Problem z Denon AVR-1910

dune2

New member
Bez reklam
Witam
Mam problem z amplitunerem Denon AVR-1910 ktory dziala wraz z zestawem 5 kolumn Dali Concept 6.
Mam podpiete pod niego po hdmi trzy urzadzenia.Stacjonarna nagrywarke dvd pioniera,tuner cyfrowy Phlipsa od UPC oraz laptop MSI.Amplituner podpiety jest pod TV Sony Z5500.
Wszystko to ladnie ze soba wspolgralo przez pol roku az tu nagle pare dni temu nagle przestalo dzialac HDMI podpiete do Laptopa trybem odtwarzania HDP.
Kabel HDMI byl w amplitunerze podpiety na stale (w hdp) tylko z laptopa wyjmowalem jak byla taka potrzeba.Zawsze gdy wpinalem kabel do laptopa odrazu automatycznie sygnal zaskakiwal mi na tv a od paru dni jest czarny obraz.Dodatkowo po podpieciu zatykaja sie inne hdmi bo przechodzac na dvr (nagrywarka pioniera) lub tuner upc jest takze czarny obraz.Gdy odepne laptopa sytuacja wraca do normy.
Podejrzewalem kabel hdmi ale sprawdzilem na innym ktory jest z pewnoscia sprawny i jest to samo.Bralem pod uwage ze to moze byc wina hdmi w laptopie ale podpialem bezposrednio laptopa pod tv i wszystko jest ok.
Wszystko wskazuje na to ze to hdmi pod hdp padlo jesli sie myle z gory dzieki za uwagi.
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
A szukałeś w menu tam w ustawieniach można sprawdzić czy nie przestawiłeś wyjścia sygnału dla innego urządzenia,raz tak miałem,zanim doszedłem co zrobiłem obowiązkowo instrukcja do ręki.
 

dune2

New member
Bez reklam
Sytuacja nieco sie zmienila.Podlaczylem lapa pod ampli ale w sat/cbl i na doslownie parenascie sekund byl lap na tv po czym nastapila klasyczna zwiecha pozostalych hdmi.
Jako ze wydalo mi sie to podejrzane postanowilem podlaczyc dla odmiany tuner kablowki pod HDP i co ciekawe dziala i to caly czas.Wiec czyzby hdp nie bylo jednak uszkodzone ? Moze to jednak wina hdmi w lapie ale czemu w takiej sytuacji lap bezposrednio pod tv dziala ?
 

dune2

New member
Bez reklam
Nie mam pojecia czemu bo nic nie zmienialem w ustawieniach ani amplitunera ani lapa ale powrocilem do tego co mialem przez pol roku mianowicie kablowka pod sat/cbl nagryarka pod dvr a lap pod hdp i uwaga - DZIALA.
Nie mam pojecia o co w tym chodzilo i ile to dalej podziala ale w tej chwili jest ok moze sie cos zatkalo ale ze na pare dni to naprawde dziwne.
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
Ja raz na początku po prostu się pogubiłem,więc zrobiłem reset ampa i na spokojnie poustawiałem wszystko od nowa.
 
Do góry