problem z canal film hd i sport hd

deluxe

New member
Witam! Mam antene 85cm dekoder philipsa prv z dyskiem i wszystkie programy mi chodzą oprócz canał film hd i canal sport hd.wyskakuje mi brak sygnału sprawdz antene .
Wcześniej miałem mniejszą antene 60 i miałem tylko canal sport hd .
Co mam robić?? czy musze wezwać fachowca?
Sygnał mam ponad 4>
Help!
 

silvel2

New member
U mnie na antenie 60 cm, też miałem ten problem. Wystarczył restart i działa. Zauważyłem, że za każdym razem, gdy sprawdzam ustawienia anteny problem powraca, ale restart zawsze pomaga.
 

deluxe

New member
silvel2 napisał:
U mnie na antenie 60 cm, też miałem ten problem. Wystarczył restart i działa. Zauważyłem, że za każdym razem, gdy sprawdzam ustawienia anteny problem powraca, ale restart zawsze pomaga.

Dzięki pomogło!!!!
Zobaczymy co bedzie dalej!
 

klemens007

New member
Witam . Nie chce zakładać nowego wątku więc wtrącę tu moje pytanko-problem.
Cyfra nie odbiera mi wszystkich kanałów. a mianowicie sport HD, mini mini. planet i jakieś jeszcze inne mieszczące się na wspólnym transponderze. Na przeciwko anteny jest blok. Antena celuje jakby go omijała, no może lekko trąca budynek po winklu. Teraz po zmianie kanałów nie mam całego pakietu HBO. HBO nadają na tym samym transponderze na którym nie miałem wcześniejszych kanałów. Mieszkam w bloku na 5 pietrze i nie mam możliwości zainstalowania anteny na dachu. I tu jest moje pytanie, czy jak przesunę antenę o jakieś 3m w bok(szerokość okna) to czy mogę zacząć odbierać brakujące kanały? Czy przesunięcie anteny o tak małą odległość moze tak naprawdę coś zmienić?
 

crasher

New member
Jaki masz dekoder oraz jaki sygnal/jakosc pokazuje ci na transponderze 10,719 GHz, pol. V, z tego samego transpondera nadaje rowniez MTV2, Hallmark, Eurosport2 - czy one ci rowniez nie dzialaja? Jesli przesuniecie o te 3m oddali antene od bloku ktory zaslania to napewno nie pogorszy :)
 

Robert52

New member
problemy z cyfra+filmHD, sportHD i Nat.Geo HD

Witam wszystkich, ja też mam problemy z kanałami HD cyfry + po ostatniej przeprowadzce na inne transpordery. Wszystkie zmieniane wgrały mi się bez problemu poza canal+film HD, canal+ sport HD i Nat.Geo HD. Co ciekawe, mój HUMAX 2000CI nie widzi transpordera 11278 (V) na ktorym są te programy. Antena jest ustawiona dobrze, gdyż pasek jakości na canal+, lub canal+ film kręci sie w okolicach 96-97%, na innych transporderach podobnie. Wykasowałem mnóstwo zbednych kanałów aby odciążyc pamięć tunera. Niestety bez zmian. Do momentu zmiany częstotliwości nie miałem problemów.
Czy powrót do ustawień początkowych może coś pomóć?
 

DanielS

New member
A jaką modulację wpisaleś przy wyszukiwaniu w Humaxie.

Przedstawiam kopię danych z satkuriera ( nie podaje linka bo pewnie za jakis czas nie będzie działał - jak ktoś chce to moze szukac na www.satkurier.pl )
Wartości PID i SID podane w następującym układzie:
PID Video/PID Audio/PID PCR/SID

tp. 110 (10,719 GHz, pol. V SR=27500 FEC=3/4)

Włączono:
- MTV Two Europe (367/308/367/4428),
- HBO Polska (368/312/368/4429),
- Hallmark (369/316/369/4430),
- HBO 2 Polska (370/320/370/4431),
- HBO Comedy (371/324/371/4432),

Wyłączono:
- Canal+ Sport HD,
- Music Choice Pop,
- Music Choice Świat.

Jeszcze przez ok. miesiac prowadzony będzie tu przekaz Eurosport 2 Polska. Po tym okresie abonenci będą mieć dostęp do wersji "europejskiej" z tp. 2 (11,240 GHz, pol. V SR=27500 FEC=3/4) - uprawnienia są już dosyłane.

tp. 119 (10,892 GHz, pol. H SR=27500 FEC=3/4)

Kanał Zone Club jest wyszukiwany bez nazwy (169/316/169/4810), docelowo zostanie wyłączony z tej częstotliwości, ponieważ przekaz zameldował się na tp. 15 (11,488 GHz, pol. H SR=27500 FEC=3/4), o czym dalej.

tp. 130 (11.117 GHz, pol. V SR=27500 FEC=3/4)

