Problem z dekoderem

Alister

New member
Witam

Na wstępie powiem że przeglądnąłem już archiwum ale nie znalazłem interesującej mnie odpowiedzi :)

Mam takie pytanie czy jest jakiś sposób na wyłączenie ściągania filmów lub czegokolwiek co się ściąga w nocy na mój dekoder Philips PVR HD.
Codziennie punktualnie o godzinie 00:00 włącza się twardy dysk i coś się tam ściąga. I tak ściąga się na bank do 8:00 jak wychodzę do pracy jak wracam popołudniu to już jest spokój. Jakby taka aktualizacja była raz w tygodniu to jeszcze jestem w stanie to przeżyć ale to się dzieje od kiedy kupiłem zestaw (czyli od 3 miesięcy) i zaczyna mnie to powoli denerwować bo przy takim buczeniu HDD ciężko mi zasnąć :) Widziałem że inni forumowicze mieli ten sam problem ale nigdy nie znalazłem na to rozwiązania. A może nic się poprostu nie da zrobić i tak musi być :( Dekoder mam podłączony tylko jednym kablem z konwerterem. Dodam jeszcze że nie oglądam tych dodatkowych płatnych filmów z wypożyczalni VOD.
Jak ktoś wie co można by z tym problemem poradzić to prosze o pomoc :)

Pozdrawiam
 

Alister

New member
Widzę że na prymitywny dekoder jest prosty aczkolwiek też prymitywny sposób :) Jak mi się skończy umowa to wezmę w dzierżawę od C+ jakiś inny dekoder bo ten to jakaś lipa :)
 

Max78

New member
Cześć

Mam n-kę i nbox recordera (w sumie to to samo co turborekorder, jedynie zależnie od wykupionego pakietu różni się pojemnością HDD i softem).

Twój problem jest mi bdb znany - mam to samo i też mnie to irytuje.
Przekopałem instrukcję i soft w nboxie i nie ma nigdzie funkcji włączenia/wyłączenia HDD/ściągania danych z łącza sat.

Wygląda na to, że rozwiązaniem jest po prostu wyłączenie zasilania sprzętu na noc :( co wiązać się może (u mnie tak) z utratą ustawień.

Jeśli ktoś zna lepsze rozwiązanie - też będę wdzięczny za info :)
 

Max78

New member
Cześć

Mam n-kę i nbox recordera (w sumie to to samo co turborekorder, jedynie zależnie od wykupionego pakietu różni się pojemnością HDD i softem).

Twój problem jest mi bdb znany - mam to samo i też mnie to irytuje.
Przekopałem instrukcję i soft w nboxie i nie ma nigdzie funkcji włączenia/wyłączenia HDD/ściągania danych z łącza sat.

Wygląda na to, że rozwiązaniem jest po prostu wyłączenie zasilania sprzętu na noc :( co wiązać się może (u mnie tak) z utratą ustawień.

Jeśli ktoś zna lepsze rozwiązanie - też będę wdzięczny za info :)
 
witam kolega ma taki problem
ma telewizor LCD LG 27 cali po podlączeniu bialego dekodera enki przez hdmi obraz i głos strasznie przerywa
po podlączeniu przez euro jest glos a nie ma obrazu
dziala tylko przez component
ale zeby bylo jeszcze dziwnie to przynioslem moj dekoder enki ale czarny i dziala bez problemu przez hdmi
nie mogę tego pojac?
może ktos coś wymyśli i da mi radę
 
Do góry