Problem z Dolby True HD

Tomi1977

New member
Czesc, Witam wszystkich uzytkownikow!

Na poczatek chcialem zaznaczyc ze jestem Newby na forum takze prosze o cierpliwosc i wyrozumialosc.

Przejde najpierw do opisu sprzetu ktory posiadam:

Serce systemu to Amp Onkyo TX-SR805B, Kolumny to B&W przod 602 S3, tyl 602 2 na podstawkach atacamy, przod CC6 s2, glosniki przednie podlaczone sa biwiried kabelkami KLOTZ'a 4x4mm, srodek tez a tyl 2 zylowym monsterem, wszystko na wtyczkach Nakamichi. BluRay to Panasonic bmp-db30 a teli to LCD Philips Ambilight 42pf9831 do tego kabelki HDMI TechLinka 1.3. Kolekcje filmow DVD mam spora a od jakiegos czasu kolekcjonuje BluRay. I tu sie pojawia moj problem, mianowicie film Batman the Dark Knight jest nagrany w formacie Dolby True HD, a ja za cholere nie moge ustawic na Amp tego formatu, maksymalnie so wyciagam to Dolby DTS EX, i tudziez pytanie, czy to dlatego ze nie mam pelnego systemu glosnikow 7,1?? bo ostatecznie mam tylko 5 glosnikow bez sub (sub nie potrzebny narazie wiec jest full band na amp na przod) czy moze cos popierdzielilem w ustawieniach Amp albo BluRay?? probowalem roznych trybow Blu w PCM i Bitstream, ustawialem wejscia wyjscia w Amp kombinowalem na wszystkie sposoby i dalej True HD nie chce mi sie zaswiecic?? Jezeli ktos mial podobne problemy z ustawieniami Amp i mial by ochote sie ze mna podzielic bede bardzo wdzieczny, z niecierpliwoscia oczekuje pomocy.

pozdrawiam wszystkich forumowiczow!!!
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
w ustawieniach audio odtwarzacza bd jest funkcja "secondary audio" musisz ja wylaczyc. oczywiscie forma przesylu bitsream.
 

Tomi1977

New member
quote=mat74]w ustawieniach audio odtwarzacza bd jest funkcja "secondary audio" musisz ja wylaczyc. oczywiscie forma przesylu bitsream.[/quote]


ha ha... no w koncu po 9 m-c bo zakupilem sprzet w lutym udalo mi sie ustawic Dolby True HD i Dolby HD-Master.

IMG_0629.jpg

mat74 miales racje secondary audio na off i we wszystkich opcjach Dolby Bitsrem oraz Speaker na Multichanel, ale... nie odbylo sie bez problemu jak to zwykle bywa, moj kretynizm nie zna granic ;p

Przychodze z pracy do domu tudziez niespodzianka przyszedl zamowiony wczesniej film "THE ONE" na BD, rozpakowuje a tu mila niespodzianka bo film pierwszej nowosci nei jest a tymczasem podciagneli scieszke dzwiekowa do True HD i obraz 1080i na innych starszych filmach na BD mam max HD-Master.
Ale wracajac do tematu zrobilem jak kolega mat przykazal zmienilem jeszcze j.w. wlaczam the one True HD swieci sie pieknie zglasniam siadam na kanapie i.... tyl nie gra :( ?!? no wiec sobie mysle elektronika nie mozliwe nowy Amp nowy BD, wiec moze fizyka?? no to sprawdzam wszystkie przewody od nowa HDMI i glosnikow, no i tak sprawdzam i sie zastanawiam, bo przy przelaczaniu na inne tryby thx i inne DSP graja, no to co jest q... waski?? okazuje sie ze tyl podlaczylem do SBR i SBL zamiast do SR i SL no ale nigdy wczesniej mnie nie tknelo bo w Dolby EX/Digital gralo jak mi sie wydawalo OK tyle ze zamiast sciezki bocznej dostawalem tylna eh... ale jak to mowia czlowiek uczy sie na bledach i cale zycie.

mat, lepp dzieki za odpowiedzi bardzo sie przydaly mimo ze tylko 2 byly.

pozdrawiam!!!
 

