Problem z cyfrowym polsatem

madera525

New member
Witam,

na początek napisze, że zupełnie nie znam się na dekoderach, antenach i innych tego typu wynalazkach. Piszę ponieważ dzisiaj odłączyłam dekoder Cyfrowego Polsatu od anteny satelitarnej ponieważ chciałam ustawić telewizor w innym miejscu. Po odłączeniu i ponownym połączeniu nie działało więc pomyślałam, że przywrócę ustawienia fabryczne. Po przywróceniu tych ustawień przeszłam do menu ustawienia a tam w ustawieniach anteny satelitarnej mam paski na których moc sygnały i jakoś sygnału jest poniżej 5% a podczas instalacji pokazuje się komunikat "wystąpił błąd podczas instalacji". Dodam jeszcze, że kiedy weszłam w ręczne wyszukiwanie kanałów sygnał jest ok i pobieram programy z satelity HotBird jednak żadnych, które mam w pakiecie z CP. Dziwi mnie fakt, że tylko odłączenie anteny mogło spowodować takie problemy, jednak z talerzem nic nie było kombinowane.

Bardzo będę wdzięczna za wszelką pomoc. Czy powinnam pokręcić talerzem czy może coś jest nie tak z dekoderem?

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.
 

Sheik

New member
Absolutnie nie ruszaj talerza, jeśli przedtem było ok to teraz też będzie. Sproboj wyciągnąć kartę z dekodera i po chwili załadować znowu. Wybierz jakis kanał Polsatu i powinno działać
 

Monkin

New member
Bez reklam
Madera sprawdź połączenia kablowe antena sat- dekoder-TV. Odłącz zasilanie od sprzętu na kilka minut. Ponownie włącz. Jak nie zaskoczy sygnał jeszcze raz wyjmij i ponownie włóż kartę CP do dekodera. Jaki masz dekoder CP? One lubią się sypać...
 

madera525

New member
Odłączyłam od prądu, jeszcze raz podpięłam kabel z satelity, wyjęłam kartę i nadal to samo... w ustawieniach anteny satelitarnej brak mocy sygnały pomimo, że z HotBirda jakieś kanały ściągnęło a polskich kanałów jak nie było tak nie ma. A dekoder HD3000
 

Sheik

New member
Odłączyłam od prądu, jeszcze raz podpięłam kabel z satelity, wyjęłam kartę i nadal to samo... w ustawieniach anteny satelitarnej brak mocy sygnały pomimo, że z HotBirda jakieś kanały ściągnęło a polskich kanałów jak nie było tak nie ma. A dekoder HD3000
Dzwoń na infolinie techniczną, poprowadzą Cię przez wszystkie czynności
 

madera525

New member
Tam też już dzwoniłam i dowiedziałam się, że mam źle podłączoną antenę, tylko dziwne jest to, że antena podłączona do dekodera podaje programy z satelity tyle, że zagraniczne. Już nie wiem co mam zrobić a na domiar złego jestem za granicą...
 

Monkin

New member
Bez reklam
Madera, Przemko77 idzie dobrym tropem , weź jakiegoś kumatego znajomego i niech ci sprawdzi dodatkowo czy odbierasz sygnał na transponderach polaryzacji poziomej czy pionowej.
 

madera525

New member
Sprawa sie rozwiazala, oczywiscie nie sama. Zadzwonilam po Pana, ktory przyszedl z urzadzeniem troche wiekszym niz komorka i stwierdzil, ze po przywroceniu ustawien fabrycznych wszystko sie rozstroiło. Wiec nastroil jak trzeba i wszystko jest ok. Szkoda tylko, ze specjalisci z infolinii cp nie wiedza o tym ze trzeba dostroic po przywroceniu ustawien fabrycznych tylko zbywaja klientow mowiac zeby z dekoderem podejsc do punktu.
Bardzo dziekuje wszystkim za podpowiedzi i zaangazowanie w mojej sprawie. Pozdrawiam :)
 

Sheik

New member
Sprawa sie rozwiazala, oczywiscie nie sama. Zadzwonilam po Pana, ktory przyszedl z urzadzeniem troche wiekszym niz komorka i stwierdzil, ze po przywroceniu ustawien fabrycznych wszystko sie rozstroiło. Wiec nastroil jak trzeba i wszystko jest ok. Szkoda tylko, ze specjalisci z infolinii cp nie wiedza o tym ze trzeba dostroic po przywroceniu ustawien fabrycznych tylko zbywaja klientow mowiac zeby z dekoderem podejsc do punktu.
Bardzo dziekuje wszystkim za podpowiedzi i zaangazowanie w mojej sprawie. Pozdrawiam :)
Rozumiem że ten Pan nie był z Polsatu, nikogo by na delegację do Turcji nie wysłali.;)
 
Do góry