą sobie świetnie a jeśli sa problemy to proszę się zainteresować różnicami między płytami + oraz - bo tu może byc kłopot
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Zrróbbb to na nagrywarce stacjonarnego komputera

a nagrywałem na laptopie Dell.

I to z pewnością będzie problem. Nagrywarki większości laptopów po prostu źle piszą DVD9. Miałem to samo z Toshibą, po nagraniu na stacjonarnym idzie bez problemu na każdym odtwarzaczu DVD, oczywiście obsługującym DVD9, a warto pamiętać, że nie wszystkie to robią...
 
Do góry