Włączono:
- Discovery Travel & Living (6801/6811/6801/14624),
- Discovery Civilisation (6901/6911/6901/14625),
- Discovery Science (7001/7011/7001/14626),

Wyłączono:
- National Geographic HD.

tp. 4 (11,278 GHz, pol. V SR=27500 FEC=2/3 DVB-S2)

Włączono:
- Canal+ Film HD (360/380/360/13021),
- Canal+ Sport HD (361/384/361/13022),
- NatGeo HD (362/388/362/13023),


Wyłączono:
- HBO Polska,
- Hallmark,
- Animal Planet,
- Edusat,
- Extreme Sports,
- National Geographic Channel,
- Zone Reality,
- HBO 2 Polska,
- ESPN Classic Sport,
- MTV Two Europe,
- Discovery Channel,
- Music Choice Dance,
- Music Choice Urban,
- Music Choice Rock.

tp. 14 (11,470 GHz, pol. V SR=27500 FEC=5/6)

Włączono:
- Music Choice Świat,
- Music Choice Pop,
- Music Choice Dance,
- Music Choice Rock,
- Music Choice Urban,
- Music Choice Klasyka,
- Music Choice Oldies,
- Cyfra+ Gry,
- Cyfra+ Gry 2,
- Info+.

Wyłączono:
- Canal+ Film HD.

tp. 15 (11,488 GHz, pol. H SR=27500 FEC=3/4)

Włączono:
- Animal Planet (361/384/361/5122),
- Discovery Channel (362/388/362/5123),
- CNBC Europe (364/396/364/5125),
- Zone Club (365/400/365/5126),
- Zone Reality (366/404/366/5127),
- Extreme Sports (367/408/367/5128),
- ESPN Classic Sport (173/132/173/5114),

Wyłączono:
- Tele 5,
- Polonia 1,
- Discovery Travel & Living,
- Discovery Civilisation,
- Discovery Science,
- Info+,
- Cyfra+ Gry.

tp. 18 (11,541 GHz, pol. V SR=22000 FEC=5/6)

Włączono:
- National Geographic Channel (221/222/221/3616),

Wyłączono:
- HBO Comedy.

tp. 92 (12,558 GHz, pol. V SR=27500 FEC=3/4)

- Tele 5 (2611/2612/2611/9351),
- Polonia 1 (2621/2622/2621/9352),
- Edusat (2631/2632/2631/9353).
 
Ostatnia edycja:

DanielS

New member
Rob_Maczug napisał:
ja również nie mogę znaleźć HD sport i film, ( na cyfrze), nie mam takie transpordera do wyboru (jak 13021....)

co robić ?

Jeśli ktoś wykorzystuje gotową listę z tunera to moze nie miec wpisanych fabrycznie danych niektórych trasnponderów. W związku z tym trzeba wpisać je ręcznie. Wybierasz wyszukiwanie nie auto tylko ręczne i wpisujesz podane przeze mnie ( pogrubioną czcionką ) dane. Dodam tylko , ze można też zwrócić uwagę na to , że musimy okreslić DVB-S2 a nie DVBS i modulacja jest DVB-S2/8PSK , FEC=2/3
 

todek

New member
ferguson 8900, brak programów HD, cyfra plus

Witam,
Od wczoraj mam problem z odbiorem kanałów HD z cyfry+ (film i sport HD), wcześniej wszystko było OK.

Moje ustawienia anteny (do poniedziałku wszystko działało):
Antena - 1 Hotbird
Częstotliwość - 10719
Polaryzacja - Pionowa
Symbol rate - 27500
Modulacja - DVB-S2 8PSK
Pilot - Wyłącz
Code Rate -2/3
Tryb skanowania - Niekodowany+CAS
Typy Serwisów - TV+Tadio
Poszukiwanie Sieci - Wyłącz
Szukanie PID - auto

Zmieniłem na:
Antena - 1 Hotbird
Częstotliwość - 11278
Polaryzacja - Pionowa
Symbol rate - 27500
Modulacja - DVB-S2 8PSK
Pilot - Włącz
Code Rate -3/4
Tryb skanowania - Niekodowany+CAS
Typy Serwisów - TV+Tadio
Poszukiwanie Sieci - Wyłącz
Szukanie PID - auto

ale to nic nie dało.

Może ktoś zna poprawne ustawienia.
 

hogart

New member
Wpisałem te parametry, włączyłem szukanie a następnie zapisałem wynik przeszukiwania i działa.
Znowu odbieram wszystkie kanały HD na cyfrze+ (dekoder Ferguson HF8900)
 

Vaderus

New member
Bez reklam
U mnie było to samo - nagle brak sygnału na kanałach HD Cyfry+.
Wpisałem parametry jak Todek dla transpondera 11278 (tylko ten "stracił" sygnał) i wszystko zaświeciło :)
Dzwoniłem wcześniej do Cyfry, ale zapewniali mnie, że nic nie zmieniali... co nie dokońca okazało się prawdą... :D
Dzieki za radę.

