Problem Z Dvd Onkyo

crazyadam

New member
witam
potrzebuje pomocy bo sam juz nie wiem co jest grane.
mam DVD ONKYO DV-SP504, niestety w styczniu wygasla juz gwarancja a w lutym zaczely sie problemy. tnie kazdy film i to w roznych miejscach. np. wzucam plyte, idzie nawet ok 10 minut ale z tym jest roznie i nagle zaczynaja robic sie piksele-kwadraty to trwa kilka sekund i sie film zatrzymuje. postoi kilkanascie sekund i albo calkiem sie zatnie albo przeskoczy do nastepnej scieszki. mozna temu zapobiec naciskajac STOP w momencie gdy zaczynaja sie robic te piksele i ponownie nacisnac PLAY i wtedy idzie dalej normalnie i np cofajac film juz w tym miejscu jest OK, wiec to nie jest wina plyty, sprawdzalem na wielu plytach i oryginalnych i (nie)oryginalnych ;) i jak film pojdzie dalej znow pochodzi ok 1 minuty do 10 minut i znow to samo.
plyty CD chodza bez problemu. wizja jest podlaczona kablem HDMI.
mam jedno przypuszczenie co to moze byc, półkę nad DVD jest glosnik centralny (KODA) podobno ekranowany (kiedys lezal na duzym TV i nic sie nie dzialo) i moze to on robi jakies niewielkie pole magnetyczne ktore wplywa na DVD?
dodam jeszcze, ze wczesniej mialem DVD tez ONKYO tylko wczesniejszy model DV-SP500 i pod koniec swojego 4 letniego zywota tez sie tak zaczelo robic a ten koniec zywota to bylo wlasnie po przeniesieniu na ta własnie półkę. moze to ma znaczenie - moze nie ma, nie wiem.
moze macie jakies pomysly???
pozdrawiam
 

dinderi

New member
Myslę podobnie. :)
4 lata to zdecydowanie za krótka żywotność, jak na ten odtwarzacz. Moje najstarsze dvd Pioneer'a (wiadomo, że Onkyo i Pioneer to to samo, tylko inna obudowa i pilot) właśnie kończy 5 lat i śmiga jak nowy mimo, że gra po kilka godzin dziennie.
Odtwarzacz nie powinien stać na amplitunerze, a szczególnie we wnękach lub ciasnych szafkach. A jeśli jeszcze do tego pracuje w domu, w którym się pali papierosy, no to kaplica.
Jeśli palicie w domu, może pomóc kąpiel lasera w alkoholu izopropylowym i wannie ultradzwiękowej. Jeśli od 4 lat przegrzewał się stojąc na amplitunerze, naprawa może być bardzo kosztowna.
Ale równie dobrze, może być inna przyczyna.
 
Ostatnia edycja:

crazyadam

New member
tamtego co mial 4 lata juz nie mam
ten ma 18 miesiecy i ... nie dzila jak trzeba :(
niestety stoi na amplitunerze bo nie ma innej mozliwosci a w domu nie bylo palone
moze zeyczwiscie od ciepla moglo sie cos stac ale amplituner tez sie mocno nie grzeje, nie slucham glosno muzyki - standardowa glosnosc.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

crazyadam

New member
blackninja napisał:
Onkyo ma 3 lata gwarancji, a Twój 18 miesięcy czyli...
sprawdzilem w EIC i na szczescie (bo nie pamietam) zarejestrowalem DVD na ich stronie i zeczywiscie mam gwarancji 3 lata :)
sprzet w przyszlym tygodniu jedzie do W-wy.
 

crazyadam

New member
DVD wrocilo wczoraj z serwisu i wiecie co...
mieliscie racje z tym cieplem. padla optyka przez to ze sprzet stal na amplitunerze. teraz wszystko przestawione i DVD stoi polke wyzej na szybie nad amplitunerem.
wniosek:
NIE STWIAJ ROWERA PRZY LODÓWCE BO CI OGÓRKI SPLEŚNIEJĄ :)
a tak na serio NIE STAWIAJCIE DVD NA AMPLITUNERZE !!!
pozdrawiam
 

dinderi

New member
Plastikowe soczewki laserów, układy pozycjonowania etc. są wrażliwe na wysokie temperatury. Jeśli nie ma dobrej wentylacji, szlag może trafić taki stojący na apmli sprzet, nawet przed końcem pierwszego roku użytkowania.
Gratuluję udanego finału :)
 
Do góry