Problem z Coaxialem z-5500 i dvd Pionieer

artss

New member
Witam!

Zakupiłem kabelek Coaxial 8m (allegro.pl/przewod-1rca-coaxial-kauber-pro-8m-w-wa-fv-i1263295803.html) by podłączyć dvd Pioneer z z-5500 i niestety lipa. Z ciekawości podłączyłem tez przez w miarę zwykłego chincza i o dziwo śmiga, tylko dźwięk jest jakby stłumiony. Dlaczego nie chce chulać na tym "lepszym" kabelku? może walnięty jest?

Zależało mi aby dvd było podpięte przez Coaxiala, ponieważ pod SPDIF mam wpięty komputer.

Co tu zrobić? ;) jaki kabel zadziała żeby nie było strat w dźwięku?

Pozdr, dzięki za pomoc.
 

PeterMac

New member
Bez reklam
działać musi łaski nie robi :) najwidoczniej cos z kablem stykami, a przełączyleś tryb na Coaxial w panelu ? w DVD masz podpiete pod Coaxial Out ?
 

artss

New member
Tak, tak. Wszytko jest dobrze ustawione, bo na zwykłym chinczu śmiga. Z ciekawości podpiełem zestaw też jednym z kabli (niebieski kolor) od conponenta 3x RCA i tez lipa.

Jak można sprawdzić coaxiala, jak nie dysponuje innym sprzętem po za tym dvd, który by ma takie wyjście. Czy taki kabel powinien działać np jako zwykły chincz przy podłączeniu jednego z kanałów stereo?
 

artss

New member
... a jeszcze jedno pytanie. Czy długość w tym przypadku 8m i co sie z tym wiąże mocne zginanie kabla może mieć jakiś negatywny skutek?
 

PeterMac

New member
Bez reklam
tak powinien działac jak zwykly cinch, zaginanie mocne moze miec jakis wpływ jak najbardziej, a moze trzeba ustawic w DVD odtwarzaczu aby aktywować wyjscie coaxialne obadaj instrukcje ustawienia wyjscią dźwięku.
 
Ostatnia edycja:

artss

New member
Przetestowane i sprawdzone. Okazało się, że odlutował się jeden z kabelków :neutral:. Teraz śmiga pięknie, dzięki za pomoc ;) . Jak to zwykle bywa, banały ciężko wychwycić.
 
Ostatnia edycja:
Do góry