---
AZBox HD Premium
 

jacked2606

New member
Witam
Jestem nowy na tym forum i mam problem z kanałami HD na cyfra+. Mam dekoder philips i z 5 kanałow hd z całego pakietu mam tylko MTVHD a pozostałych nie mam czarny ekran. Dzwoniłem do centrum abonenta i powiedzieli mi że antenę mam źle ustawiona a jak sprawdzam to mi pokazuje ustawienie ponad 4 w skali od 1do 5. Co robić???:confused:
 

jacked2606

New member
Witam
Jestem nowy na tym forum i mam problem z kanałami HD na cyfra+. Mam dekoder philips i z 5 kanałow hd z całego pakietu mam tylko MTVHD a pozostałych nie mam czarny ekran. Dzwoniłem do centrum abonenta i powiedzieli mi że antenę mam źle ustawiona a jak sprawdzam to mi pokazuje ustawienie ponad 4 w skali od 1do 5. Co robić???:confused:
Szukałem tego na forum ale nic nieznalazłem i nie chce aczynać nowego tematu dlatego sie tu podpiąłem
 

emieimis

New member
Z tego co się dowiedziałem w centrum cyfry+ (infolinia) od gościa który sprawiał wrażenie kompetentnego i wysławiał się dosyć fachowo to w uproszczeniu chodzi o to ,że niektóre kanały HD są na jakieś częstotliwości a inne wykorzystują inny zakres i dlatego czasami brakuje kilku programów Hd a inne są...
co do paska siły sygnału to ten pasek mierzy siłę wykorzystując częstotliwość kanału nr 1 czyli TVP1
po zmianie dla transpondera 11278 siła sygnału się traci (wtedy korzysta się z innej częstotliwości odpowiadającej kanałom canal+ i innym)
poziom sygnały z czujnika w dekoderze jest często mylący może oszukiwać co do siły na + jak i na - .
Moim skromnym zdaniem ustawienie precyzyjne anteny jest najważniejsze polecam stronę dishpointer.com gdzie można uzyskać bardzo szczegółowe informacje ustawienia samej anteny , wystarczy podać lokalizację bardzo dokładnie państwo ,miasto,ulica ,doprecyzować na podstawie zdjęć satelitarnych dokładne położenie anteny sat. wybrać satelitę
np.Hot Bird i na dole mamy ustawienia:
np. dla Łodzi na jakiejś tam ulicy
Your Location Satellite Data Dish Setup Data
Latitude: 51.7604° - długość /szer. geogr
Longitude: 19.4563°
Name: 13.0E Hot Bird 6, 8, 9 - satelita
Distance: 38573km dystans
Dish Elevation:
Elevation: 30.5° -ustawiamy jako 1 nachylenie w pionie
Azimuth (true): 188.2° -jako 3 kierunek dla anteny
Azimuth (magn.): 183.9°
LNB Skew : 5.1° -jako 2 kont obrotu konwertera według podziałki na nim (na stronie jest napisane czy zgodnie z kierunkiem ruchu wskazówek zegara czy w przeciwna)
wszystkie ustawienia podane z pozycji zza anteną.

Mam nadzieje, że to co tu nabazgroliłem pomoże taż miałem ten problem i jak tak zrobiłem pomogło:)
 

acton777

New member
Bez reklam
Sprawdź sobie na stronie cyfraplus.pl częstotliwości wybranych kanałów. Opiszę "łopatologicznie", tak jak zawsze pytam klientów, przez telefon:
Wejdź w "ustawienia anteny"-->przycisk B-->3 razy strzałka w dół-->strzałka w prawo(pojawi się "INNY")-->strzałka w dół i tu wpisz wartości spisane ze strony C+-->przycisk B i teraz dopiero masz sygnał na twoich częstotliwościach, jeśli jest zła, to ustaw antenę, albo wołaj fachowca ;)
Po zakończeniu prac, ustaw dekoder na podstawową częstotliwość (na górze musi być napisane HOTBIRD).
 
Ostatnia edycja:

zorrgi

New member
Piszę teraz, bo nie było mnie na forum. Może Twój problem jest już rozwiązany, ale jeżeli nie, to muszisz zacząć od reaktywacji karty - na stronie Cyfry+ wszystko jest opisane.
Pozdrawiam.
 

robnl

New member
Problem

Witam
posiadam vantage 8000S nie moge odebrac programow ani sygnalu na czestotliwosci 11278 V. Wszystkie inne programy smigaja dobrze co mam zrobic ? wgrywalem juz liste resetowalem do ustawien fabrycznych i nic moze odbiornik do .....?
 
Do góry