Tomi1977

New member
BiAmping

mat74 tak masz racje obecne ustawianie to 5.0 sub nie mam i nie wiem czy nabede w Ampli mam ustawione full band na przod i przy wymiarach pokoju 16m2 drewnianej podlodze i pierwszym pietrze bylo by to wrecz morderstwo dla moich sasiadow, natomiast glosniki SBR i SBL sa w planie zakupu (czekam na dobra oferte na ebayu na dipole B&W) Czytalem sporo o Biwiringu i Biampingu znam mniej wiecej roznice i co sie z czym je dlatego zdecydowalem sie na podlaczenie przodu jako Biwiring na klotz-ach 4 zylowych, aczkolwiek do czasu zakupu bipoli moze i masz racje zeby sprobowac biampingu, ostatecznie tylko musze przepiac cztery banany do innych gniazdek. Przy obecnym ustawieniu dynamika i jakosc dzwieku jest wrecz kosmiczna wiec zastanawiam sie czy uzyskam duza roznice przy biamp, zwiekszy to moc napewno ale ciekawe jak z dynamika i jakoscia dzwieku? Nic, mysle ze warto bedzie sprobowac kolo weekendu i przetestowac sprzecik, wrazenia opiszepo tescie.

dzieki za rade
Ps. jak masz jeszcze jakies pomysly/sugestie albo ciekawe spostrzezenia co do 805 to sa mile widziane.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Tomi1977 napisał:
Przy obecnym ustawieniu dynamika i jakosc dzwieku jest wrecz kosmiczna wiec zastanawiam sie czy uzyskam duza roznice przy biamp, zwiekszy to moc napewno ale ciekawe jak z dynamika i jakoscia dzwieku?
no wlasnie moc niekoniecznie ;) - jesli odczujesz zmiane to wlasnie w jakosci i dynamice . zasilanie kolumny z dwoch koncowek powoduje raczej lepsza kontrole basu i lepsza "rozdzielczosc" niz skok mocy (glosnosci).sprobuj takiego podlaczenia zanim zainwestujesz pieniadze w dodatkowe kolumny - przy takiej wielkosci pomieszczenia podchodzilbym do tego ostroznie, a i materialy ze sciezka 7 kanalowa to jak na razie zadkosc.


ps. bez urazy ,ale jesli przez 9 miesiecy "nie zajarzyles" ze masz zle podlaczone tyly ,to mysle ze nalezaloby teraz jeszcze raz dobrze skalibrowac sprzet. na poczatek autokalibracja, troche sie osluchaj (najlepiej na muzyce z BD) a potem drobne poprawki i wtedy dopiero uslyszysz pelne mozliwosci zestawu !

ps.dla ocenienia dynamiki dzwieku z formatow HD (a takze wlasnego sprzetu) dobrze nadaje sie film "cloverfield" polski tytul "projekt monster"
 
Ostatnia edycja:

Tomi1977

New member
Re

Masz racje, i nie uraziles mnie, jak wczesniej zaznaczalem jestem raczej bardziej amatorem a filmy to moje hobby, doswiadczenie jako takie posiadam troche teori tez, zle podlaczone kolumny to bardziej wypadek przy pracy ale ze tego nie zauwazylem hm... :/ moja wina, co do biampingu to zrobie tak jak mowisz czeka mnie mily test weekendowy, cloverfield'a posiadam aczkolwiek na DVD to jeszcze z czasow kiedy mialem DVD a nie BD ale dynamika faktycznie jest swietna, musze jeszcze raz kalibracje przeprowadzic bo byla robiona na blednym podlaczeniu, ale to dlamnie sama przyjemnosc posiedziec przy sprzecie potestowac, wytrzec kurze ze sprzetu co by byl czysty i lsniacy ;] Dodatkowe kolumny kiedys beda napewno ale jak sam powiedziales jeszcze nie wiele jest filmow ze sciezka 7,1 pewnie najpierw kupie jakiegos nieduzego sub'a chial bym do kompletu B&W ale i one sie cenia nawet uzywane, takze narazie zostane przy 5.0 a na wiosne moze sprawie sobie maly prezent.

dzieki
pozdrawiam
 
Do góry