Problem z brakiem sygnału na projektorze

YAQB21

New member
Witam.

Szanowni Państwo mam następujący problem.

Mniej więcej miesiąc temu kupiłem Optomę 600X, którą podłączyłem kablem DVI-HDMI Prolink'a (długość 10m). Przez miesiąc było wszystko super. Dwa dni temu uruchamiam komputer, projektor i ... optoma twierdzi "brak sygnału". Nie bardzo wiem o co chodzi.

Komputera we właściwościach obrazu "widzi" dodatkowy ekran, Optoma nie widzi źródła.

Różnice jakie zauważyłem przed i po "awarii":

- przy uruchamianiu Windows XP, przy 2-ch urządzeniach wyświetlających, XP-ek pokazuje ten "śmieszny" pasek postępu ładowania na obydwa wyjścia - w tej chwili nie "widzę" tego na projektorze

- we właściwościach pulpitu komputer "widział" monitor LCD Samsunga i Optomę. Teraz widzi Samsunga i "monitor analogowy"

W ramach prób rozwiązania problemu, podłączyłem monitor przez DVI (monitor posiada takie wejście, ale po podłączeniu Optomy używam go przez VGA) - obraz bez problemu się pojawił. Później "przełączyłem na gorąco" kabel DVI idący do monitora na kabel DVI-HDMI no i obraz się pojawił. Niestety po próbny restarcie komputera znów jest "nie tak" (komunikat z Optomy: "brak sygnału").

Jakieś sugestie?

Nie mam niestety ani drugiego kabla "cyfrowego" do podłączenia projektora ani również innego urządzenia, które mógłbym podłączyć poprzez HDMI do komputera ...

Pozdrawiam
 

podicool

New member
może aktualizacja sterowników karty graficznej pomoże. czasem Windows tak ma że sobie coś ubzdura i trzeba przeinstalować sterowniki żeby się odwiesił.
 

YAQB21

New member
Nie pomogło. Na nowszych sterownikach tym razem już wogóle nie pokazuje, że cokolwiek jest dołączone ....

Jednocześnie po raz kolejny "udało się" uzyskać obraz na projektorze po tym, jak uruchomiłem komputer podłączając monitor poprzez DVI a następnie przepięciu "na żywca" kabla DVI-HDMI do projektora ... WTF? ...
 
Ostatnia edycja:

YAQB21

New member
Zrobiłem jeszcze 1 test. Podłączyłem do swój monitor do komputera dwoma kablami - VGA i DVI. W trakcie rozruchu windows wyświetlił na obydwóch pasek ładowania, a po uruchomieniu, system wykrył, że są 2 monitory (fizycznie jest 1)... czyli tak jak być powinno.

Po przepięciu na gorąco DVI z monitor na DVI/HDMI do projektora, na monitorze mam nadal obraz z VGA, a na proju mam pulpit rozszerzony (poprzez dualview nvidii) ..
 

redlum

New member
Bez reklam
IMO to coś w Windowsie - zmieniając kabel z monitora do projektora udowodniłeś - że kabel i projektor działają
 

YAQB21

New member
Podłączenie samego proja po DVI nie daje efektu ... :/

Co ciekawe wczoraj jeszcze na gorąco podłączałem/odłączałem kabel DVI z monitora (równolegle mając cały czas podłączony ten sam monitor po VGA). Za każdym razem gdy podłączyłem/odłączyłem monitor we właściwościach obrazu pojawiał się/znikał dodatkowy monitor. Niestety analogiczne działanie, a z kablem DVI/HDMI idącym do projektora - bez efektu ...

Dzisiaj być może uda mi się wykombinować na próbę inną kartę graficzną...
 

podicool

New member
Spróbuj uruchomić projektor a dopiero potem włącz komputer tak żeby projektor już był włączony i żeby pokazywał brak sygnału i włącz komputer.
 

podicool

New member
ja też tak miałem ale tylko dlatego że po restarcie komputera karta za każdym razem wybierała wyjście jako prime te które zgłosiło się pierwsze czyli np czasem telewizor po DVI a czasem monitor po vga i to było za każdym razem inaczej. Karta nie zapamiętywała ustawień i trzeba było wszystko od nowa ustawiać. ale u ciebie coś się zablokowało. ostatecznie wsadź tą druga kartę graficzną i sprawdź jak jest na niej a potem jak wsadzisz swoją może komputer przeinstaluje sobie drivery i będzie jak wcześniej. Jak dla mnie to jest wina systemu Windows jak już*nie będziesz miał pomysłu to zrób format powinno pomóc.
 

szeff

New member
Sygnał z kina domowego

Witam. Skorzystam z tego postu i podpytam może podpowiecie mi co mnie sie przytrafiło?
Mam projektor Benq W1070 i kino domowe sony. Problem polega na tym, że rzutnik ma bardzo duży problem z złapaniem sygnału - kabel ma 10m...ale kiedy podłączam bezpośrednio do dekodera "n" to jest ok..łapie bez problemu, kiedy sygnał przepuszczę przez kino domowe nie wykrywa..czasem mieli...mieli..ale koniec końców nie wyświetli...
Macie jakiś pomysł co to może być? Może kwestia ustawień?
Dziwne bo przez jakiś czas było ok..z trudem łapał ale jak złapał to było ok...nie wiem czy to update softu w kinie domowym coś pozmieniał?...Nie wiem gdzie szukać ustawień by popróbować je zmienić - jakie parametry...?
 
Do góry